ויקיטקסט:מזנון/ארכיון אפריל 2008

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


עיצוב חוקים חדש

שלום לכולם,
לאחרונה החלטתי לשנות את העיצוב של החוקים. במקום טבלאות מסורבלות, העיצוב החדש מתבסס על כללי CSS, שניתן להחביא בתבניות וויקי. המטרה היא שדפי החוקים יהיו קלים לתחזוק. בינתיים, הכנסתי את חוק יסוד: חופש העיסוק, והשוו עם הגרסה הקיימת. אין שימוש בתבניות (עדיין), אבל שימו לב לקישורים (למשל למגילת העצמאות).
החוקים נראים מצויין על Firefox, אבל לא על Internet Explorer. לא ברור לי מדוע החוקים לא נראים טוב אצל החבר'ה מרדמונד. רותם ואראל, אם אתם בסביבה, ממש יעזור לי אם תוכלו להציץ והנחות אותי מה הבעיה... בכל מקרה, הארות והערות יתקבלו בשמחה. – Fuzzy 02:52, 21 במרץ 2008 (IST)

תודה על המאמצים. אתה כמובן צודק שהפורמט החדש יותר קל לתחזוק. (אמנם בחינת העיצוב אני אישית עדיין אוהב את הפורמט הישן.) לא בדקתי ב-EXPLORER. פורים שמח! Dovi 05:49, 21 במרץ 2008 (IST)
דובי, צריך ללחוץ על Control+Shift+R כדי להעלות מחדש את כללי ה-CSS. בברכה, – Fuzzy 19:09, 22 במרץ 2008 (IST)
מה רע בעיצוב באמצעות ויקי? ראו משתמש:Yonidebest/חוק יסוד: חופש העיסוק לדוגמה. חלק מהעיצוב אכן ניתן להעביר ל-CSS כללי ולהקל עוד יותר על השימוש בטבלאות ויקי. Yonidebest 01:48, 23 במרץ 2008 (IST)
הבעיה היא שצריך לספור את ה-colspan כדי שהטבלה תועמד כראוי, ולכן אי אפשר להחביא את הטבלה עצמה באמצעות תבניות. – Fuzzy 15:27, 23 במרץ 2008 (IST)
צר לי, אך עדיין לא ברורה לי הבעיה. בערך המקורי יש קוד HTML מסובך בהרבה ממה שהצעתי. בקוד שלי יש כמעט חצי מכמות המידע ובאמצעות CSS אפשר להוריד אף יותר. אם ב-HTML צריך לספור עמודות, מן הסתם שגם בקוד ויקי, שמדמה HTML בצורה נוחה יותר, גם צריך. השימוש בשכבות אינו טוב כי קשה לשלוט בו בדפדפנים שונים ורזולוציות שונות, בעיקר כשהתוכן הזה מתאים יותר בתור טבלה ולא שכבות. Yonidebest 22:44, 23 במרץ 2008 (IST)
אני לא רוצה להתערב יותר מדי - רק הערה קטנה: היום הגישה של טבלאות עם שוליים בלתי נראים כבר לא מקובלת כדרך לעצב דף. הבעיה העקרית היא נגישות. אפשר למצא על זה הרבה חומר באינטרנט, בעיקר באנגלית. נכון שזה יותר קשה לעצב עם DIV ו SPAN ושזה יראה טוב גם בIE וגם ב FF אבל אם אנחנו רוצים להיות מקצועיים אין ברירה... בהצלחה, אוֹרי
מיזמי ויקי הם להמונים, ולא רק למי שיודע לשחק עם HTML. לשם כך פותח קוד ויקי, ולכן יש להשתמש בו. Yonidebest 21:39, 25 במרץ 2008 (IST)
אוקיי, הנה דוגמה מעודכנת, הכוללת שימוש בתבניות. הקוד הרבה יותר קצר, קומפקטי וקל לתחזוק מכל העיצובים הקודמים. ולבקשת יוני, גם לא מכיל שום HTML או CSS :-) Fuzzy 01:36, 28 במרץ 2008 (IST)
לי זה נראה מצויין, וגם קוד הוויקי עם התבניות נראה בסדר גמור (בשביל עריכה קלה ומובנת). Dovi 09:16, 28 במרץ 2008 (IDT)
יש לי IE6 והמספור נראה מבולגן. כמו כן, הקישורים הפנימיים בלתי נראים ב-IE6 - כיצד הקורא יכול לדעת היכן יש קישור מלבד להעביר את העכבר על כל מילה ומילה? Yonidebest 09:30, 28 במרץ 2008 (IDT)
בפיירפוקס מצויין. אם אין אפשרות אחרת, אולי בלית ברירה צריך כאן (כמו בבאג הניקוד) לוותר על הנוחות של הדפדפנים הישנים, ואנשים יצטרכו להשתמש ב-EI חדש יותר או להוריד את פיירפוקס. אי אפשר לכתוב הכל מחדש בגלל הגחמות של IE. אבל אם יש דרך קלה לתקן, כמובן שראוי לעשות את זה. Dovi 11:30, 28 במרץ 2008 (IDT)
נסיתי עכשיו ב-IE7, וגם שם יש בעיה, כך שזה יותר רציני ממה שחשבתי. בינתיים שבת שלום. Dovi 13:11, 28 במרץ 2008 (IDT)
IE6 הוא לא דפדפן ישן. בפעם האחרונה שבדקתי, הוא עדיין הדפדפן הנפוץ ביותר. היה לי IE7 וזה ממש לא נוח לעומת IE6, ולכן אני משתמש ב-IE6. Yonidebest 00:39, 29 במרץ 2008 (IDT)
זה לא דבר פשוט בכלל לעצב דף על ידי CSS ושיראה טוב בשני הדפדפנים. אני אנסה לעזור בלנ"ד, אך לצערי אני יוצא למילואים של שבועיים ביום ראשון. להית' ותשמרו על עצמכם. אוֹרי 18:10, 28 במרץ 2008 (IDT)
אולי עכשיו זה יפעל (ה-IE שלי לא מעודכן, אז אני לא בטוח...). עדיין לא... עכשיו כן!!! צריך לנקות את ה-Cache, וזה לא בא ל-IE בקלות... טוב, אין לי מושג מה ה-Internet Explorer רוצה ממני. גם אני יוצא מחר למילואים, אז אם מישהו רוצה להתעסק עם זה, הוא מוזמן. הנה גם חוק העונשין, כדוגמה מסובכת בהרבה לחוקים כבדים. – Fuzzy 23:50, 30 במרץ 2008 (IDT)
דרך זו (של התבניות) מצוינת, כך רציתי שייראה הקוד של החוקים. אשתדל לעיין בבעיות באקספלורר (אם נותרו כאלה) בהמשך. ‏– rotemlissשיחה 20:15, 3 באפריל 2008 (IDT)
עדיין יש בעיות. אני אמשיך לעבוד על זה בימים הקרובים. – Fuzzy 12:25, 10 באפריל 2008 (IDT)

הפרת זכויות יוצרים

הצצתי בפקודת מס הכנסה (נוסח חדש) - חלק ג': חישוב ההכנסה לענין מס שבאתר זה, ומצאתי שהוא מועתק מאתר חילן טק. דבר זה ניכר במאפיינים אחדים:

  • שבירת השורות, הזהה בשני המקומות (וברור שלא הייתה נעשית בוויקיטקסט ללא ההעתקה מחילן טק)
  • הערות שאינן בנוסח החוק, וניתנו באתר חילן טק, למשל "[בחודש ינואר 1996]"
  • שגיאות כתיב, למשל המילה "מבחירת ו" שבה יש רווח מיותר.

אף שהחקיקה היא נחלת הכלל, הנוסח הדיגיטלי שבאתר חילן טק מוגן בזכויות יוצרים השייכות לחילן טק. לפיכך אבקשכם למחוק דף זה, וכל דף נוסף הסובל מבעיה דומה (למשל הדף חוק הביטוח הלאומי). דוד שי 13:42, 14 באפריל 2008 (IDT)

תגובה: ראה פה יודא

אני אחליף את פקודת מס הכנסה ואת חוק הביטוח הלאומי בגרסאות מעוצבות עוד כמה שבועות, לאחר שאסיים לסדר את העיצוב החדש. נא לפרט חוקים עם בעיות דומות. – Fuzzy 16:34, 14 באפריל 2008 (IDT)


על כתיב וקישור

  • בעניין כתיב מלא או חסר: למשל בביאור לתנ"ך - תהלים (ולא תהילים) ירמיהו וישעיהו (ולא ירמיה וישעיה). משנה+גמרא - קידושין, אבל בכורים (ולא ביכורים).

ועוד לעניין שני י' למשל כלאים ולא כלאיים, ידים ולא ידיים וכו' וכו' - מי קובע מה והאם זה משנה בכלל?

[נתקלתי בבעיה שהתחלתי להוסיף קישורי מקורות לתנ"ך (כמו בספר המבחר וטוב המסחר) ובאינסטיקנט כתבתי ירמיה ולא ירמיהו ותהילים ולא תהלים וכו' ונוצרו לי סתם בעיות]

הכתיב המקובל באקדמיה הוא אכן תהלים, ירמיהו וישעיהו. אין ברירה, צריך להתרגל.
לגבי קידושין, בכורים, כלאיים וידיים אין לי מושג מה נכון. אולי חכמים ממני יודעים. -- נחום 03:45, 27 באפריל 2008 (IDT)
  • קישורים בויקיפדיה, צריך לבצע רשימה. נראה לי "לא תקין" שישנם קישורים לאתר בן יהודה או הפרוייקט הגרמני (שברח לי שמו) ולספריה הלאומית וכו' ולא לויקיטקסט. יודא
אני מסכים בהחלט. -- נחום 03:45, 27 באפריל 2008 (IDT)
אכן, בהחלט, סביר להניח שלינקים מויקיפדיה זה אחד הדברים שמביאים לויקיטקסט הכי הרבה גולשים. כשיוצא לי לערוך דף בויקיפדיה, אני מנצל את ההזדמנות להפוך הפניות כמו: ([[בראשית]] א, א) ל([[‏S:בראשית א א|בראשית א, א]]). וכמובן, אם רלוונטי, להוסיף תבנית "מיזמים". -- אוֹרי 06:55, 27 באפריל 2008 (IDT)