ויקיטקסט:מזנון/ארכיון מאי 2005

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


ויקיטקסט ו"אתר הניווט בתנך"

באתר שאני מנהל - אתר הניווט בתנ"ך - אספתי הרבה פירושים לתנ"ך (כפי שכתבתי ב-ארון הספרים היהודי ברשת). גם שם יש מערכת שמאפשרת לכל אחד לערוך את הדפים, ועבורי לפחות היא נוחה יותר ממערכת "ויקימדיה", כי היא מאפשרת עריכה של טקסט עשיר ישירות על הדף (בלי קודים), וכן העתקה של טקסט מעוצב עם קישורים ישירות מתוך "וורד".

החיסרון הגדול של אתר זה הוא, שרק אני מחזיק את השרת, כך שאם יקרה לי משהו - הכל יימחק תוך פחות משנה (כשיסתיים הזמן ששילמתי עבורו).

לכן הייתי מעוניין להעביר את הטקסטים למקום בטוח - ו"ויקימדיה" נראה לי מקום די בטוח. הבעיה היא, שכרגע אני לא רואה דרך להעביר אותם באופן אוטומטי - גם בגלל שאי-אפשר להעתיק לכאן טקסט מעוצב עם קישורים, וגם בגלל שאי-אפשר להעתיק כמויות גדולות של קבצים בבת-אחת.

להעתיק כל טקסט בפני עצמו זו עבודה שחורה שתדרוש המון זמן.

האם יש סיכוי שבעתיד תהיה אפשרות להעביר טקסטים ל"ויקי" באופן אוטומטי (כולל עיצוב וקישורים)?

ובהזדמנות זו שאלה: למה הקישור "עזרה לעריכה" מוביל לדף ריק? האם אפשר לסדר שהוא יוביל לדף "עזרה לעריכה" של ויקיפדיה?

ולמה הקישור ארון הספרים היהודי ברשת לא מוביל לדף המתאים (הייתי צריך לשים קישור חיצוני...)? --אראל סגל 17:29, 5 מאי 2005 (UTC)

לאראל ברוך הבא! מעניין שאתה שואל את זה בדיוק עכשיו, כי רק הבוקר היה דיון ברשימת האי-מייל של קרן ויקימדיה, והציעו קוד אוטומטי לגייר טקסט מעוצב (וורד) לקוד של ויקי[1].
אפשר לתקן דברים כמו "עזרה לעריכה" גם בעצמך (בלי לשאול), אבל טוב שהערת על זה.
אני אשים הפניה בארון הספרים היהודי ברשת עכשיו.
שבת שלום! Dovi 03:37, 6 מאי 2005 (UTC)

הוספתי את ההפניה, תודה על ההערה.

עוד דבר שאולי יעניין אותך: נעילת דפים. בדרך כלל בויקי לא נועלים דפים (זה מחשב ל"אנטי-ויקי"), חוץ ממוקות נחוצים (כמו העמוד הראשי בויקיפדיה).

אבל ב-WIKISOURCE ברב-לשוני יש מדיניות מיוחדת, בגלל שאנחנו עוסקים במקורות, שדף שכבד נקלד ועבר הגהה - אפשר ואפילו ראוי לסגור אותו לעריכה.

לכן, אם יש לך טקסטים שכבר עברו הגהה שאתה רוצה להעתיק כאן - אפשר, ואפשר גן לנעול אותם כדי לשמור על אמינותם בעתיד. Dovi 06:16, 6 מאי 2005 (UTC)

ברל, בובר, ושאר הוגי הציונות הסוציאליסטית

תהיתי אם יש מקום לפתוח קטגוריה לציונות הסוציאליסטית, וליצוק לתוכה מדבריהם וכתביהם של בובר, ברל, ברנר, וחברים? יואב 16:59, 6 מאי 2005 (UTC)

שבוע טוב. בודאי שיש כאן מקום לזה! רק צריך להיזהר ש"ליצוק לתוכה מדבריהם" זה ממש טקסטים מקוריים יחסית מלאים, ולא רק אוסף של ציצוטים קצרים. אוסף של ציטוטים מקומו בויקיציטוט. Dovi 17:46, 7 מאי 2005 (UTC)

נעילת מגילת העצמאות

תודה לאנונימי ששחזר את מגילת העצמאות.

לפי המדיניות של ויקיטקסט, טקסט שהוא שלם ובדוק - כדאי לנעול אותו לעריכות, וכן עשיתי עכשיו לדף זה.

דפים אחרים שכדאי לנעול אותם - נא להעיר על כך.

אם צריך לשנות משהו בדף - אפשר לשים הערה בדף השיחה. Dovi 19:52, 16 מאי 2005 (UTC)

בקשת תמיכה לביורוקרט

אבקש את תמיכת של התורמים האחרים בקישור זה [2].

תודה! Dovi 12:38, 29 מאי 2005 (UTC)