ויקיטקסט:מזנון/ארכיון פברואר 2006

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


הצעה: תמונה בשם Wiki.png תוצב למעלה, במקום התמונה הקבועה הנוכחית

המצב הנוכחי הוא, שתמונת הוויקי קבועה. כדאי לבקש בבאגזילה שבמקום זאת, תיקבע שם תמונה בשם Wiki.png, וכך נוכל לשנותה. זה נעשה כך בוויקיפדיה ובוויקיציטוט, ויאפשר לנו, למשל, להודיע על אירועים כדוגמת 1000 ערכים, וכדומה. ‏– rotemlissשיחה 16:30, 15 פברואר 2006 (UTC)

בוצע בבאג 5001. ‏– rotemlissשיחה 14:00, 23 פברואר 2006 (UTC)

רשיון GFDL ורשיונות תואמים

לאחרונה נמחק טקסט מסויים מכיוון ש"אינו מופץ תחת רשיון GFDL". לדעתי כל רשיון CC מתאים, אם הוא מאפשר שימוש חופשי. אנחנו לא RMS, ואין צורך להיות יותר קדושים מהאפיפיור. במקרה הנדון, מר ציפר לא יודע להגדיר את הרשיון תחתיו הוא פרסם את תרגומו, אבל מתוך רוח הדברים הוא ככל הנראה מתכוון לרשיון CC-BY או CC-BY-ND.

יש לשים לב שלמעשה כל החוקים שאני מעלה אינם תחת רשיון GFDL. אני לא מתיימר להיות בעל זכות-היוצרים על הטקסט (זכות היוצרים היא של מדינת ישראל, כפי שציינתי היכנשהו), למעט על העיצוב. לכן אני לא יכול לטעון שאני יכול להעניק זכויות על הטקסט. הטקסט הוא חופשי (ועל-כן מאפשר שימוש כל שימוש, ללא צורך בהפנייה למקורות), אבל לא תחת רשיון מסוים.

על-כן, אני חושב שאין מקום להחמרה בסגנון:

הרישיון שתחתיו מפורסם כאן המאמר הזה נראה לי כאינו תואם את תנאי השימוש בוויקיטקטס, הדורשים פרסום תחת רישיון ה-GFDL. יש לשנות את הרישיון כך שיתאים ל-GFDL, ולא -- הוא יימחק מכאן. -- נבוכדנאצר 12:17, 16 פברואר 2006 (UTC)

ומספיק שימוש בכל רשיון תואם (במקה זה CC-BY).

כנראה הגיע הזמן להכניס קצת תוכן בויקיטקסט:זכויות_יוצרים, ולהקל על הכללים בדרישות רשיון. דרך-אגב, כאשר טקסט שהוא נחלת הכלל מסומן תחת רשיון GFDL, נוספות עליו כמה הגבלות.

Fuzzy 14:45, 18 פברואר 2006 (UTC)

סליחה, כנראה שטעיתי בהבנת נושא הרישיונות במיזמי ווקימדיה. אני אשחזר את הטקסטים המחוקים. -- נבוכדנאצר 03:34, 24 פברואר 2006 (UTC)

הצבעת בוט

נרשמתי כבוט, ומפאת קוצר הזמן יצרתי הצבעה בדף זמני, ולא באופן מסודר כפי שצריך. בכל אופן אנא הצביעו (הסיבות שם), כדי שאוכל לבקש במטא ולהיות בוט עוד לפני שאתחיל לעבוד. שימו לב, שוב, שההצבעה היא רק על קבלת דגל בוט אצלי - כל פעולה של הבוט תהיה כפופה לאישור הקהילה בהצבעה נפרדת. ‏– rotemlissשיחה 17:00, 25 פברואר 2006 (UTC)