ביאור:ספר תורה - תוכן

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הבהרה:

דף זה הוא במרחב הביאור של ויקיטקסט, ומכיל פרשנות וביאורים של משתמשים בני ימינו, שאינם מייצגים בהכרח את הפרשנות המסורתית.


בתגובה ל: איך אפשר לעזור שנשלח על-ידי ב: ישבתי בבית הכנסת בשבת שעברה ותהיתי:האם ספר התורה שקראו בו מכיל את כל חמשת הספרים בהם אנו קוראים בכל השנה ? למה חשבתי כך? כי כבר קראנו כמעט 4 ספרים ונקרא בשבת הבאה את מטות-מסעי ואח"כ את הספר האחרון. מה שמוזר ,כי עובי הקלפים המגולגלים משמאל הייה מעט יחסית ולא יתכן שהוא מכיל את 4 הספרים שכבר קראנו.

שאלתי : האם חמשת הספרים יחד בנמצאים בתוך הבית של ספר התורה? או שאלה אחרת : איך ערוכים חמשת הספרים בתוך בית אחד או בכמה בתים של ספרי תורה? כמה ספרי תורה צריך כדי לקרא בכל השנה את כל חמשת הספרים? מה קורה עם קיראי המועד? האם להם יש ספר תורה אחר משלהם?

תודה על עזרתכם להבנת סוגייה זו.

קלמנט(רחמים) מסיקה

(0)

מקורות[עריכה]

על-פי מאמר של קלמנט (רחמים) מסיקה; קובי קליין שפורסם לראשונה באתר הניווט בתנ"ך וגם ב אתר הניווט בתנך בתאריך 2004-12-02.

תגובות[עריכה]

מאת: קובי(תל-אביב)

בתגובה ל: תגובה ל: איך אפשר לעזור שנשלח על-ידי קלמנט מסיקה ב11:49:29  12.07.2004: הפרשיות שכבר קראנו אמורות להיות מגולגלות בצד ימין של הספר, ולא בצד שמאל(אתה אולי רגיל לשפות לטיניות שנקראות משמאל לימין). מה שנשאר בצד שמאל הוא רק ספר דברים, שהוא הקצר ביותר(אם אני לא טועה) בספרי התורה.

בספר תורה כשר לקריאה(סטנדרטי) נמצאות כל הפרשיות.

ישנם בתי-כנסת בהם נוהגים בחגים ובמועדים להוציא ספר אחר מהספר בו משתמשים תמיד, אך אין ציווי לנהוג כן.

יישר-כח על ההתעניינות!!

דף זה הוסב אוטומטית מאתר הניווט בתנ"ך. (הקישור המקורי) יתכן שבגלל שגיאה בתוכנת ההסבה נפלו טעויות. אתם מוזמנים לתקן את הטעויות, ולמחוק הודעה זו מהדף.

קיצור דרך: tryg/messages/5741