עזרה:מפתח

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי

מרחב "מפתח" הינו מרחב אשר נועד להקלדה ישירות מספרים סרוקים. המרחב מציע מספר אפשרויות אשר מאפשרות להקליד ספר סרוק בנוחות מירבית.

יצירת מפתח[עריכה]

ראשית, עליכם להעלות את הספר לאתר ויקישיתוף, אתר שיתוף הקבצים של קרן ויקימדיה. על מנת לעשות זאת היכנסו לאתר ויקישיתוף, היכנסו שם למיוחד: העלאה ועקבו אחרי ההוראות.

שימו לב: חשוב להבהיר את מצב זכויות היוצרים של הספר ולשייך אותו לקטגוריות המתאימות. מומלץ לתת לקובץ שם באנגלית.

לאחר העלאת הספר לוויקישיתוף היכנסו חזרה לוויקיטקסט וכתבו בשורות החיפוש: מפתח:שם הקובץ המדויק.

דוגמא[עריכה]

דוגמא ליצירת ספר
דוגמא ליצירת ספר

אם ברצונכם ליצור מפתח לספר הרפתקאות פינוקיו (שנמצא בוויקישיתוף רק בשפת המקור, איטלקית), עליכם לראות את שמו המדויק של הספר. הפעם נחסוך לכם את החיפוש ונגלה לכם כי שם הקובץ בוויקישיתוף הוא Le avventure di Pinocchio.djvu, ולכן כתבו בשורת החיפוש מפתח:Le avventure di Pinocchio.djvu.

הגעתם לדף הנראה כמו הדף בתמונה משמאל. מלאו אותו בצורה המדויקת עם שם מחבר, כותרת (כלומר שם הספר), שם ושנת הוצאה לאור. בשורה "מקור" כיתבו את המקור ממנו לקחתם את סריקת הספר, במידה ומדובר במקור אינטרנטי מומלץ להוסיף קישור (ספרי קודש רבים ניתו למצוא באתר HebrewBooks), ובשורה "תמונת עטיפה" כתבו את מספר העמוד המכיל את התמונה. את התא "דפים" יש למלא על מנת שיוצגו הדפים בספר העריכה. הדרך הבסיסית ביותר למלא את המקום היא על ידי תג <pagelist/>, אך ניתן גם לשכלל ולשנות את דרך הצגת הספר. לדוגמא, ניתן לשנות את מספר העמוד ממנו תתחיל ספירת העמודים ואת מספר העמוד בו תסתיים הספירה. כך אם נרצה שספירת העמודים תתחיל ב-23 ותסתיים ב-190 נכתוב קוד כזה: <pagelist from=23 =190 />

הקלדה[עריכה]

פרק זה לוקה בחסר. אנא תרמו לוויקיטקסט והשלימו אותו. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.