ביאור:ראה אויבי כי רבו ו"שנאת חמס" שנאוני

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הבהרה:

דף זה הוא במרחב הביאור של ויקיטקסט, ומכיל גם פרשנות וביאורים של משתמשים בני ימינו, שאינם מייצגים בהכרח את הפרשנות המסורתית.


אין לזלזל בשם "חמאס" לזיהוי שמו של אויב ישראל הגדול ביותר מכלל אויבינו בכל הזמנים ואמנם אף מיקומו של הפסוק (תהילים כה' 19) "ראה-אויבי כי-רבו ושנאת חמס שנאוני" (מיקום זה) מעיד כי אין זו מקריות אלא כוונה להוכיח כי "שנאת ישראל" בימינו היא "שנאת חמס" = "שנאת חמאס" והיא המלהיבה את דעת הקהל העולמית לצאת ולהפגין "שנאה" כלפי מלחמת המגן הצודקת "עופרת יצוקה" שנכפתה על מדינת ישראל.

כדאי להבחין כי מזמור תהילים זה (כה') עוסק כולו בשאיפת האדם לדעת "אמונה" על אף הבוז המופגן בחברת "הבוגדים" (ביניהם גם יהודים) כלפי אדם (גם אם הוא לא יהודי ובוודאי אם כן הוא) המבקש להאמין בלב שלם באלהי ישראל יהוה ואכן רק יהוה האלהים יכול להנחות אדם לדעת "אמונה":

כל-קויך לא יבשו יבשו הבוגדים ריקם

דרכיך יהוה הודיעני ארחותיך למדני

הדריכני באמתך ולמדני

כי-אתה אלהי ישעי

אותך קויתי כל-היום...

(תהילים כה' 3- 5)

ואמנם רק דעת "אמונה" לאהוב את יהוה האלהים "בכל לבך ובכל נפשך ובכל מאודך" היא תהיה תשובתו של "האיש ירא יהוה" היודע כי עוצמת "שנאת חמאס" תקטין ותבטל לחלוטין את "גורם ההרתעה" שיושג בכוחו של צה"ל במלחמת "עופרת יצוקה" ואמנם היא "שנאת ישראל" אכן תגדל בימים הקרובים בעולם כולו והיא שתחזק את ליבו של הנשיא העמלקי מטהרן לצאת ולממש את השמדת ישראל כפי שהוא התיימר להבטיח.

או אז יקום אלהים ולבדו יכה את אויביו...

או אז יהיה רעש גדול בארץ ישראל ותנופץ "אבן השתייה" בירושלים...

או אז יחזיר אלהים את "לוחות הברית" לידי כהן גדול מזרע צדוק...

או אז יבנה על הר הבית המקדש האחרון להיות בית תפילה לכל העמים...

או אז תתגשם הנבואה: "פדה אלהים את-ישראל מכל צרותיו"...מקורות[עריכה]

על-פי מאמר של רמי ניר שפורסם לראשונה ב אתר הניווט בתנך בתאריך 2009-01-10.


דף זה הוסב אוטומטית מאתר הניווט בתנ"ך. (הקישור המקורי) יתכן שבגלל שגיאה בתוכנת ההסבה נפלו טעויות. אתם מוזמנים לתקן את הטעויות, ולמחוק הודעה זו מהדף.

קיצור דרך: tnk1/messages/prqim_t2625_0