עזרה:ניווט

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עזרה ותמיכה

פעולות עריכה בסיסיות

קבצים ותמונות

משתמשים והגדרות חשבון

חיפוש וניווט

סגנון ועיצוב

שונות

ויקיטקסט היא מאגר עצום של ידע. כדי להפוך ידע זה לשימושי ככל האפשר, מעמיד ויקיטקסט לרשות המשתמש בו שלל כלים לניווט, כך שיוכל למצוא את דרכו בקלות, ולאתר את המידע שהוא זקוק לו. לכל כלי הניווט ניתן להגיע דרך העמוד הראשי.

השלמה אוטומטית[עריכה]

תכונת "ההשלמה האוטומטית" עבור הצירוף "וויקי"
תכונת "ההשלמה האוטומטית" עבור הצירוף "וויקי"

בוויקיטקסט קיימת מערכת "השלמה אוטומטית". כתיבת האותיות הראשונות של שם הערך והמתנה קצרה תוביל לפתיחת חלונית קטנה מתחת לשורת ה"חיפוש" בה יופיעו ערכים בעלי הקידומת שנכתבה. מערכת זו שימושית בהגברת הנגישות ומהירות הגישה לערך, וגם כאשר שם הערך המדויק איננו ידוע או כאשר מחפשים קבוצת ערכים בעלי קידומת מסוימת, כפי שנראה בתמונה.

כתיב חלופי[עריכה]

כדי להקל על המחפש, ניתן להגיע לערכים רבים גם דרך שמות חלופיים, הנובעים מכתיב שונה, או מקיומם של שמות אחדים לאותו נושא.

ראו הרחבה בדף עזרה:דף הפניה.

מילות מפתח בחיפוש[עריכה]

בדף תוצאות החיפוש יש טבלה עם סימנים לחיפוש מסוים לדוגמא גרשיים (") לחיפוש שתי מילים (ראה כאן).

קטגוריות[עריכה]

בכל אחד מהערכים בוויקיטקסט בפני עצמו יש תועלת רבה, ותועלת זו מתעצמת באמצעות הכללתו בקטגוריה, המאגדת בתוכה את כל יתר הערכים באותו תחום.

בתחתיתו של כל ערך בוויקיטקסט מופיעה רשימת הקטגוריות שערך זה משתייך אליהן. לחיצה על הקישור לקטגוריה מעבירה לדף הקטגוריה, שבו פירוט כל הערכים המשתייכים לקטגוריה זו.

בעת חיפוש בוויקיטקסט ניתן להגיע לקטגוריה דרך הקישור אליה המופיע בתחתית כל ערך המשתייך לקטגוריה, ובפרט בתחתית הערך הראשי בקטגוריה זו. כמו כן ניתן לאתר קטגוריה באמצעות הרשימה האלפביתית של הקטגוריות.

ערך אקראי[עריכה]

טכניקה נוספת שאותה שאבה ויקיטקסט מהספרייה המודפסת היא קריאת ערך אקראי. בוויקיטקסט נעשה הדבר באמצעות לחיצה על הקישור "ערך אקראי" שנמצא בסרגל הניווט בצד ימין של כל דף.