נאום ההשבעה של דונלד טראמפ

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נאום ההשבעה של דונלד טראמפ

נאום ההשבעה של דונלד טראמפ נישא ע"י הנשיא ה-45 של ארצות הברית, דונלד ג'ון טראמפ, ביום השבעתו לנשיאות, 20 בינואר 2017.

הנאום[עריכה]

נשיא בית המשפט העליון רוברטס, הנשיא קרטר, הנשיא קלינטון, הנשיא בוש, הנשיא אובמה, עמיתיי האמריקנים ואזרחי העולם כולו, תודה לכם.

אנחנו, אזרחי ארצות הברית, מאוחדים כעת במאמץ לאומי גדול לשקם את ארצנו ולהשיב את המחויבות שלה לכל בני עמנו. יחד נקבע את המסלול של אמריקה והעולם לשנים ארוכות מאוד. נתמודד עם אתגרים, ניתקל בקשיים, אבל נדאג שהעבודה תיעשה.

בכל ארבע שנים אנחנו מתאספים כאן, על המדרגות הללו, כדי לבצע העברה מסודרת ושקטה של השלטון, ואנחנו אסירי תודה לנשיא אובמה ולגברת הראשונה מישל אובמה על הסיוע האדיב שלהם במהלך תהליך העברת השלטון הזה. הם היו נהדרים. תודה לכם.

עם זאת, לטקס שנערך כאן היום יש משמעות מיוחדת משום שהיום אנחנו לא רק מעבירים את השלטון מממשל אחד לממשל אחר או ממפלגה אחת למפלגה אחרת – אנחנו מעבירים את השלטון מוושינגטון הבירה ומחזירים אותו אליכם, לעם. במשך זמן רב מדי קבוצה קטנה בעיר הבירה שלנו קצרה את רווחי הממשל, בעוד העם שילם את המחיר. וושינגטון שגשגה, אבל העם לא זכה לחלק בעושר שלה. פוליטיקאים שגשגו, אבל המשרות אבדו ומפעלים נסגרו. הממסד הגן על עצמו אבל לא על אזרחי ארצנו. ניצחונותיהם לא היו הניצחונות שלכם. הישגיהם לא היו ההישגים שלכם. בשעה שהם חגגו בעיר הבירה שלנו, למשפחות קשות יום בכל רחבי ארצנו לא הייתה סיבה ממשית לחגוג.

כל זה משתנה ממש כאן, ממש עכשיו, משום שהרגע הזה הוא הרגע שלכם, הוא שייך לכם. הוא שייך לכל מי שהתאסף כאן היום ולכל מי שצופה בנו בכל רחבי אמריקה. זה היום שלכם. זו החגיגה שלכם. וארה"ב הזו היא הארץ שלכם. מה שבאמת חשוב אינו איזו מפלגה שולטת בממשל שלנו אלא האם הממשל שלנו נשלט על-ידי העם. 20 בינואר 2017 ייזכר כיום שבו העם חזר להיות השליט של האומה הזו. הגברים והנשים של הארץ הזו שנשכחו – לא יישכחו עוד.

כולם מקשיבים לכם עכשיו. באתם בעשרות מיליונים כדי להיות חלק מתנועה היסטורית, תנועה שכמותה לא ראה העולם לפני כן. במרכז התנועה הזו ניצבת האמונה הקריטית שהאומה הזו קיימת כדי לשרת את אזרחיה. האמריקנים רוצים בתי ספר נהדרים לילדיהם, שכונות בטוחות למשפחותיהם ועבודות טובות עבור עצמם. אלה דרישות הגיוניות של אנשים ישרים והגונים ושל ציבור ישר והגון.

אבל עבור רבים מדי מאזרחינו קיימת מציאות שונה: אימהות וילדים כלואים במשכנות עוני בערים; מפעלים מחלידים פזורים כמו מצבות ברחבי ארצנו; מערכת החינוך שופעת בכסף, אבל משאירה את הסטודנטים הצעירים והיפים שלנו משוללי ידע כלשהו; והפשע, הכנופיות והסמים גבו חיים רבים כל כך ושללו מארצנו כל כך הרבה פוטנציאל לא ממומש.

הקטל הזה נפסק ממש כאן והוא נפסק ממש עכשיו. אנחנו מדינה אחת וכאבם הוא כאבנו. חלומותיהם הם חלומותינו. והצלחתם תהיה הצלחתנו. אנחנו חולקים לב אחד, בית אחד וגורל נהדר אחד. שבועתי לתפקיד היום היא שבועת אמונים לכל האמריקנים.

במשך עשורים רבים העשרנו תעשייה זרה על חשבון התעשייה האמריקנית; סבסדנו את הצבאות של מדינות אחרות, בשעה שאפשרנו את התרוקנותו העצובה מאוד של הצבא שלנו; הגנו על גבולותיהן של מדינות אחרות בשעה שסירבנו להגן על גבולותינו.

בזבזנו טריליוני דולרים בחו"ל בשעה שהתשתיות האמריקניות הוזנחו ונרקבו. הפכנו מדינות אחרות לעשירות, בעוד העושר, הכוח והאמון בארצנו חיסל את האופק. בזה אחר זה מפעלים נסגרו ועזבו את חופינו, בלי מחשבה אפילו על מיליוני-מיליוני עובדים אמריקנים שנותרו מאחור. כספו של מעמד הביניים נקרע מבתיו ופוזר בכל רחבי העולם. אבל זה העבר. וכעת, אנחנו מביטים רק לעבר העתיד.

בהתכנסות שלנו כאן היום אנו מפרסמים צו חדש שיישמע בכל עיר, בכל בירה של מדינה זרה ובכל היכל שלטון. מהיום הזה והלאה ישלוט חזון חדש בארצנו. מהיום הזה והלאה, זה יהיה 'אמריקה תחילה', 'אמריקה תחילה'. כל החלטה הנוגעת לסחר, למסים, להגירה וליחסי החוץ תתקבל מתוך מחשבה אם היא מועילה לעובדים האמריקנים ולמשפחות האמריקניות. עלינו להגן על גבולותינו מההרס של מדינות אחרות שמייצרות את המוצרים שלנו, גונבות את החברות שלנו ומחסלות את המשרות שלנו. ההגנה תוביל לשגשוג ולחוזק גדול. אלחם עבורכם בכל נשימה ולעולם לא אאכזב אתכם.

אמריקה תחזור לנצח, היא תנצח כפי שלא ניצחה מעולם. נחזיר את המשרות שלנו. נחזיר את הגבולות שלנו. נחזיר את הכסף שלנו. ונחזיר את החלומות שלנו. נבנה כבישים, גשרים, נמלי תעופה, מנהרות ומסילות רכבת בכל רחבי ארצנו הנהדרת. נפטור את בני עמנו מהצורך להיעזר בקצבאות ונחזיר אותם לעבודה, נשקם את ארצנו בידיים אמריקניות ובעבודה אמריקנית. נקיים שני חוקים בסיסיים: לקנות מוצרים אמריקניים ולשכור עובדים אמריקניים.

נשאף לידידות ולרצון טוב עם כל מדינות העולם, אבל נעשה זאת מתוך הבנה שלכל מדינה יש זכות להציב את האינטרס שלה במקום הראשון. איננו רוצים לכפות את דרך חיינו על אף אחד, אלא לתת לה לזרוח כדוגמה.

נחזק את הבריתות הוותיקות שלנו, ניצור בריתות חדשות ונאחד את העולם התרבותי נגד טרור האיסלאם הקיצוני – שאותו נמחה מעל פני האדמה.

בבסיס המדיניות שלנו תעמוד הנאמנות המוחלטת לארה"ב, ובאמצעות הנאמנות שלנו לארצנו נגלה מחדש את הנאמנות שלנו זה לזה. כשאתה פותח את לבך לפטריוטיות – אין מקום לדעות קדומות.

התנ"ך מספר לנו כמה זה טוב ונעים כשאנשיו של האל חיים יחד באחדות. עלינו לומר את אשר על לבנו בגלוי, לנהל ויכוחים כנים סביב המחלוקות שלנו, אבל תמיד לחתור להזדהות. כשאמריקה מאוחדת, אמריקה לחלוטין בלתי ניתנת לעצירה.

אין שום צורך לפחד. אנחנו מוגנים ונהיה תמיד מוגנים. נהיה מוגנים על-ידי הגברים והנשים הנהדרים בצבא שלנו וברשויות אכיפת החוק. וחשוב מכול, נהיה מוגנים על-ידי האל.

לבסוף, אנו מוכרחים לחשוב בגדול ולחלום אפילו יותר בגדול. באמריקה, אנו מבינים כי אומה חיה רק ​​כל עוד היא חותרת. אנחנו לא נקבל עוד פוליטיקאים שכל כולם דיבורים ושום פעולה - כל הזמן מתלוננים אבל לא עושים שום דבר בקשר לזה.

תם הזמן לדיבורים ריקים. עכשיו מגיעה השעה לפעול. אל תתנו לאף אחד להגיד לכם שזה לא יכול להיעשות. אין אתגר שלא יכול להתאים ללב ולרוח הלחימה של אמריקה.

אנחנו לא ניכשל. מדינתנו תשגשג ותשגשג שוב. אנו עומדים לקראת לידתו של מילניום חדש, מוכנים לפתוח את מסתרי החלל, לשחרר את כדור הארץ ממצוקות המחלה, וכן לרתום את האנרגיות, התעשיות והטכנולוגיות של המחר.

גאווה לאומית חדשה תעורר את נשמותינו, תרים את עינינו ותרפא את המחלוקות שלנו. זה הזמן לזכור כי חוכמתנו הישנה חיילינו לעולם לא ישכחו: בין אם אנחנו שחורים או צבענו חום או לבן, כולנו מדממים באותו דם אדום של פטריוטים, כולנו נהנים מאותן החירויות המפוארות, וכולנו מצדיעים לאותו דגל אמריקאי גדול.

ולא משנה אם ילד נולד בפרבר בדטרויט או במישורים סחופי הרוחות של נברסקה, הם מביטים באותם שמי הלילה, ממלאים את לבם באותם חלומות, והם חדורי רוח חיים בידי אותו בורא כל יכול.

כך שכל האמריקאים, בכל עיר מקרוב ומרחוק, קטן וגדול, מהר להר, ומהאוקיינוס לאוקיינוס, שמעו את המילים הבאות:

לעולם לא יתעלמו ממכם שוב.

קולכם, תקוותיכם וחלומותיכם יגדירו את גורלנו האמריקאי. והאומץ והטוב והאהבה שלכם לנצח ינחו אותנו לאורך כל הדרך.

יחד, אנחנו נהפוך את אמריקה לחזקה שוב.

אנחנו נהפוך את אמריקה לעשירה שוב.

אנחנו נהפוך את אמריקה לגאה שוב.

אנחנו נהפוך את אמריקה לבטוחה שוב.

וגם, כן, יחד, אנחנו נהפוך את אמריקה לגדולה שוב. תודה לכם, אלוהים יברך אתכם, ואלוהים ברך את אמריקה.