משתמש:ShalomOrobot

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
חשבון זה הוא בוט ששייך ל-Shalomori123 (שיחה).

זו אינה בובת קש, אלא חשבון המשמש לביצוע עריכות אוטומטיות או אוטומטיות למחצה.

למפעילי המערכת: אם בוט זה אינו פועל נכון או גורם לנזק, אנא חסמו אותו. חסימת הבוט

ShalomOrobot (שיחה | תרומות | מונה)

אני כותב בוטים בשפת פייתון, ומשתמש בכלי של מדיה-ויקי: mw:pywikibot.

מוזמנים להשתמש גם אתם בPyWikiBot שידידותי גם למי שלא יודע פייתון, בעזרת חבילת הסקריפטים שמקבלים עם ההורדה של הבוט. ניתן לקרוא עליו בדף mw:Manual:Pywikibot. את רשימת הסקריפטים (הפעולות שהוא יכול לעשות בלי שנצטרך לכתוב קוד בעצמנו) אפשר למצוא כאן, וההוראות איך להתקין אותו נמצאות כאן. כמו כן, כתבתי הדרכה בעברית בדף ויקיטקסט:הזנה אוטומטית.

היסטוריית הרצות[עריכה]

זוהי היסטוריה כללית ללא פרטים. להיסטוריה מלאה, ניתן להיכנס לקוד שממנו אני מריץ את הבוטים שנמצא בגיטהאב (ואני מעדכן פעם ב). קישור

את הבוט הראשון שלי כתבתי לצורך העתקת רש"י על הש"ס מהדפים של תוספות על הש"ס. לפני כן הרצתי בוט מובנה כדי להעלות את רב ניסים גאון. אחר כך הרצתי בוטים להעלאת כמה ראשונים: השלמת הרי"ף, השלמת חידושי הרמב"ן, כמה מסכתות בריטב"א, והתחלת תוספות הרא"ש ותוספות ישנים וראשונים נוספים. הבוט השני שכתבתי היה כדי להוסיף את תבניות {{מפרשים למסכת}} בדפים של רש"י ותוס'. כל אלה היו מהחשבון הראשי שלי, ואז פתחתי את חשבון הבוט.

מאז הספקתי ליצור עוד כמה בוטים. לשנות את כל תבניות מפרשים למסכת כמה פעמים, לעבור על כל הראשונים על ש"ס בבלי ולשנות את הכותרות שלהם לפורמט אחיד שמקשר לדפי הגמרא. לעבור עליהם שוב ולהוסיף תגי קטע בשביל שיופיעו בדפי הגמרא באמצעות {{מפרשים לדף גמרא}}, ועוד משימות שונות בכל דף. שיניתי את דפי הרי"ף לפורמט דפי משנה, וערכתי את ר"ן על הרי"ף כדי שיוכל להכלל בדפי הרי"ף. יצרתי והצבתי את התבנית {{דף של רי"ף}} בכל דפי הרי"ף, ושיניתי את {{דף רי"ף}} כך שתקשר לדף המתאים.

בינתיים הבוט לתגי קטע תפס עצמאות והרצתי אותו על פרויקטים רבים באתר מכל הסוגים והמינים. הרצתי גם בוטים שונים ליצירת הפניות חוזרות לדפים קבועים (כמו "תהילים" ודפי מפרשים על המקרא כדי שיוכללו במ"ג), וכמה בוטים כדי לשנות שמות של דפים בצורה מאסיבית, כגון להמיר לפורמט דפי משנה.

סייעתי בויקיטקסט:ביטול מרחב קטע שכלל הצבת תבנית {{קטע של פירוש על פסוק}} בכל הדפים של מפרש על פסוק, מעבר ידני על דפים במרחב קטע שאינם של מפרשי המקרא, העברת כל דפי מרחב קטע למרחב הראשי, ושינוי כל הקישורים מהאתר ומוויקיפדיה. עזרתי גם ביצירת דפי פסוקים לספר בן סירא.

כתבתי בוט פיצולים שנועד לחלק דפים גדולים לתתי דפים לפי הכותרות בדף, והרצתי אותו על שו"ת רדב"ז/חלק ד ועל דפים מרוכזים שהעליתי של אור חדש.

העליתי את כתבי המהר"ל בעזרת בוט מתוך אתר "ובלכתך בדרך - OYW". כחלק מהעלאת כתבי המהר"ל כתבתי את בוט המקורות ונתתי לו עצמאות כדי להריץ אותו באתר באופן כללי. כנסיון הרצתי אותו על אור החיים וכתבתי את המסקנות בדף השיחה שלו. בנוסף הרצתי המון בוטים להוספת קטגוריות במטרה לרוקן את מיוחד:דפים חסרי קטגוריה. איחדתי מהדורות ושיניתי שמות למהדורות נוספות, כמו ביאור הגר"א, תרגום אונקלוסתרגום אונקלוס (תאג'), תשובות רשב"אתשובות הרשב"א, פיצול דפי הענק של הגהות רבי עקיבא איגר על השולחן ערוך, וביטול {{מקראות גדולות על פסוק בנביאים אחרונים}}.

במהלך חודש ינואר 2023 וכמעט לאורך כולו, הרצתי בוט שיוצר הפניות לדפי הפסוקים, שיצר מאות אלפי הפניות חדשות בצורות שונות. לאחר שקיבלתי הרשאת מפעיל מערכת לחשבון הראשי, הרצתי בוט למחיקה אוטומטית של דפים מיותרים. לאחר מכן העליתי עוד ספרים מובלכתך בדרך, כמו יערות דבש וגור אריה. במהלך העלאת גור אריה שידרגתי את פרויקט מפרשי רש"י ויצרתי מאות דפים חדשים עבור פסוקים.

רשימת בוטים כלליים קלים להרצה[עריכה]

 • הסקריפטים המובנים, נפוצים:
  • replace - החלפת טקסט, רגיל או רגולרי
  • add_text - הוספת טקסט קבוע בראשית הדפים או בתחתיתם
  • category - כמה אופציות לעבוד עם קטגוריות
  • touch - עריכה ריקה של דפים לרענון המטמון

בוטים כלליים שאני כתבתי:

 • בוט תגי קטע - כשמו כן הוא
 • בוט שינוי שם - שינוי שם למסת דפים
 • בוט הפניות - יצירת הפניות למסת דפים משם דומה
 • בוט פיצולים - פיצול דף לפסקאותיו
 • בוט המקורות - הוספת קישורים למקורות