ביאור:בני אפרים ומנשה הקדומים

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
הבהרה:

דף זה הוא במרחב הביאור של ויקיטקסט, ומכיל גם פרשנות וביאורים של משתמשים בני ימינו, שאינם מייצגים בהכרח את הפרשנות המסורתית.
נשלח על-ידי נריה קליין(neria_klein @ walla.co.il) (192.114.207.251) ב13:02:41  23.07.2004

לכל מי שהיה בשיעור שלי על בני מנשה ואפרים, וגם למי שלא -

טענתי כי אחדים מבני אפרים ומנשה גרו כאן בארץ כנען עוד בזמן שיעקב ירד למצרים, והמשיכו לגור בארץ גם עד כיבוש הארץ בימי יהושע.

אז אם מישהו רוצה להשיג על כך, להאיר את עיני בעוד מקור המעיד לטובתי/נגדי, או אם מישהו לא שמע את השיעור ורוצה שאני אפרט בקשר לנושא - בבקשה, רק תכנסו ותגיבו (רק תשארו בתחומי התנ"ך ולא לגלוש לארכיאולוגיה/לשון ערבית/כוכבים ומזלות וכו'...)

מי יודע, אולי האתר החדש הזה אכן יעסוק בתנ"ך ולא ידון בהבלי העולם הזה...

נריה קליין - אחראי הדרכה

נ.ב. כשאני נכנס לאתר הזה אני מרגיש שהכל שחור... אולי ניתן לשנות את זה לרקע קצת אחר (אולי קלף/מגילה, או תמונה של מפה תנ"כית...)

מקורות[עריכה]

על-פי מאמר של נריה קליין שפורסם לראשונה בהאתר וגם ב אתר הניווט בתנך בתאריך 2004-08-01.

תגובות[עריכה]

מאת:

מאת:

מאת:

מאת: חנן גרינברג

לא ברורה לי הבקשה לא "לגלוש" לארכיאולוגיה. האם ישנה "סכנה" שהממצאים הארכיאולוגיים לא יתאימו או יפריכו את הכתוב במקרא? ומה באשר לממצאים המוכיחים

את אמיתות המסופר במקרא? אגב, כמה וכמה ארכיאולוגים, חוקרים והיסטוריונים של העת העתיקה, אכן סבורים, שיהושע פנה בכיבושיו צפונה, כדי לחבור אל בני שבטו, אפרים, שישבו שם עוד מן הימים שיעקב ובניו גרו בארץ כנען.

דף זה הוסב אוטומטית מאתר הניווט בתנ"ך. (הקישור המקורי) יתכן שבגלל שגיאה בתוכנת ההסבה נפלו טעויות. אתם מוזמנים לתקן את הטעויות, ולמחוק הודעה זו מהדף.

קיצור דרך: tnk1/messages/7004