ביאור:במדבר לא ד

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הבהרה:

דף זה הוא במרחב הביאור של ויקיטקסט, ומכיל פרשנות וביאורים של משתמשים בני ימינו, שאינם מייצגים בהכרח את הפרשנות המסורתית.
כל אזרח מאמץ חייל בתפילה[עריכה]

כל אזרח שאינו מגוייס לקרב יכול להשתתף במלחמה על-ידי תפילה. כך למדו חז"ל מהפסוק:

(במדבר לא ד): "אלף למטה אלף למטה לכל מטות ישראל תשלחו לצבא. וימסרו מאלפי ישראל אלף למטה שנים עשר אלף חלוצי צבא." "תורתנו הקדושה מעידה כי במלחמת מדין נצטוו להיחלץ "אלף למטה אלף למטה". ואיתא במדרש רבה ובילקוט שמעוני ש"וימסרו" היינו עוד אלף למטה. פירושו שהיו נמסרין זוגות זוגות, כדי שיהיו מתפללים איש על רעהו. ואכן במלחמת מדין נאמר "ולא נפקד ממנו איש". ובודאי העובדה שניצלו כולם הייתה בגלל תפילת כלל ישראל" " ( הרב שמחה הכהן קוק, האדמור מבוסטון ) .

בזמן מבצע "עופרת יצוקה" בעזה, חנוכה ה'תשס"ט, זו נפתח קו טלפון מיוחד על-מנת לקשר בין חיילים שמעוניינים שיתפללו עליהם, לבין אזרחים שמעוניינים להתפלל בעד חיילים. " "הרבנים מציינים כי דבר זה הובא לפני מרן הגאון רבי חיים קניבסקי שליט"א, הרב שמח בדבר, והוסיף ואמר שכך גם נהג דוד המלך ע"ה שכל אחד שיצא להילחם, הכינו יהודי נוסף, שתפקידו היה, להתפלל עבור היוצא, ויש א"כ הסכמת דוד המלך ע"ה לתפילות אלו" " ( מתוך אתר ערוץ 7 ).

מאמרים נוספים - באדיבות גוגל[עריכה]

מקורות[עריכה]

על-פי מאמר של אראל שפורסם לראשונה ב אתר הניווט בתנך בתאריך 2009-01-10.


הקטגוריות נמצאות ב: ביאור:כל אזרח מאמץ חייל בתפילה

דף זה הוסב אוטומטית מאתר הניווט בתנ"ך. (הקישור המקורי) יתכן שבגלל שגיאה בתוכנת ההסבה נפלו טעויות. אתם מוזמנים לתקן את הטעויות, ולמחוק הודעה זו מהדף.

קיצור דרך: tnk1/tora/bmdbr/bm-31-04