ויקיטקסט:מזנון/ארכיון ספטמבר 2011

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


שדרוג מדיה ויקי

שלום לכולם, בתאריך 21.9 (עוד 4 ימים) מערכת מדיה ויקי תשודרג לגירסה 1.18. ויקיטקסט העברי נבחר כפרויקט הפיילוט לשדרוג מכל המיזמים שנכתבים מימין לשמאל. כרגיל, ניתן לדווח באגים ובעיות אצלי בדף שיחתי כאן או בויקיפדיה. שדרוג מוצלח לכולנו. Matanya 23:01, 17 בספטמבר 2011 (IDT)

MediaWiki 1.18 deployment

MediaWiki is scheduled to be upgraded on this wiki Wednesday, September 21, 23:00-03:00 UTC. As you may know, MediaWiki is the wiki software developed by the Wikimedia community, and 1.18 is the upcoming version of the software that has been in development since December. More details about this upgrade can be found on the MediaWiki 1.18 announcement on blog.wikimedia.org. We don't anticipate any problems, but if you do encounter any, please see the blog post for more information on how to report problems. Since this wiki will be one of the first to get the software, we're particularly interested in your experience with it (especially since this is the first wiki with a non-Latin character set we'll be deploying to). Thanks! (and apologies for the non-localized message)-- mw:User:RobLa-WMF (local user page) o

Deployed! Let us know if you encounter any problems. RobLa-WMF 05:27, 22 בספטמבר 2011 (IDT)

טוב, אז כפי שאתם רואים, נפרסה פה גרסה חדשה של התכנה. ויקיטקסט העברי הוא האתר הראשון שנכתב מימין לשמאל ושהיא נפרשת בו. בינתיים אני לא רואה בעיות, וגם ממילא לא אמורות להיות כאלו, אבל אם אתם מוצאים משהו, הודיעו לי ישירות. אם אתם נתקלים בבעיה דחופה ואני לא בסביבה, נסו בערוץ ‎#mediawiki ב־IRC‏ ( irc://irc.freenode.net/mediawiki ).

לידיעתכם, ההשפעה הרצינית של השדרוג אמורה להיות לא כאן, אלא בוויקישיתוף בעוד מספר ימים.

בברכה. --אמיר א׳ אהרוני 06:06, 22 בספטמבר 2011 (IDT)

האם היו שינויים כלשהם ב-api? קריאות שעבדו קודם לא עובדות לי עכשיו. --אראל סגלשיחה • כ"ה Elul ה'תשע"א 23:01, 24 בספטמבר 2011 (IDT)
הטקסט בשינויים אחרונים ובהיסטוריות של עמודים מופיע חסר אותיות. אני משתמש בגוגל כרום. --נחום - שיחה 23:11, 24 בספטמבר 2011 (IDT)

פטירתו של מיכאל הארט ז"ל

שבוע טוב לכולם. ברשימת הדוא"ל של Wikisource שקבלתי רק הערב במוצ"ש יש הודעה על פטירתו של מיכאל הארט, מייסדו של "פרויקט גוטנברג". מדובר על אדם שמצעירותו חלם על עולם שבו טקסטים דיגיטליים של הספרות העולמית יהיו בהישג-ידו המיידי של כל אדם בעולם, לקריאה ולימוד ושימוש חופשי.

ב"פרויקט גוטנברג" יש היום עשרות אלפי ספרים. בהשראתו נוסדו פרויקטים דומים בשפות רבות, כולל "פרויקט בן-יהודה" בעברית ו-Wikisource בעשרות רבות של שפות (כולל כמובן כאן בעברית).

חשוב לזכור לפעמים שמה שאנחנו מנסים לעשות כאן הוא חלק ממשהו יותר גדול, ולהכיר תודה לאותם אנשים שהיו חלוצים בתחום, ויצרו את התקדימים ואת הכלים הראשונים שעליהם מבוסס חלק לא-מבוטל של מה שאנחנו עושים כאן. Dovi 21:51, 24 בספטמבר 2011 (IDT)

המזנון הוסר מהניווט בצד ימין

האם זה משהו שנעשה בכוונה? ־־אור שפירא 09:45, 26 בספטמבר 2011 (IDT)

זה קורה לפעמים. כאשר זה קורה יש להיעזר בקישור הזה (שמנקה את זיכרון המטמון עבור סרגל הצד). ‏– rotemlissשיחה 15:36, 26 בספטמבר 2011 (IDT)

טקסטים מאתר דעת

שלום, אני יודעת שכבר נעשה דיון על הנושא. אשמח לדעת רק מה השורה התחתונה, האם אפשר לקחת טקסטים מ'דעת' שאין עליהם זכויות יוצרים. (אני מעוניינת להביא את הספרים החיצוניים ששם לויקיטקסט: לינק אחד לינק שני־־אור שפירא 09:53, 26 בספטמבר 2011 (IDT)

כל אחד נשאר עם "שורה תחתונה" אחרת. השורה התחתונה שלי היא שלא להעתיק, כי זה פוגע במנהל האתר - יהודה אייזנברג - שהשקיע עבודה רבה וכסף רב בטקסטים אלה. ולדעתי האיסור על פגיעה בזולת חמור יותר מחוק זכויות יוצרים. אבל אפשר להציע למנהל האתר "עיסקה" של החלפת טקסט תמורת טקסט (אני עכשיו מנהל איתו מו"מ בנושא זה). --אראל סגלשיחה • כ"ח Elul ה'תשע"א 07:40, 27 בספטמבר 2011 (IDT)
הוא לא מבין מעצמו שהוא יכול פשוט לקחת טקסטים מויקיטקסט (ושייתן קרדיט על זה...) בכל אופן אשמח אם חלק מהמו"מ שלך יעסוק גם בספרים הללו.־־אור שפירא 08:49, 27 בספטמבר 2011 (IDT)
אני מדבר איתו על טקסטים שנמצאים אצלי ולא בויקיטסקט. --אראל סגלשיחה • כ"ח Elul ה'תשע"א 18:54, 27 בספטמבר 2011 (IDT)

מגילות ים המלח

מגילות ים המלח הועלו (באדיבות גוגל) סרוקים לרשת, אפשר להתחיל לעבוד על ההקלדה (משימה לא פשוטה לפענח, אבל הי, זה חתיכת היסטוריה) ־־אור שפירא 13:37, 26 בספטמבר 2011 (IDT)

תעלומת הדפים הנעלמים

כשאני פותח את ביאור:בבלי ברכות דף ט אני מקבל הודעה ש"אין עדיין בוויקיטקסט ערך בשם זה". אבל בהסטוריה של הדף ניתן לראות בבירור את הגירסה האחרונה. כך קרה לי לאחרונה גם בנזיר נג א (עכשיו אני רואה שהדף חזר). האם זה באג? --אראל סגלשיחה • כ"ח Elul ה'תשע"א 07:37, 27 בספטמבר 2011 (IDT)

דרוש/ה מתכנת/ת ויקי

דרוש/ה מתכנת/ת ויקי לעבודה שקשורה להתקנת הרחבות על שרת ויקי, כתיבת תבניות וכו' - כמו שאנחנו עושים כאן, רק בשכר. לפרטים נא לפנות לאייל קליל: ayalklil@gmail.com --אראל סגלשיחה • כ"ח Elul ה'תשע"א 20:50, 27 בספטמבר 2011 (IDT)