ויקיטקסט:מזנון/ארכיון ספטמבר 2007

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


הוספת ספר לרשמית הטקסטים שהעבודה עליהם בעיצומה

התחלתי לעבוד על תרגום הקוראן.אני לא יודע איך מכניסים אותו לרשימת הטקסטים שהעבודה עליהם בעיצומה אז מי שיודע שיוסיף אותו לשם בבקשה.אורן טל 17:08, 20 באוגוסט 2007 (IDT)

בדוק בהקוראן כעת. אם הטקסט הנוכחי מתאים למה שביקשת, השאר אותו כך. אם לא, שנה את "בעבודה" ל"בעריכה" (בתוך הסוגריים המסולסלות) ובדוק שוב. -- נחום 02:00, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

דיון בויקיפדיה שרלוונטי לויקיטקסט

שלום לאנשי ויקיטקסט! ברצוני להפנות אתכם לדיון שמרתחש כרגע בויקיפדיה לגבי קיומן של הוכחות מתמטיות בערכים בויקיפדיה. אחת ההצעות שעלתה שם היא שהוכחות מתמטיות יועברו לויקיטקסט. מקום הדיון: [1]. בברכה, לירן מויקיפדיה

אינני רואה סיבה להתנגד. -- נחום 01:57, 2 בספטמבר 2007 (IDT)
גם אני בעד. ערכים בויקיפדיה שיש בהם הוכחות ארוכות במתמטיקה הם מסורבלים, ואותי אישית מרתיעים מלקרא אותם. Ori229 16:06, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

DynamicPageList

ברוכים הנמצאים! ראיתי הערה זו ברשימת הדואר של תוכנת מדיה-ויקי, ובעקבותיו הגעתי לבאג הזה.

משמעות הדברים: בדרך כלל לוקח זמן עד שנענים על shell requests. נוצר עומס, וכשהעומס גדול מדי מישהו מעיר על זה, ואז מתכנת אחד לוקח את זה על כתפיו ועושה המון בבת אחת. זה יכול לקחת ימים, שבועות, או חודשים, אין לדעת, אבל בסופו של דבר מבצעים את הדברים.

זאת אומרת שיש סיכוי להוסיף כאן את הפונקציה הזאת (DynamicPageList), מה שיעשה את אירגון דפי התנ"ך ודפים אחרים יותר פשוט ויותר אסתטי. אורי ואראל בקשו את זה דווקא בעבר. לכן כדאי מאוד להצביע עבור הבאג. קחו נא דקה לעשות את זה. ועוד יותר: אם יש מישהו (אולי אורי?) שיכול להיות "sysadmins with shell access only", כדאי לקבל הרשאה זו כדי לבצע דברים כאלה בעתיד. Dovi 16:57, 3 בספטמבר 2007 (IDT)

זוהי רק בקשה. התקנת הרחבה היא בקשה שלוקחת זמן רב יותר מבקשות אחרות, בגלל הצורך לוודא שלא נוצרים באגים.
בנוגע לקבלת הרשאה כזו: שימו לב שקבלתה אינה אומרת רק אפשרות לביצוע בקשות כאלה, אלא גם גישה ישירה למסד הנתונים ולשרתים עליהם מאוחסנים האתרים של ויקימדיה (ויקיפדיה, ויקיטקסט וכו'). כדי לקבל הרשאה כזו, דרושה קודם כל הזדהות בפני הקרן והוכחה שאתם בני 18 ומעלה, ואולי גם הזדהות נוספת בפני brion (ה-Lead developer) או מישהו, בשביל להוכיח אמון (הרי גישה כזו בידי האדם הלא נכון עלולה להרוס את מסד הנתונים) או משהו כזה (אני לא יודע, מעולם לא ניסיתי לקבל הרשאה כזו). בכל אופן, הרשאה כזו דורשת ידע בתחזוקת שרתים וכן בשימוש בתוכנת SSH. לבסוף, אני לא כל כך בטוח שבקשות של התקנת הרחבה יכולת להתבצע על-ידי מישהו שאינו אחד המפתחים הראשיים - צריך לברר איתם אם הם צריכים לאשר כל הרחבה לפני ההתקנה. ‏– rotemlissשיחה 18:15, 3 בספטמבר 2007 (IDT)
שלום רותם! הרחבה זו כבר הופעלה במטה ובויקיחדשות, לכן כנראה השאלה של הבאגים כבר מאחורינו. Rob Church הביע רק דאגה לגבי העלות, אבל לאתרים יחסית קטנים זה לא כל כך משנה.
למיטב ידיעתי סוג הבקשות ברשימה הנ"ל נעשים דווקא על ידי מי שאינם המפתחים הראשיים, כדי לא להטריד את בריון וטים. צריך כמובן הרבה ידע ונסיון כדי לקבל אישור להיות "sysadmins with shell access only". אינני יודע אם לאורי יש אפשרות עתידית כזאת, אבל הרבה תיכנות הוא כן יודע. אני כמעט בטוח שלך יש את ההרשאה הזו, נכון? Dovi 18:59, 3 בספטמבר 2007 (IDT)
דובי, ברוך שובך, ושלום רב לרותם. יש לי את הידע ב UNIX ותיכנות (ואני מעל 18 לצערי...) אבל זמן אין לי. זה יצריך מן הסתם לקרא הרבה באתר של ויקימדיה והתכתבויות וכו' אם אתה חושב שתהיה תועלת גדולה מזה שאני אכנס לתחום אני מוכן לנסות. דרך אגב, גם לאראל יש ידע בתחומים הנדרשים - אולי הוא יתנדב? בינתיים הצבעתי בעד התקנת ההרחבה (ובעד תיקון באג הניקוד, אם כבר נרשמתי לבאגזילה). Ori229
אין לי הרשאה כזו, אלא הרשאה לעריכת הקוד של התוכנה (וגם זה לא ישירות על השרתים). אין לי מושג מה הנהלים לקבלת גישה לשרתים, מי שמעונין בכך יכול לשאול את brion. ‏– rotemlissשיחה 01:05, 4 בספטמבר 2007 (IDT)
סליחה, לא דייקתי שכבר כתבת את זה למעלה. ייתכן שאותך דווקא מספיק מכירים ומוקירים בשביל זה, על כל עבודתך המצויינת. בכל מקרה תודה על ההערות!Dovi 05:09, 4 בספטמבר 2007 (IDT)

מילון ארמי-עברי

שלום! בעבר, בדיונים על האיחוד, עלתה השאלה האם ניתן לפתוח מילון ארמי-עברי בוויקימילון. חשבתי שכן, ואז קצת הופתעתי שאולי לא, אבל כרגע יש אישור ללא הגבלות ליצור שם מילון מהסוג הזה (ראו עדכון בסו הדף). נראה לי שאורי ואראל מכירים מי היו האנשים שרצו לפתוח כזה מיזם, ויהיה נפלא אם יוכלו להודיע להם! מיזם כזה יכול להיות כלי נפלא בעתיד גם עבור הטקסטים שלנו כאן. Dovi 09:14, 20 בספטמבר 2007 (IST)

מצוין. אני מקוה שגם יהיה דף מרוכז בויקימילון (או קטגוריה) עם המילים בארמית שיש להן ערך. לדף הזה יהיה אפשר להפנות מכאן, ואני מקוה שזה יתן תנופה לגמרא המבוארת. במקור התחלנו להכין את הגמרא המבוארת בשבעלפדיה אך מאחר שהפעילות שם לא היתה רבה, העברנו לפה. תעדכן אם יש בויקימילון התקדמות בנושא. תודה, אורי Ori229 23:00, 22 בספטמבר 2007 (IST)

סֻכֹּת

אולי נעשה מתקפת איכות על סוכות? לא נספיק הרבה ולכן חשבתי להתחיל עם פיוטים. אני כבר התחלתי לנקד את סוכה ולולב. עמרם 12:25, 23 בספטמבר 2007 (IST)

מצטרף למאבק. מקווה שההצטרפות לא תהיה רק רעיונית אלא גם מעשית. יודא

ביאור

יש בעיה:הביאור הולך לצד ימין ולפעמים עובר את השוליים. (למשל: ביאור:סוכה ולולב) - מה עושים?

עמרם 23:11, 23 בספטמבר 2007 (IST)

באיזה מחשב ודפדפן אתה משתמש (אצלי זה בסדר - XP עם IE7 וכן בFF)? גם בביאור על התנ"ך זה קורה לך? האם זה גולש מחוץ למסך או רק לאיזור של ה"ניווט", "קהילה", "חיפוש" וכו'?
Ori229
יש לי XP. אני רואה ככה בכל דפי ביאור אבל בזה זה יותר בולט כי רוב הביאורים הם בצד ימין. רק לאיזור ה'ניווט', 'קהילה' וכו'.
עמרם 11:42, 24 בספטמבר 2007 (IST)
אם כך זה לא נורא. בא נעביר את הדיון לשיחת ביאור:סוכה ולולב. Ori229
עמרם, באיזה דפדפן וגרסה אתה משתמש? (אתה יכול לבדוק בדפדפן תחת "עזרה" - "אודות"). -- נחום 02:13, 25 בספטמבר 2007 (IST)
אקספלורר, גירסא:6.0.2900.2180 עמרם 13:52, 26 בספטמבר 2007 (IST)
אם אתה יכול, תנסה לשדרג לגרסה 7, שכבר יצאה וזמינה למשתמשי חלונות XP. אולי אז הבעייה תיפתר. -- נחום 04:06, 28 בספטמבר 2007 (IST)

זכויות יוצרים

אם ספר נכתב בעברית לפני כמה עשרות או מאות שנים, אך המהדורה היחידה שיש בידי של הספר הזה הוא בהוצאתו ב1970 ומשהו וכו' (ואין כאן בעייה של "תרגום") האם יש על הספר זכויות יוצרים?

אם למשל ההוצאה המיוחדת השוותה כתבי יד ודפוסים ועמלה על הנוסחא הנכונה- ניחא, נגיד שאי אפשר להעתיק אותם. אבל סתם ספר שיצא בעברית שפשוט הוציאו אותו שוב מחדש בצורה יפה יותר - האם אסור לי להעתיק ממנו? (ע"י שינוי הפסיסוק וצורת הכתיבה). יודא

עד כמה שאני יודע על הנוסח אין זכויות יוצרים אבל על הפונט, הפרדה לשורות (אם לא היו בכתב היד) וכד' יש. עמרם 13:50, 26 בספטמבר 2007 (IST)
גם לדעתי זה בסדר. אם כי אני חושש שיש כאלו שיחלקו עלינו בנושא זה. דובי? Ori229

Betawiki: better support for your language in MediaWiki

Dear community. I am writing to you to promote a special wiki called Betawiki. This wiki facilitates the localisation (l10n) of the MediaWiki interface. You may have changed many messages here to use your language in the interface, but if you would log in to for example the English language Wiktionary, you would not be able to use the interface as well translated as here. Infact, of the 1798 messages in the core of MediaWiki, 1703 messages have been translated. Betawiki also supports the translation of messages of about 80 extensions, with almost 1000 messages. The core messages are being maintained well, but we are in need of help on the extensions.

If you wish to contribute to better support of your language in MediaWiki, as well as for many MediaWiki extensions, please visit Betawiki, create an account and request translator priviledges. You can see the current status of localisation of your language on meta and do not forget to get in touch with others that may already be working on your language on Betawiki.

If you have any further questions, please let me know on my talk page on Betawiki. We will try and assist you as much as possible, for example by importing all messages from a local wiki for you to start with, if you so desire.

You can also find us on the Freenode IRC network in the channel #mediawiki-i18n where we would be happy to help you get started.

Thank you very much for your attention and I do hope to see some of you on Betawiki soon! Cheers! Siebrand@Betawiki 11:42, 28 בספטמבר 2007 (IST)


As I wrote in Wikipedia, I already maintain the Hebrew translation, both core and extensions. ‏– rotemlissשיחה 06:27, 29 בספטמבר 2007 (IST)
רותם, מה זה הבטא-ויקי? האם זה קשור לויקימדיה או שזה משהו פרטי? Ori229
פרטי, אך יש תוכניות למזג אותו באינקובטור. ‏– rotemlissשיחה 21:48, 4 באוקטובר 2007 (IST)

הערך ויקיטקסט בויקיפדיה

הוספתי 2 שורות לערך, אתם מוזמנים לבדוק ולתקן. Ori229 19:17, 29 בספטמבר 2007 (IST)