ביאור:האם בעתיד יהיו בני-האדם צמחונים

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הבהרה:

דף זה הוא במרחב הביאור של ויקיטקסט, ומכיל פרשנות וביאורים של משתמשים בני ימינו, שאינם מייצגים בהכרח את הפרשנות המסורתית.כתוב בישעיה שבאחרית-הימים "וגר זאב עם כבש", אבל נראה שבני-אדם עדיין יאכלו דגים, כמו שכתוב (יחזקאל מז י, בעניין הנהר שיוצא מהמקדש): "והיה עמדו עליו דוגים מעין גדי ועד עין עגלים, משטוח לחרמים יהיו, למינה תהיה דגתם...". נראה לי גם שבני-אדם ישתו חלב, כמו שכתוב (יחזקאל מה טו, בעניין התרומה שיתנו לנשיא):"ושה אחת מן הצאן מן המאתיים ממשקה ישראל...": אמנם זה לא הפירוש המקובל, אבל ייתכן שהצאן נקרא "משקה ישראל" כי בנ"י משתמשים בו בעיקר למשקאות-חלב...

מקורות[עריכה]

על-פי מאמר של אראל שפורסם לראשונה במכתב וגם ב אתר הניווט בתנך בתאריך 2000-01-01.

תגובות[עריכה]

מאת: גולדי

בני אדם משום מה חולמים על בשר: זכרנו את הדגה אשר אכלנו במצרים, סיר הבשר, ועוד הבשר בין שיניים. גם הנושא של הלויתן שיאכלו צדיקים למרות שאינו כשר.

נסיון בבראשית א. להיות צמחונים לא צלח. נסיון ב להיות צמחונים בתורה לא צלח. אבל בכל זאת זאב עם כבש. בכל זאת הברכה לאדם הייתה לשלוט. הברכה לנוח

הייתה האימה והפחד. בשר מכל בעל חי הוא שלילי. מטיל פחד על הנהרג. כל בעל חי. כך שבאחרית הימים, אם ירצו לחיות ביחד. אסור יהיה להרוג. שלא לדבר שכל הדרוש במזון נמצא בירקות, פירות וכו'. ראו היום מה רבים הצמחונים. אלה לא היו לפני 40 שנה.

מאת: דוד לוי
כן, אפשר לראות כמה אנשים "מכבדים" חיות ולא אוכלים אותם, אבל תסתכל/י כמה ב40 שנה אחרונות נעשו אנשים יותר אכזריים לאנשים אחרים "בני מינם". לדעתי זאת צביעות. והבן/י.

דף זה הוסב אוטומטית מאתר הניווט בתנ"ך. (הקישור המקורי) יתכן שבגלל שגיאה בתוכנת ההסבה נפלו טעויות. אתם מוזמנים לתקן את הטעויות, ולמחוק הודעה זו מהדף.

קיצור דרך: tnk1/kma/qjrim2/cmxonut