ויקיטקסט:מזנון/ארכיון נובמבר 2005

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


תבניות

שאלה אולי טפשית, אבל איך אפשר להעלות תבנית כדי לערוך אותו. לדוגמא, נודע לי שבקישורים לספר תהילים, המילה צריכה להיות כתובה חסר (תהלים). הייתי מתקן אותם אילו יכלתי להעלות את התבניות. Danny 03:55, 1 נובמבר 2005 (UTC)

אם התבנית נכללת בדף, ניתן ללחוץ על "עריכה" לאותו דף, ואז למטה, מתחת ל-"תבניות המופיעות בדף זה:", מופיעות התבניות הכלולות באותו דף. מקווה שזה עוזר. -- נבוכדנאצר 04:07, 1 נובמבר 2005 (UTC)

שרה אהרנסון

לא מצאתי אצלכם דלפק יעוץ, אז אכתוב כאן: בימים אלו אני עובד על הערך ניל"י בוויקיפדיה, ואני רוצה להעלות את המכתב האחרון של שרה אהרנסון לוויקיטקסט, וליצור אליו תבנית שתקשר לכאן. זה נראה לכם סביר? בברכה, אחיה פ. 132.70.50.117 11:07, 13 נובמבר 2005 (UTC)

יופי!Dovi 11:44, 13 נובמבר 2005 (UTC)

שיקולי נוסח בארון הספרים היהודי

מתבצעת עבודה עצומה בהקלדת ספרי מקור של ארון הספרים היהודי. אין מידע וגם אין דיון על הנוסח שנבחר להקלדת כל ספר. אינני מתכוין שתיעשה כאן עבודה אקלקטית של צירוף נוסחים, אבל לפחות לבחור דפוס ראשון או מהדורה מדעית שזכויות היוצרים שלה תמו. למשל-

תנ"ך - כתר ארם צובה או כ"י לנינגרד.
תלמוד בבלי דפוס ונציה.
תוספתא - צוקרמנדל.

--יעבץ 15:47, 24 נובמבר 2005 (UTC)

שלום! לכל פרויקט צריך דיון נפרד, ובדרך כלל הוא קיים. לגבי נוסח המקרא ומפרשיו - תסתכל ותראה שכבר היו המון דיונים בנושא, וגם החלטות. תלמוד בבלי - כל עוד שלא ניצור כאן מהדורה מדעית חדשה של ממש (ואל תשכח שלא קיים באף מקום מהדורה כזאת!), אז ש"ס ווילנא הוא בהחלט נוסח סביר, למרות שהוא לא מושלם. תוספתא - צוקרמנדל טוב להתחלה. ירושלמי - אני אישית מעדיף את כתב יד ליידן עם תיקונים פה ושם, אבל נבוכדנאצר כרגע היחיד שעושה עבודה בתחום זה ובחר באחד מהדפוסים. זה גם בסדר, כי חשוב ביותר לזכור שבוויקיטקסט תמיד ניתן להעלות מהדורות מקבילות - אחד יעלה ירושלמי לפי אחד הדפוסים, השני לפי כתב היד, וכו'. שום דבר כזה לא פוגע, אלא כולם מוסיפים.

יש גם בוויקי פילוסופיה של "eventualism", זאת אומרת שגם אם עכשיו החומר רחוק מלהיות מושלם, טוב בכל זאת שיהיה, כי תמיד יכול כל מי שרוצה בכך לשפר אותו. נבוכדנאצר יכול עכשיו להעלות דפים מש"ס ווילנא, לשפר אותם בפיסוק, פיענוח ראשי תיבות, חלוקה לקטעים, הוספת מפרשים, וכו'. אחר כך יכול לבוא מישהו אחר שישתמש בבסיס הנפלא שכבר קיים ויבנה מהדורה מדעית על פי כתבי יד ומהדורות ישנות. בדפי הפרויקט ודפי השיחה יש מנגנון חזק לעשות תיעוד מדוייק לכל הדברים האלה.

שבת שלום! Dovi 20:04, 24 נובמבר 2005 (UTC)

עדיין לא נענתה שאלתי, מדוע לא מופיע מידע בדבר הנוסח שנבחר ? --יעבץ 11:08, 27 נובמבר 2005 (UTC)
לאיזה טקסט אין? תסתכל בדפי השיחה ודפי הפרויקטים. Dovi 12:34, 27 נובמבר 2005 (UTC)