משתמש:Alaska365

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בנות, חלק בלתי נפרד מהנוף של עולמנו. אך אין לי כל כוונה לפתוח בדיון סוער או במיני פילוסופיות חברתיות/אישיות, על בנות בכלל ואישה בפרט.

אני אציין כמה עובדות שלא ניתן להתעלם מהן כלל וכלל בכל הקשור ל- משחקי בנות . אז סליחה מראש בנים חביבים, אנו נפנה כעת את תשומת ליבנו לבנות שלנו. כמה מתוכן מנסות לחקות ולהידמות לדמות שמעירה אותן כל בוקר ומשכיבה אותן לישון, מאכילה, מלמדת, עוזרת בהכנת שיעורי הבית, בהענקת חום ואהבה, חינוך טוב והרשימה עוד ארוכה לבלתי היכר, כמה?! התשובה תהיה ללא ספק: כמעט כולן. כי כשהינן עוד בנות קטנות, תמימות, שעדיין לא בגרו ובשלו בהתאם לגילן הצעיר, תמיד הן תנסנה להשוות לעצמן את הבגרות שבהמשך דרכן תגיע אליהן. ואיך הצורך הזה יבוא לידי ביטוי בפועל? בצורה הפשוטה ביותר שכבר הוזכרה כאן: חיקוי. הן תמיד תרצנה להתגנדר ולהיראות מעל לגילן.

להלן מס' דוגמאות:

  • משחקי הלבשה - נוכל להיווכח כך בעצם משחקן עם חברותיהן או עם בובותיהן- משחקי הלבשה ביניהן , תמיד יתגנדרו בשמלות נפוחות ומיטב תכשיטים, בדיוק כמו בסרטי האגדות.
  • משחקי איפור - כשנוסעים כולם לאירוע משפחתי, עומדת הבת לצד האם, מול המראה ומבקשת: "אימא אני רוצה להיראות כמוך, קצת אודם, סומק אפשר?"האין זה כך?! בדיוק כך. וגם בינן לבין חברותיהן, במשחקים בגן ובבי"ס, במסיבות, תמיד תרצנה לגדול מהר ויוכיחו זאת לנו דרך משחקי האיפור ביניהן.
  • משחקי בישול - לא כל הבנות באוכלוסיית נו היום מודעות לבישול הביתי. מאחר ובימינו, לרוב שני ההורים עובדים ולא תמיד יש את הזמן הפנוי לאימא לבשל מבעוד מועד, אך יחד עם זאת תמיד אם לא כל יום לפחות פעם בשבוע אימא תכין ארוחה, וכך הבנות שבינינו מתוודעות לצורך ליישם וללמוד ופשוט להיות כמו "אימא קטנה".

אלו רק כמה נק' דרך ספורות מתוך מאות, שהבנות שלנו עוברות בחייהן, ולכן אני אומרת כל עוד הן ילדות למה שלא ניתן להן ליהנות מהספק?! אנו בתור אימהות רק יכולות לאחל שהערצה תימשך, ושהחיקוי שלהן ייקח אותן למקום הטוב ביותר ויקנה להן חינוך וערכים טובים. ואתן בנות יקרות מוזמנות להיכנס בינתיים למשחקי הבנות באתרינו וליהנות ממגוון רחב של משחקים המוצעים אך ורק לכן!