שיחת קטגוריה:תבניות הקשורות לפסוקים

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המקור לפני התוכן או אחרי?[עריכה]

בחלק מהתבניות המקור בסוגריים לפני הטקסט המצוטט ובחלק מהן אחרי - מה עדיף? לדעתי ברוב הספרים המודרניים המקור אחרי וכדאי גם כאן שנאמץ את הגישה הזאת. מה דעתכם? אוֹרי

לדעתי זה תלוי בהקשר - בתפילות, הטקסט הוא העיקר, והמקור הוא רק מידע נוסף, ולכן מתאים לשים אותו בסוף; אבל במאמרים ובפירושים, המקור הוא העיקר, כי המאמר מסביר ומפרש את המקור ומסתמך עליו, ולכן מתאים לשים אותו בהתחלה. --אראל

צמצום בתבניות[עריכה]

לדעתי כל הנושא הזה של תבניות למקורות מאוד לא מסודר בוויקיטקסט ואפשר לצמצם את כל התבניות האלו למספר תבניות בודדות באמצעות שימוש בפרמטרים.

לדוגמה: יש מלא תבניות שכל ההבדל ביניהם הוא אם המקור יהיה לפני או אחרי הטקסט. אפשר לקבוע ברירת מחדל לדוגמה אחרי ולהשתמש בפרמטר "לפני=כן" אם רוצים כך... צריך לייעל פה את העסק. Shalomori123 (שיחה) 00:58, 14 באוקטובר 2016 (IDT)

אם מישהו יוכל גם לתייג את הנפשות הפועלות באתר, זה יהיה טוב... פשוט אני לא כל כך בקיא במשתמשים כאן.. Shalomori123 (שיחה) 01:39, 14 באוקטובר 2016 (IDT)
שלום, ומועדים לשמחה!
קודם כל- שכוייח! זה נ"ל רעיון נכון. אמנם, נ"ל שצריך ליזהר שלא לבטל את הקיימות- הם פזורות בדפים רבים ברחבי הויקי; ביטולם יגרום רק לבלגן. ג"כ: יש "אחרי", ויש "אחרי"; יש תבניות עם אחרי- מייד אחרי הציטוט, ויש שמופיעים בהזחת שורה תחתיו.
יש גם עניין האם פסוק/מקור אחר ייצור קטוריית-שייכות; אולי אפשר גם את זה בכן/לא. כנ"ל לגבי צורת הגופן וצבעו (שמשתנה בין התבניות השונות, ראה במיוחד: ויקיטקסט:מדרש/דוגמא). כדאי להציץ בויקיפדיה בעברית ובאנג' לראות אם יש שם תבניות דומות. ואז אפשר פשוט "לייבא" משם. (אני ממליץ)
אני ממליץ שתפנה לאראל ( משתמש:Erel Segal ). הוא בהחלט מעוניין בצמצום התבניות. רק- נא עדכן אותי בסוף- אני אוהב לישתמש בהם :) (נ"ב: רק: נא לא לבטל את האופצייה הכי פשוטה: תבנית:צ) שילוני (שיחה) 09:48, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
מתייג את משתמש:Erel Segal. אתה צודק בדבריך פשוט העדפתי לחשוב על פרטים מאוחר יותר יחד עם כולם אחרי שאברר אם החבר'ה פה מעוניינים בכך. השינויים בין תבניות כ"כ מזעריים שאפשר לדעתי להכניס 5 תבניות לאחת. שינויים בין הצגת טקסט המקור כמו {{צת}} לבין הצגת המקור בלבד הם לדוגמה שינויים שצריך בשבילם תבניות נפרדות. ישנם עוד כמה שינויים כאלה שהם משמעותיים מדי בשביל פרמטרים. לגבי ההטמעה בדפי ויקיטקסט אני לא חושב שתהיה בעיה גדולה למישהו לכתוב בוט (אני לא מבין בעסק). תודה. Shalomori123 (שיחה) 11:18, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
ראו בW:שיחת קטגוריה:תבניות המקשרות לוויקיטקסט. היו שם דיונים דומים. אנסה לעשות טבלה דומה לשם ולכתוב מה היתרונות של כל תבנית בקטגוריה שלנו וע"י זה נוכל לצמצם אותם. Shalomori123 (שיחה) 11:29, 19 באוקטובר 2016 (IDT)

התבניות נכתבו על-ידי אנשים שונים בזמנים שונים. אני אישית מכיר שבע תבניות, וכתבתי עליהן הסבר בראש דף הקטגוריה. את שאר התבניות אני לא מכיר, צריך לחקור ולברר מה הן עושות בדיוק. בכל מקרה, צריך להיזהר לא למחוק תבניות שנמצאות בשימוש. --אראל סגלשיחה • י"ח בתשרי ה'תשע"ז 12:14, 20 באוקטובר 2016 (IDT)