ויקיטקסט:רשימת מועמדים למחיקה/חלב על פני המים (ארכיון 2006)

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.


< חלב על פני המים

תאריך תחילת הדיון: 22:04, 5 אוגוסט 2006 (IDT)

הצבעה[עריכה]

רק משתמש רשום בעל ותק פעילות של חודש הוא בעל זכות הצבעה בדיוני מחיקה.

למחוק[עריכה]

  1. לדעתי ויקיטקסט לא צריך לשמש כפח האשפה של הוויקיפדיה. – Fuzzy 22:04, 5 אוגוסט 2006 (IDT)
  2. מסכים. ‏– rotemlissשיחה 13:31, 6 אוגוסט 2006 (IDT)

להשאיר[עריכה]

  1. לדעתי זהו סיפור טוב ואין למחוק אותו. מדוע לעשות זאת? במידה ואתם פותחים דף להצבעת מחיקה בפעם הבאה, קיראו קודם את הנוהלים וצרו דף זה לפיהם. אל תצרו הצבעות מחיקה כ"כ מהר וגרוע, בלי לכתוב אפילו למה לדעתכם יש למחוק את הדף.--בניהו 14:10, 7 בספטמבר 2006 (IDT)
  2. לא ראיתי נימוק משביע רצון למחיקת הערך. -- נבוכדנאצר 05:15, 7 בספטמבר 2006 (IDT)

דיון[עריכה]

"חלב על המים" הוא סיפור חסר כל משמעות ספרותית או אחרת. סיפורים דומים נשלחים אלי כל יומיים בדוא"ל. המדובר בטקסט שמקורו בוויקיפדיה ו"הועבר לכאן לאחר הצבעה", מכיוון שהוויקיפדיה לא היתה המקום המתאים עבורו. אך לא כל דבר שאין מקומו בוויקיפדיה, מקומו בוויקיטקסט. לדעתי הסיפור הזה לא צריך להישמר כאן, כפי שאין זה המקום לפרסום כתביהם של מאות ואלפי ה"סופרים" שכל מטענם הספרותי מתמצה בכתיבת בלוג אנונימי באינטרנט. כידוע האינטרנט מלא גרפומנים שרק מחפשים היכן לפרסם את משנתם, ואם נתיר ל"יצירות ספרותיות" מסוג זה לשכון בוויקיטקסט, לא נוכל להגביל "יצירות ספרותיות" דומות מלהתפשט במרחב הווירטואלי של הוויקיטקסט. לכן אין לדעתי כל סיבה לאסוף את היצירה הספרותית הזו ודומתיה דווקא כאן.

מעבר לכך, רשמתי בדיוק מדוע לדעתי יש למחוק את הערך -- כי לטעמי "ויקיטקסט לא צריך לשמש כפח האשפה של הוויקיפדיה."

בברכה, – Fuzzy 23:52, 12 בספטמבר 2006 (IDT)

השאלה האם "חלב על פני המים" הוא בעל משמעות ספרותית או לא היא סובייקטיבית. אין זה מתפקידה של ויקיטקסט לשמש לקטור או צנזור, אלא לשמר טקסטים שהשימוש בהם חופשי מבעיות זכויות יוצרים. גם אם אתה לא מוצא בסיפור ערך ספרותי, מישהו אחר ימצא. זו אינה עילה למחיקה.
הסיפור הזה מהווה יצירה ספרותית לכל דבר, וחורג מהכתיבה הממוצעת של "סופרים שכל מטענם הספרותי מתמצה (לא מתמצא!) בכתיבת בלוג באינטרנט". מכיוון שמחברו אנונימי, לא ניתן לפרסמו באתרים כמו "במה חדשה" המיועדים ליצירה מקורית. חבל שבגלל שמפעיל זה או אחר רואה סיפור זה כ"נטול ערך ספרותי", יאבד הקורא העברי גישה אליו. לדעתי יש להשאירו, אלא אם ייווצר קונצנזוס (רוב של שני שלישים מקרב המצביעים, לדוגמא) למחיקה. -- נבוכדנאצר 01:49, 13 בספטמבר 2006 (IDT)
ציטוט: "ויקיטקסט איננה במה חדשה, ואיננה מיועדת לכתיבה יוצרת, קולקטיבית או אחרת."
נכון להיום אין קונצנזוס, ולכן הערך לא ימחק בשלב זה. לדעתי בעתיד לא תהיה ברירה אלא לנכש עשבים שוטים כגון זה. – Fuzzy 18:38, 18 בספטמבר 2006 (IDT)
אני מסכים לגמרי עם הציטוט. מה שאני טוען הוא שהסיפור הנוכחי איננו "כתיבה יוצרת", כי אם תרגום של יצירה קיימת. -- נבוכדנאצר 20:44, 18 בספטמבר 2006 (IDT)

תוצאות הדיון וההצבעה[עריכה]

בהיעדר רוב למחוק, תוצאת ההצבעה היא להשאיר.

אני מסיר את תבנית המועמד למחיקה. -- נבוכדנאצר 17:20, 19 באוקטובר 2006 (IST)