ויקיטקסט:מזנון/ארכיון פברואר 2005

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


חשוב מאוד מאוד מאוד

לכל הפעילים כאן - נא להעביר את הדפים שמתחילים ב"ויקיטקסט:" ל-"wikisource:" . את הדפים הללו ניתן למצוא כאן. נא עשו זאת במהרה, על מנת שנוכל להעביר את מרחב השמות של wikisource למרחב השמות "ויקיטקסט". אין להשאיר דפים שמתחילים ב"ויקיטקסט:" - יש למחוקם! -Arie, בויקימילון

שלום! אם הבנתי אותך נכון, אתה מציע לתקן את ה"namespace". אם כן, תודה רבה!
האם תוכל להסביר בקיצור לאנשים שמבינים את זה פחות (כמוני) איך זה נעשה?
אודה לך מאד. דרך אגב, אם כל הדפים כבר נמצאים תחת "ויקיטקסט:"
אז הם לא כבר תחת הכותרת הנכונה? למה להעביר אותם ל"wikisource"? Dovi 18:44, 16 פבר' 2005 (UTC)
משום שבעת שינוי מרחב שם, השינוי מתבצע אוטומטית - כלומר, מועברים אוטומטית הדפים שב-wikisource למרחב ויקיטקסט. ואם קיימים כבר דפים שמתחילים ב"ויקיטקסט:" - אז לא תהיה גישה אליהם לאחר מכן, וחבל מאוד. אני לא מבין יותר מדי בעניין, אבל כבר ביצעתי את השינוי הזה בויקימילון, וביקשתי העברת מרחב השם - וזה קרה ועבד מושלם. אלו ההוראות שניתנו לי על-ידי מי שמבין, משתמש ב-meta. אשמח אם תעביר את הדפים לשם המקורי - "wikisource:" (אני אעשה גם אחד או שניים כדי להדגים). במהרה, גם ויקיציטוט מחכה לשינוי. אני אדווח על השינויים ביחד.
או קיי, קיבלתי ועשיתי כמה מהם. האם עשיתי אותם נכון? אן כן, אשלים אותם בערב. Dovi 05:14, 17 פבר' 2005 (UTC)
עשית אחלה, רק שצריכים למחוק גם את ההפניות שנשארו. כלומר - למחוק את "ויקיטקסט:" שמפנה ל-wikisource. תודה רבה! הייתי נותן דוגמה, אבל אז קלטתי שאין לי כאן סמכויות ;)
בהצלחה, אחזור בערב על מנת לראות שיש כאן התקדמות.
Arie, ויקימילון (תבוא לבקר!)

שלום, אני אנסה לעשות עוד כמה עכשיו (לא ברור אם אגמור, במיוחד עם ההפניות). דרך אגב, כדי לקבל "סמכות" להעביר דפים - כל מה שאתה צריך זה שם משתמש! Dovi 15:22, 17 פבר' 2005 (UTC)

זהו, סיימתי את המלאכה. יהיה טוב לבצע את שם המרחב בדרך הנכונה. דרך אגב, האם זה גם יפתור את הבעייה שם השם "ויקיפדיה" בתוך ה-browser? Dovi 22:46, 17 פבר' 2005 (UTC)

איחוד בין ויקיטקסט לויקי ציטוט

שלום,
יש פיצול כוחות בכל הנוגע לפרויקטים הנוספים של ויקיפדיה. בכל אחד כזה ישנה כמות קטנה ביותר של תורמים ולכן קשה להם להתפתח. אני מציע לאחד בין ויקיציטוט לויקי טקסט כי בלאו הכי אלו מיזמים דומים. גילגמש 07:48, 17 פבר' 2005 (UTC)

לא! קודם כל, אם אין החלטה במטא לאחד, אז כל הצעה בכל מזנון שהיא לא תעבוד. אנחנו לא יכולים להחליט בעצמנו על איחוד מיזמים. עוד נקודה, היא ששני המיזמים שונים זה מזה במהות. בקשר לתורמים- טוב, זאת בעיה. אבל אני מניח שככל שהפרויקטים יתקדמו, הם ישתפרו, ואז יבואו יותר תורמים. צריך סבלנות, פרסום, ואורך רוח. אחרי הכל, גם רומא לא נבנתה ביום אחד. ואגב, מן ההגינות היא לפרסם הצעה כזאת בכל הפרויקטים שעליהם מדובר- גם בויקיציטוט. זה קצת מעליב, בצורה מסוימת, שלא טרחת לפרסם הצעה זאת בויקיציטוט- כי אם הצעה כזאת תתקבל, אני בספק אם יש לויקיציטוט סיכוי להתמודד מול ויקיטקסט.
לא פרסמתי את זה במקומות נוספים בכוונה. אני רוצה לקבל קודם הסכמה פה, אחר כך אפנה לציטוט ובסוף למטה. אני לא חושב שיש סיכוי לפרויקטים רבים כל כך להתפתח בצורה רצינית. אני פעיל מאוד בויקיפדיה ולזכותי אלפי עריכות, מאות מאמרים, קטגוריות וכו. 5-6 אנשים לא יכולים להרים פרויקט בסדר גודל כזה. אם תאחדו כוחות, הסיכוי שהפריוקט יתפתח יגדל מאוד. בעתיד, כשיהיו לפחות כמה אלפי מאמרים, יהיה אפשר לשקול את הפיצול. להזכירך, גם הפרויקט הראשי נפתח ללא פרויקטי בת והם התפתחו ממנו. לא צריך לזרז את הענינים. גילגמש 14:16, 17 פבר' 2005 (UTC)

אני אישית מתנגד, מכמה סיבות פשוטות מאד:

  • אין שום קשר בין סוג החומר בשני הפרוייקטים, ולא בין האנשים שרוצים לעבוד עליהם, וגם לא בהגדרותיהם כפרוייקטים בויקימדיה.
  • חלק חשוב בפרוייקטים כאלה הם קישורים בינלשוניים, דבר שאני מתחיל לעבוד עליו בעתיד הלא רחוק, בהשתתפות עם משתמשים בויקיטקסט הבינלאומי. צריך קישורים בין ויקיטקסט לויקיטקסט, ובין ויקיציטוט לויקיליטוט, ולא בין פרוייקט מעורב מוזר עם הגדרה אחרת. ויקיטקסט הבינלאוני, דרך אגב, צועדת יפה כרגע לכיוון פיצול לשפות שונות, מה שיאפשר קישורים בינלשוניים עוד יותר יעילים בין הטקסטים. להערכתי זה יקרה אולי בחודשיים הבאים.
  • דווקא כאן, בזמן הקצר מאד שאנחנו קיימים, יש פעילות ברוכה ומספר הפעילים השונים יפה. לפעמים יותר ולפעמים פחות, אבל גם בויקיטקסט הבינלאומי אין המון פעילות בשפות-שאינם-אנגלית. דווקא שיבחו אותנו שהרבה פעמים יש לנו יותר יצירה כאן מאשר בצרפתית (ואולי יותר דפים)!
  • איחוד פרוייקטים הוא צעד טכני שלא עושה שום דבר כדי ליעל או לקדם את גידול הפרוייקטים. ההיפך: מהסיבות שנמנו למעלה, זה רק יכביד על ההתקדמות. רק דבר אחד באמת חשוב, וזה שהמערכת קיימת, כדי שאם תורם באמת רוצה לבוא ולתרום - יש לו מקום מתאים לתרום! זה הדבר הכי בסיסי בויקי.
  • זכויותיך בויקיפדיה שמורות לך, ואני אישית נהנה מאד מהרבה תרומות איכותיות משלך, אבל צריך לא להזדרז ולא להבהל - לא בעשיית מחיקות, ולא לאחד דברים שאינם אחד, ואין שום יתרון באיחודם. Dovi 15:39, 17 פבר' 2005 (UTC)

מספר הדפים

הצעתו של גילגמש למעלה מעורר תשומת לב לבעיה מוזרה לגבי מספר הדפים כאן. יש למעלה מ-200 דפים, כפי שאפשר לראות בקלות כאן.

אבל לאחר שמעבירים דפים לשם חדש (לא מוחקים!) המספר יורד ואינו חוזר שוב.

מישהו יכול להסביר או לתקן את התופעה הזו? Dovi 23:19, 17 פבר' 2005 (UTC)

אם אתה מתכוון לדפים שהועברו למרחב השם של ויקיסורס, התשובה פשוטה: הדפים שנספרים הם רק דפים ששייכים למיזם, הווה אומר שכל דף בכל מרחב חוץ מהראשי, לא נספר בסטטיסטיקה. כעת הדפים הועברו למרחב שם אחר, שאותו מערכת ויקי לא סופרת, ובצדק- המטרה היא לספור את מספר הערכים ולא את כל דפי הקהילה. זה כך כל בכל מיזמי הויקי.
לא, אני מתכוון ל-50 דפים רגילים במרחב הראשי (מאמרים) שהועברו לשם אחר. Dovi 04:40, 18 פבר' 2005 (UTC)

בקשר לויקיפדיה: זה בעיה בכך שחלק מהודעות המערכת לא תורגמו/שונו לויקיטקסט. תנשה לשנות את [1] אולי זה יעבוד.

או קיי, שיניתי שם. בינתיים אין שינוי? Dovi 04:43, 18 פבר' 2005 (UTC)