שיחת משתמש:המהנדס

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ברוך בואך לוויקיטקסט![עריכה]

שלום וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

  • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בערך שקראת, הנך יכול לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף.
  • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך. ניתן להוסיף בקלות הערה לדף השיחה באמצעות לחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיפדיה לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
  • קבלת עזרה: אם אתה זקוק לעזרה נוספת אתה יכול לקרוא את דפי העזרה. אם אתה רוצה לשאול שאלה הקשורה לוויקיטקסט, אתה מוזמן לעשות זאת במזנון.
  • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!) ‏– rotemlissשיחה 16:08, 7 יוני 2006 (IDT)

הודעתך בהתקווה[עריכה]

שלום, כתבת בדף התקווה את הדברים הבאים:

יש בעיה בניקוד העברי. הוא לא מאופס. ניסיתי לתקן כבר כמה טקסטים. בדף העריכה הכול בסדר ואחר כך הדף לא נשמר כמו שצריך. זו בעייה קשה לפי דעתי שפוגעת בויקפדיה בעברית פגיעה קשה מאוד. המהנדס

ראשית כל, אין לכתוב הערות בדף הטקסט, כך ששיחזרתי את הערתך.

שנית, זהו באג ידוע וכואב. ‏– rotemlissשיחה 14:19, 28 יוני 2006 (IDT)

שלישית, קיים כבר בדף האמור טקסט מנוקד. אין צורך לנקד את החלק הלא-מנוקד. הוא הושאר במקור בכוונה ללא ניקוד למען אלה שאין להם חלונות XP עם SP2.

רביעית, קיימת תבנית לשם הערת הערה זו בטקסטים מנוקדים, תבנית:ניקוד, אנא השתמשו בה.

עיצוב החוקים[עריכה]

שלום, ראיתי שאתה מעלה חוקים, וכפי ששמת לב אני עורך אותם ברמות בסגנון ויקי. עבודתך על הוספת התג "<br />" הינה מיותרת, כי כפי שאולי שמת לב, אני מוריד אותי בכל עריכה שלי בכל אופן. האם יש לך התנגדות לצורת העריכה ברמות ? Sgvb 14:33, 13 יולי 2006 (IDT) נכון, אבל אני עדיין קצת חלש בעריכה ומלבד זאת דפי העזרה לעריכה מעט יותר מתקדמת חלשים במקצת.המהנדס

שבוע טוב, תשתדל כשאתה מעצב את הטקסט להשתמש ביותר מרמה אחת. אם משתמשי םבשני סימני ":" אז מקבלים רמה שנייה וכן הלאה. העיצוב צאריך להניות לדעצתי, שכל שורה שאינה מודגשת יש בתחילתה הזזה פנימה , ראה את השינויים שהכנסתי ב חוק תובענות יצוגיות 2006 Sgvb 23:42, 15 יולי 2006 (IDT)

לכבוד Sgvb המשכתי לערוך את "תובענות ייצוגיות 2006" לפי המלצותיך ואגמור בעתיד הקרוב מאוד. יחד עם זאת אני חושב שהתליית הטקסט הראשי כולל סעיפים המסומנים באותיות ברמה ראשונה מתחת לשמות סעיפים, לא צריך להיות מותלה (או תלוי) זאת אומרת מוזז על ידי שימוש ב":". בשום טקסט זה לא נעשה. למה הדבר דומה? אם לצורך הדגשה אתה מסמן בקו תחתון את כול הטקסט. אם משתמשים בקו תחתון יותר מדי הוא מפסיק להיות רכיב של הדגשה והופך לעומס על הכתוב ועל הקורא. מה דעתך?המהנדס

אני חושב שזה עדיין יוצא הרבה יותר מסודר ככה, כך נוצר למעשה הפרדה ברורה בין כל סעיף. אולי כדאי לשאול אנשים שמבינים קצת יותר בעיצוב או לחילופין במזנון באיזה אופן עדיף. צורת העיצוב הזאת היא רק לפי דעתי, אינה מבוססת על מקומות אחרים Sgvb 14:26, 16 יולי 2006 (IDT)

שתי הערות:

אם אתה רוצה, אני יכול להפוך את החוקים שלך לפורמט של החוקים שהעלתי. בברכה, Fuzzy 01:55, 17 יולי 2006 (IDT)