ויקיטקסט:פרויקט ויבינו במקרא/ויקהל

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

וַיַּקְהֵל הוא דף קהילה בשביל פרויקט ויבינו במקרא. הדף מיועד לשאלות ודיונים כלליים על הפרויקט, לשו"ת ובקשות עזרה בתחום של הקריאה בטעמי המקרא (כמו "דלפק יעוץ"), ובמיוחד לשו"ת ודיונים לגבי ההקלטות הרשומות בפרויקט.

לפתיחת דיון חדש, לחץ כאן.

המרת הקלטה ישנה[עריכה]

בזמנו שהמיקרופון שלי עבד הקלטתי את שלושת העליות של פרשת "וישב" בנוסח ספרדי ירושלמי. כיצד אני יכול להמיר אותם ולהעלות לאתר בפורמט הרצויי, או האם ברשותי אפשרות להעלות קובץ זה?

אין בעיה להעלות את פרשת וישב או כל פרשה אחרת. למידע על "המרת" ההקלטה לפורמט OGG ראה: עזרה:אודיו. רצוי להתמש בתוכנת AUDACITY או CDEX, כמו שמוסבר שם בעברית ובדף המקביל באנגלית. להעלות אותו לאתר - לך לCOMMONS:, תירשם (זה לוקח רק כמה שניות, וכדאי לך להירשם גם כאן בוויקיטקסט), ואחר כך תבחר בקישור "UPLOAD FILE" שיופיע לאחר ההרשמה בתיבת הכלים בצד שמאל. צריך לתת לכל קובץ שם (כגון: פרשת וישב _ רביעי _ השם שלך) ולבחור רשיון חופשי מתוך הרשימה (כגון: GFDL). וזה הכל! אחר כך תוכל לשים קישור להקלטה שלך כאן בפרויקט ויבינו במקרא כמו שעשה משתמש:נבוכדנאצר אתמול בערב בפרשת בשלח.
בהצלחה! Dovi 04:31, 9 פברואר 2006 (UTC)
תוקנו שגיאות כתיב, נבוכדנאצר 12:33, 9 פברואר 2006 (UTC)
ראיתי את זה, והתוכנה לא תומכת בפתיחת קבצים אחרים.., מכל מקרה מצאתי שיטה(להקליט מ WAV), כנראה אקליט מחדש :) [ונרשמתי :D]. Ikki

"התוכנה לא תומכת בפתיחת קבצים אחרים" - האם התכוונת ל-AUDACITY? זה יכול להיות, אבל בCDEX אתה יכול לפתוח קבצי אודיו מכל הסוגים ולהפוך אותם ל-OGG. כך שאין צורך להקליט מחדש (יש קישור לתוכנה בעזרה:אודיו באנגלית). Dovi 16:03, 9 פברואר 2006 (UTC)

אז זהוא שאין Ikki

לא בדיוק הבנתי את ההערה האחרונה... בכל זאת אם מדובר בתוכנות - בדקתי עכשיו ויש בעיה האתר הבית של CDEX. אבל גם עשיתי נסיון עם AUDACITY, והוא פותח קבצי MP3 בסדר גמור. Dovi 21:22, 11 פברואר 2006 (UTC)

זה לא MP3,אבל זה כבר לא אקטואלי. Ikki 20:51, 12 פברואר 2006 (UTC)

אם צריך אפשר באתר זמזר להמיר קבצים מwav ל ogg. . SuperJew 14:26, 13 באפריל 2008 (IDT)

Audacity עושה זאת מצויין, והיא חינם וחופשית לשימוש. -- נחום 02:36, 14 באפריל 2008 (IDT)

איך מוסיפים הקלטות נוספות?[עריכה]

יש לי הקלטות של כמה פרשות ואני מעוניין להעלות אותן אם אפשר.. איך עושים זאת?

ראה בדף עזרה:אודיו. תודה מראש, -- אוֹרי 08:13, 21 בדצמבר 2009 (IST)

המרה מקלטת[עריכה]

הי הגיעה לידיי הקלטה של שלושת הפרקים הראשונים של תהילים עם טעמים(!!) הבעייה היא שזה הגיע אליי בצורת קלטת. מישהו יודע איך ניתן להמיר ?--לאה צחור 09:49, 21 בדצמבר 2009 (IST)

את צריכה איזשהו חוט שיחבר את הטייפ למחשב (לכניסה של המיקרופון). ואז את לוחצת על PLAY בטייפ ובתוכנת ה"רשמקול" במחשב את לוחצת על "הקלט". בסוף שומרת ה WAV וממירה לפורמט OGG על ידי AUDACITY. זה לא יהיה פשוט... אבל תעשי מאמץ - זה ישתלם. -- אוֹרי 20:25, 21 בדצמבר 2009 (IST)
הקלטתי באמצעות אודסיטי (לאחר חיבור עם כבל כפי שהצעת) ההקלטה יצאה לא משהו (אבל מלכתחילה היא גם ככה לא משהו) יש המון רעשים שאם יש מישהו שמבין שיוכל להסיר זה יהיה ממש טוב לבנתיים העליתי לקומונז: [[1]]--לאה צחור 22:06, 24 בדצמבר 2009 (IST)