ויקיטקסט:מזנון/ארכיון ינואר 2007

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


בעייה טכנית - דפים לא באמת יתומים

בקובץ שירי קפואירה יש הרבה דפים בקישורים פנימיים. דפים מסויימים מופעים ב"דפים יתומים" של ויקיטקסט למרות שהם מוצגים כתבנית בדף אחר (יש כ150 כאלה). האם דפים המוצגים כתבנית, ואין להם קישור אמורים להיות שם?

קיימים קישורים לכל דפי השירים דף הראשי של קובץ שירי קפואירה אבל הם נבנים ע"י תבנית ולא כתובים ישירות. למרות זאת המנוע של ויקי לא מתבלבל, והם לא נמצאים ב"דפים יתומים" כמו דף השיר קפואירה - קובץ שירים/acende o candieiro iaiá.

אבל לכל שיר קיימים חלקים נוספים הנמצאים בקישורים פנימיים כמו קפואירה - קובץ שירים/acende o candieiro iaiá/תרגום והוא מוצג כתבנית בדף השיר ובמקומות אחרים גם (אבל קישור אין אליו בשום מקום) והוא כן רשום ב"דפים יתומים" (אולי עכשיו זה יוסר משם כי יש לו קישור כאן, אבל יש הרבה אחרים). ולמרות זאת אם נסתכל ב"דפים מקושרים לכאן" שלו נראה שם "קפואירה - קובץ שירים/acende o candieiro iaiá (הכללה)" כי הוא מוכנס בדף השיר כתבנית.

האם ההתנהגות הזו רצוייה? --Colorido 21:32, 2 בינואר 2007 (IST)

שים לב לתאריך העדכון האחרון של דף הדפים היתומים. האם הם היו יתומים בעת זו? ‏– rotemlissשיחה 17:28, 3 בינואר 2007 (IST)

כן, בדקתי את התאריך. את כל העריכות עשיתי באמצע דצמבר, והדפים היתומים נבדקו ב30/12. --Colorido 20:22, 3 בינואר 2007 (IST)

האם יש אפשרות להוסיף טעמי מקרא לויקיטקסט?

האם יש אפשרות להוסיף טעמי מקרא לויקיטקסט?

בעיקרון ניתן להוסיף כל סימן שקיים במערכת unicode, וזה כולל טעמי המקרא. וראה דוגמה כאן. אבל קיימות בעיות מסויימות בהצגה, וראה W:ויקיפדיה:ניקוד. Dovi 23:18, 6 בינואר 2007 (IST)

ויקיטקסט:פרויקט המשנה הפתוחה/המשנה היומית‏

משהו עושה שם שמות ופרסמות, אני לא מבין בזה אז אני לא משחזר איתו, אבל רותם, דובי ונבוכדנצר מוזמניפ לעקוב ולשחזר את מה שצריך קונילמל 10:41, 8 בינואר 2007 (IST)

המידע שהוא הוסיף נראה לי הכל נכון, למרות שהסגנון אולי לא מתאים לחלוטין לאתר. ייתכן שזה דווקא לקוח מטקסט פרסומי למשנה היומית (פעם ראיתי דף כזה במהדורה של משניות). ברור שצריך לעבור עליו. Dovi 14:02, 8 בינואר 2007 (IST)

הפורטל הרב-לשוני של ויקיטקסט

עשיתי סדר בכל השפות, ומעכשיו ניתן לקבל תמונה מדוייקת למצבן של הלשונות השונות בוויקיטקסט (כולל עברית) מהסתכלות בפורטל. תהנו. Dovi 21:41, 10 בינואר 2007 (IST)

עמותת ויקימדיה ישראל - בדרך להקמה

שלום לכם אחינו אנשי ויקיטקסט,

אני הראל מהוויקיפדיה ואני כותב לכם כדי ליידע אתכם שקבוצת ויקיפדים מוכרים בוויקיפדיה העברית מתארגנת בימים אלה לקראת הקמה של עמותת ויקימדיה ישראל, שתתפקד על תקן של מה שמכונה בקרן ויקימדיה העולמית Local Chapter.

מהדיונים שערכנו בינינו עולה שאם כבר בוחרים להקים עמותה ויקיפדית, מתבקש שהיא תפעל כסניף מקומי שכזה, ממש כמו ארגונים דומים בצרפת, גרמניה, פולין ועוד ארצות רבות אחרות. לפיכך על העמותה להיקרא "ויקימדיה" ולפעול בישראל לקידום כלל מיזמי הקרן, ביניהם גם ויקיטקסט בעברית.

השיקולים בעד הקמת עמותה (וגם נגד עמותה שכזו) הם מורכבים ומצריכים דיון שחורג מגבולות ההודעה הזו. השורה התחתונה היא ייסוד גוף רשמי ומסודר, שיוכל לבצע פעולות בכספים, לקבל תרומות (בעתיד, בתקווה, גם פטורות ממס), ל"הגן" על השם ויקימדיה בארץ מפני עמותות אחרות שיירשמו במקומנו, וגם להוות גוף מאורגן ומסודר שאליו יוכלו לפנות גופים חיצוניים לשם שיתוף פעולה, קבלת מידע, וכיוצא בזה.

כעיקרון, ביכולתנו להתקדם להקמת עמותה מול רשם העמותות ומול קרן ויקימדיה העולמית בלי שום קשר להלכי הרוח במיזמי האחות. אבל אנחנו כמובן שואפים לקבל את הסכמתכם ולשתף אתכם בתהליכי ההקמה, במידה שתהיו מעוניינים.

לצורך בחינת העמותה הוקמה "ועדת היגוי", והיא זו שמתדיינת כרגע, בעיקר בפגישות פנים אל פנים וגם בתכתובת ברשימת דיוור ובקבוצת דיון מקוונת. אם פעילים מוכרים ופעילים כלשהם בוויקיטקסט ירצו להצטרף לדיוני הוועדה (בעיקר כמאזינים פסיביים לדיונים האלקטרוניים), לא צריכה להיות מניעה.

אנא עיינו בw:ויקיפדיה:עמותה. זה רק קצה חוט די מבולגן, יש לנו מידע נוסף בקבוצת הדיון שלנו. מי שירצה להצטרף אליה, יכול לפנות אליי בדואל דרך דף המשתמש שלי בוויקיפדיה.

בברכה, Harel 22:12, 15 בינואר 2007 (IST)

מצויין שתהיה גם עמותה ישראלית מקומית של וויקימדיה, כמו שיש בכמה ארצות אחרות. יישר כוחכם! למרות שאנחנו יחסית די קטנים פה, אני בטוח שהתורמים כאן יגלו עניין בזה, ואולי אף יתרמו לו, כמו שיעשו תורמים מוויקיפדיה. נשמח כמובן להתעדכן כאן במה שנעשה. לאחר שתקום העמותה, נראה לי שיהיה טוב לשים קישור בולט אליו בדף הראשי של כל אחד מהמיזמים (כולל כמובן בוויקיפדיה עצמה). Dovi 10:33, 17 בינואר 2007 (IST)

כתבי הרב קוק

יש לי חלק נרחב מכתבי הרב קוק בטקסט ממוחשב לא מוגה מישהו רוצה להסביר לי איך אני מעלה את זה לפה? elico.storage@gmail.com

נכתב במקור בשיחת המזנון. העניין, למיטב זכרוני, טופל מאז. -- נחום 05:34, 26 בפברואר 2008 (IST)