חבל נחלתו יז מו

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

<< · חבל נחלתו · יז · מו · >>

סימן מו - בוררות בהשכרת רכב[עריכה]

המקרה[עריכה]

אדם נהג להשכיר את רכבו לחבריו, המשכיר היה מזהיר את השוכרים לבדוק מים לעתים תדירות כיון שהרכב היה מאבד מים. הרכב היה בשימוש לעתים רחוקות ועל כן המצבר שלו לא היה תקין לגמרי, והרכב לא היה מתניע מעצמו, אלא נצרך לעתים רבות להתנעה חיצונית.

במקרה הנוכחי, השוכר שכר את הרכב למספר ימים. ביום השני לא בדק את כמות המים במיכל העיבוי. ביום השני נסע מבני ברק לישובי מזרח בנימין. לאחר שהצליח להניע את הרכב בבני ברק חשש לכבות ולבדוק מים. בנסיעה בין ישובי מזרח בנימין שעון חום המנוע הראה שהמנוע מתחמם מאד. כיון שהשוכר חשש לעצור על אם הדרך המשיך לנסוע עד הישוב נריה ושם ליד השער עצר את הרכב. באותו מקום מיכל העיבוי נקרע מלחץ המים שבתוכו והמים נשפכו.

המשכיר טיפל בתיקון הרכב ויחד עם התיקון הוסיף טיפול שגרתי לאחר נסיעה של 15000 ק"מ ותיקונים קטנים. סך כל התיקון עלה 2537 שקלים.

לאחר התיקון, אחרי נסיעה של המשכיר כמה מאות ק"מ ברכב, מגדש המנוע (טורבו) התקלקל, ותוקן ע"י המשכיר. סך כל התיקון האחרון עלה 5090 שקל.

התביעה[עריכה]

המשכיר תובע את השוכר לשלם את הנזקים לרכב שנגרמו ברשלנותו.

פסיקת הבורר[עריכה]

השוכר אינו אחראי לקלקול מגדש המנוע. מתוך התשלום לאחר הקלקול הראשון הוא חייב למשכיר 814.2 שקל.

ביאור הפסיקה[עריכה]

כיון שהבורר אינו עובד במוסך ואינו מבין במכונאות הוא התייעץ עם מנהל מוסך.

מנהל המוסך אמר שקלקול מגדש המנוע אינו שייך לקלקול הרכב המוקדם (שנגרם ע"י השוכר). ואף אם מגדש המנוע מקורר ברכב זה ע"י מי המנוע, כיון שהרכב תוקן, והוא נסע כראוי כמה מאות ק"מ קלקול המגדש אינו תוצאה של הקלקול הקודם. באופן כללי, הוסיף מנהל המוסך, שמגדשי מנוע מתקלקלים, ואורך חייהם קצר מחיי המנוע.

בחשבונית התיקון לאחר התבקעות מיכל העיבוי כלולים תיקונים וטיפולים שאינם שייכים כלל לקלקול של התבקעות מיכל העיבוי, אלא המשכיר שהכניס את הרכב לתיקון הוסיפם.

השוכר אינו אחראי אלא לקלקולים שנגרמו עקב רשלנותו, ומנהל המוסך הסביר שלא כל הקלקולים והטיפולים ששולמו לאחר הקלקול הראשון נבעו מרשלנות השוכר.

מנהל המוסך הסביר שרק התיקונים השייכים למערכת הקירור הם כתוצאה מהרשלנות של השוכר, והם: מיכל עיבוי, טרמוסטט והוספת מי קירור.

התיקון והטיפול מתחלק מבחינה ממונית בין שווי החלפים לעבודת פירוק החלקים הפגומים והרכבת החלקים חדשים.

עפ"י הפירוט הרשום בחשבונית הראשונה:

מתוך כלל העבודות שנעשו באותו תיקון וטיפול קצב מנהל המוסך 200 שקל לעבודת ההחלפה של מיכל העיבוי והטרמוסטט.

שווי מיכל העיבוי הוא 290 שקל.

שווי הטרמוסטט 130 שקל.

שווי מי הקירור 70 שקל.

סה"כ 690 שקל בתוספת מע"מ 18% על העבודה והחלפים – 124.2 שקל – סה"כ 814.2 שקל.