שיחת משתמש:השוחט

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

For English, please click here

שלום השוחט! וברוך בואך לוויקיטקסט – מיזם רב-לשוני ליצירת מאגר טקסטים חופשי על ידי עבודה משותפת של תורמים.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

 • עריכה: אם יש לך מה להוסיף או לתקן בדף שקראת, באפשרותך לעשות זאת, ואף כדאי שתעשה זאת. לחץ על הלשונית "עריכה" בראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף וגם היכרות האתר.
 • הזנה אוטומטית של תכנים: ניתן להזין קבצים סרוקים באמצעות תכנת OCR, או להשתמש בבוט להזנה אוטומטית של טקסטים גדולים
 • דפי שיחה: בראש כל דף בוויקיטקסט, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של הערך.
 • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלך, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בוויקיטקסט לא נהוג לחתום על המאמרים עצמם.
 • דפי משתמש: לכל משתמש רשום בוויקיטקסט יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש כדי להשאיר למשתמש הודעות אישיות.
 • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש מסוים, יש להיכנס לדף השיחה של אותו משתמש (בלחיצה על שמו, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, המשתמש יקבל חיווי על כך שממתינה לו הודעה.
 • לתשומת לבך: אין להכניס לוויקיטקסט חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

אשמח לעזור אם תתעורר שאלה או בעיה, וכך גם כל שאר הוויקיעורכים.

בהנאה!

(התנצלות: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, אנו משתמשים בלשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה!)--Roxette5 (שיחה) 00:51, 2 במרץ 2015 (IST)

ספר הבדיחה[עריכה]

רב תודות לך על התיקונים שלך. הם מהותיות וחשובות. חזק וברוך!--Roxette5 (שיחה) 01:40, 2 במרץ 2015 (IST)

תודה על המשוב הזריז והמפרגן. (סיקלתי בס"ד כמה עשרות שיבושים מהפרק הזה לבדו. זה המצב בויקיטקסט?. אולי הייתי מסייע שם יותר אילו ידעתי איך נכנסים לשם. הפעם נכנסתי דרך קישור). אתה הקלדת את הספר הזה? השוחט (שיחה) 01:50, 2 במרץ 2015 (IST)
סביר להניח שרמת האיכות הזו מצביע על איכות הספר של "הבדיחה והחידוד" כולו (יתכן שהמשתמש שהעלה את הספר משתמש:איתן96 עשה כך על ידי העתק/הדבק... לא יודע), אולם אינו סממן של יתר הספרים באתר. תרגיש חופשי להמשיך ולתקן ספר זה או אשמח לכוון אותך לספרים אחרים הדורשים הגהה וסקירה, אם בקודש ואם בחול. --Roxette5 (שיחה) 02:24, 2 במרץ 2015 (IST)

שולחן ערוך אבן העזר[עריכה]

אשמח אם תפנה אותי לצורך הגהה בספרי קדש. אשמח להכוונה איך בכלל נכנסים לויקיטקסט דרך הכניסה הראשית של ויקיפדיה. השוחט (שיחה) 02:27, 2 במרץ 2015 (IST)
בספרי קודש יש המון עבודה לעבוד עליו. יש את שולחן ערוך אבן העזר שהעליתי לא מזמן את רובו אבל בכתיב חסר -- כך שצריכים להגיה אותו בכתיב מלא וגם דרוש פיסוק. יש את רוב חלקי הטור. לא מזמן העלינו את תשובות הרשב"א -- יש פה ושם פיסוק יתר והגזמה. גם דרוש יותר רווחים של פסקאות כפי הקשר הענין. יש המון עבודה. תסתכל גם בארון הספרים היהודי. אם תראה משהו שמעניין אותך תשאל אותי לגבי הסטטוס שלו.
עדיף להיכנס ישר לויקיטקסט על ידי הכתובת שלו he.wikisource.org

--Roxette5 (שיחה) 02:35, 2 במרץ 2015 (IST)

הגהתי סימן אחד באבן העזר. חליצה. ראה נא אם הוטב בעיניך. השוחט (שיחה) 03:19, 2 במרץ 2015 (IST)
ראיתי. נראה מעולה. אגב, לידיעתך, לא התכוונתי שכל הטקסט חייב להיות בכתיב מלא. למשל, מלת "לכתחלה" מובן ומוכר לדעתי גם כאשר נכתב בחסר. לכן אני אישית לא הייתי ממלא אותו אבל אם אתה רוצה הינך מוזמן בשמחה.
עוד כלי שיקל מעליך אם אתה עדיין לא מודע לכך. למעלה בצד שמאל יש כפתור של "חיפוש/החלפה". כך למשל אם תרצה להחליף את כל המקומות בדף שכתוב "חלצה" במקום "חליצה", תוכל לשנות את כולם במכה אחת. רק הזהר שכל מקרה ומקרה הוא באמת נכון. אם תקליד להחליף כל "חלצה" ב"חליצה" הדבר גם יחליף מקומות ומילות כמו "שחלצה" או "וחלצה". לכן צריכים להשתמש בכלי הזה בזהירות.
בעיקר אבל. תרגיש חופשי ותהנה. חזק וברוך!--Roxette5 (שיחה) 03:51, 2 במרץ 2015 (IST)
אני מכיר את המקובלות בתחום ההגהה והעריכה התורנית. עשיתי זאת בכמה אלפי ספרים... אשמח מאד אם יודיעוני מדי פעם מה צריך הגהה בדחיפות. השוחט (שיחה) 08:22, 2 במרץ 2015 (IST)

ספרים לסקירה והגהה[עריכה]

--Roxette5 (שיחה) 10:46, 2 במרץ 2015 (IST)

קישורים פנימיים[עריכה]

שים לב מה שערכתי באבן העזר סימן א -- קישור לתשובת הריב"ש סי' ט"ו. במקרה ואתה נתקל בעוד תשובות של הריב"ש תרגיש חופשי ליצור אליהם קישור (גם אם הדף עדיין לא קיים, יווצר בעתיד). הפורמט הוא למשל עבור סימן טו [[תשובות ריב"ש/טו|ריב"ש סימן טו]]. בברכה,--Roxette5 (שיחה) 21:19, 2 במרץ 2015 (IST)

אני מאד חלש בכגון דא. אגב. מפליא אותי שחסר קטע, כמו ציון כזה. זה משנה את כל רמת ההגהה. כלומר אי אפשר לסמוך שלא חסר כלום ולהגיה רק על פי התחושה הבריאה, אלא היה צריך להשוות, או להצליב עם מאגר אחר.-- הודעה זו נכתבה על ידי המשתמש/ת השוחט (שיחה | תרומות | מונה) ששכח/ה לחתום.
בסדר. לא צריך. מה שאתה לא תעשה מישהו אחר יעשה בעזרת השם לעתיד. על סמך זה אני מקווה שאכן כל ההדורים שנמצאים במהדורה זו יתוקנו. בעזרת השם.--Roxette5 (שיחה) 23:21, 2 במרץ 2015 (IST)

סוקר לעומת סוקר עריכות אוטומטי[עריכה]

מתייג גם משתמש:Nahum. הסרתי את ההרשאה של סקירות אוטומטית כי הדבר עלול להקשות על עבודה כאשר אתה תבצע עריכה כלשהי בדף שעדיין אינו מוגמר. אולם, כן הייתי רוצה שתהיה באפשרות לשים את החותמת של "סקירה" באופן ידני, כמו למשל כאשר אתה עובר על הדפים של אבן העזר. נחום, -- האם אתה יכול להיכנס להרשאות של השוחט ולהרשות לו להיות סוקר? אני באופן אירוני יכול רק לשים אותו כסוקר אוטומטי אבל לא סוקר רגיל....--Roxette5 (שיחה) 09:30, 3 במרץ 2015 (IST)

"סקור עריכות אוטומטי" אין פירושו שאוטומטית כל מה שהוא עורך מסומן כסקור. גם אני מסומן כ"סקור עריכות אוטומטי" ובכל זאת רוב העריכות שלי אינן מסומנות, אלא אם הדף כבר סקור אז גם העריכה שלי סקורה אוטומטית. אסדר לו את שתיהן. נחום - שיחה 10:17, 3 במרץ 2015 (IST)
תודה על האימון. מרגש. לעצמי חשבתי שאולי כדאי קצת להמתין שמא טרם הפנמתי את כללי המקום. השוחט (שיחה) 14:04, 3 במרץ 2015 (IST)

טור אורח חיים תצג[עריכה]

שיניתי את הגופן כדי להיות עקבי. תודה.--Roxette5 (שיחה) 11:01, 10 במרץ 2015 (IST)

נועם אלימלך[עריכה]

סרקתי את הספר מחדש. ההמרה היא גם כן לא ממש מוצלחת, אבל נראה לי שהיא יותר טובה. תוכל למצוא בדף של נועם אלימלך מחולק לחמשה חלקים בינתיים.--Roxette5 (שיחה) 21:39, 12 במרץ 2015 (IST)

יישר כח גדול. תזכה לברכת שמים על המאמץ הרב. נזכרתי שהרבי מבלז זצ"ל לא היה לן בבית שאין בו נועם אלימלך. השאלה היא האם לא כדאי לבדוק אפשרויות נוספות לייבא את הספר במצב טוב יותר לפני שנחל בעבודה סיזיפית של הגהתו ועריכתו ממש מאפס. מוצאי כא אדר תשע"ה. השוחט (שיחה) 03:04, 13 במרץ 2015 (IST)
כרגע לא מצאתי עותק בכל האתרים שאני מכיר, אבל זה לא אומר שלא יהיה בעתיד. ובכן הדבר הוא חצי הימור וחצי ברירת מחדל. בכוונתי להשאיר את זה במצב הכי בסיסי שיש, אשפר אותו עוד קצת פה ושם. את זה אני עושה בעזרת "חיפוש/והחלפה" וטריקים של חיפוש. הכישורים שלך אבל בבקרה יהיו עדיפים באזורים כמו השולחן ערוך וכולי. רק רציתי שתדע שהעליתי לפחות עותק קצת יותר טוב.--Roxette5 (שיחה) 07:41, 13 במרץ 2015 (IST)
שוב תודה על העמל העצום בספר הקדוש והנורא הזה. ערכתי בינתיים פרשת פקודי. הסריקה (כנראה מעותק בעל אותיות לא חדות) הפכה הרבה נ' לג'.
אפשר לעשות החלף על כל הספר במילים הבאות (רשימה חלקית וזמנית) - העליוג' = העליונה. והג' = והנ'. בגי = בני. גיסים = ניסים. שגי = שני. השוחט (שיחה) 10:58, 15 במרץ 2015 (IST)
נכון. יש כמה וכמה תקלות כאלה. אני קצת פוחד להשתמש בכלי של "חיפוש והחלפה" לעיתים כי לפעמים הדבר יכול להרוס מילים תקינים ללא כוונה. למשל. אם תקליד להחליף כל "בגי" עם "בני" הדבר יגרום גם שינוי במילים כמו "בגימטריה" והתוצאה תהיה "בנימטריה". לכן צריכים לשים רווח מלפני ולאחרי ועל ידי כך ממזערים ומצמצים את הטווח אבל הדבר עדיין טומן בחובו סיכון ללא פיקוח על כל מקרה לגופו. ובכל זאת, אני משתמש בו כאשר אני מרגיש מספיק בטוח.
לעומת זאת, לעיתים אני מעדיף בCTRL-F וחיפוש ידני, אחת אחת, של כל מילה ומתקן כולם אחד אחד. יותר עבודה אבל יותר בטוח. אינני רוצה לחזור שוב על הקודמים ולבצע שוב החלפות ללא בקרה אבל אם זה משהו שברצונך לנסות תרגיש חופשי. אני אשתדל לשים עין לטעויות או תקלות.
גם ליהוי ידוע לך שהתוכנה מתקשה עם סריקת מילים שהן מודגשות בטקטס המקורי ולכן, לעתים קרובות הרבה תקלות של התוכנה נמצאות בדיבורי המתחיל שהינם בד"כ מודגשות.--Roxette5 (שיחה) 12:14, 15 במרץ 2015 (IST)
אני אכן כן נתעוררתי לדף של נועם אלימלך על ידך. יישר כחך!--Roxette5 (שיחה) 12:20, 15 במרץ 2015 (IST)
אם מחליפים "בגי" זה לא יחליף "בגי'". בחרתי מילים נפוצות וללא סיכון לענ"ד. השוחט (שיחה) 09:29, 16 במרץ 2015 (IST)

נועם אלימלך פרשת פקודי - עיצוב ובקרה[עריכה]

 • סיימת עריכות על הדף הנ"ל? אם כן אפשר להסיר את ההודעה של הOCR בתחילת הדף...
 • ראיתי שאתה מעצב פסוקים וכדומה במרכאה בודדת -- '. קח בחשבון שבמסכים שונים המרכאות יכולות להתבלבל לאות י' והדבר יקשה על הקורא. אולי היית רוצה לעצב את הציטוטים בתבנית של ציטוט {{צ}} או בהדגשה?...--Roxette5 (שיחה) 12:18, 15 במרץ 2015 (IST)
בפקודי סיימתי בס"ד.
לא כדאי להדגיש לענ"ד, אפילו הורדתי קצת הדגשות שלך, מהסיבה שיש לשמור את ההדגשות רק לראשי דיבורים. אחרת זה מאד מבלבל. זה ספר מורכב מאד. הוא דורש ענין, ועובר לעוד ענין, ולפעמים עוד אחד, ואחר כך חוזר לראשונים. ב"ה למדתי בו הרבה ואני "חי" את המבנה שלו. מה עושה הציטוט שהצעת? (והאם חייבים לעשות ידנית את כל האותיות {{צ}}. אולי ישנה הדגשה שונה, כמו נטוי וכדומה?
יישר כח על מש"כ במק"א שאכן נתעוררת למצוה זו על ידי. מי יתן והיה זה שכרי. השוחט (שיחה) 16:52, 15 במרץ 2015 (IST)
יישמתי את הטקסט ועיצבתי עם התבנית של ציטוט. לא צריך את כל האותיות, רק תחילת הביטוי ואז סוגרים בסוף הביטוי. מה דעתך?
הסרתי את ההערה שלך -- למה לגרוע מהטקסט המקורי? כתוב י"ל שזה ראשי תיבות ל"יש לפרש". לא?--Roxette5 (שיחה) 20:51, 15 במרץ 2015 (IST)
לא ברור לי מה לסמן לפני הציטוט ואיך לסמן שהוא מסתיים. לגבי הי"ל. בטופס שלפניי זה לא קיים! דומני שמישהו הוסיף זאת, וההוספה שלי יותר מתאימה. אבל לא אתעקש. ואגב. לא כדאי לפתוח י"ל בספר כזה, היות שיש כמה אופציות. השוחט (שיחה) 01:35, 16 במרץ 2015 (IST)
היות והמילים של י"ל נמצא באחד מן ההדפסות של הספר, אנחנו מוצדקים להשאיר אותו כאן. יתכן שהמדפיס עבד מתוך כתב יד אחר.. בכל זאת הכנסתי הערה בעניין וגם סגרתי שוב את הראשי תיבות כדבריך. ראה שם עכשיו.
לגבי שימוש בתבנית הנ"ל -- אל דאגה, אם אתה רוצה להשתמש בו אין לי ספק שתבין במהלך הזמן. מה שהיה חשוב לי הוא לדעת אם הדבר מקובל עליך לסמן ציטוטים בדרך זו. --Roxette5 (שיחה) 08:00, 16 במרץ 2015 (IST)

אגרת הקודש[עריכה]

ניסיתי עוד OCR אבל יצא באיכות פחות טובה.. לא יכולתי להשלים את הכל וגם מה שהשלמתי האיכות שלו פחות טובה.... אם אתה מתכוון לעבוד על זה סבבה ואם לא תודיע לי ואני אשתדל לעבוד על זה מתי שאתפנה בהקלדה ישירה. בברכה. חזק וברוך.--Roxette5 (שיחה) 21:16, 22 במרץ 2015 (IST)

להקליד אין לי סבלנות. אבל אם תעלה אפילו באיכות גרועה. אני מוכן בלי נדר להגיה. השוחט (שיחה) 03:02, 23 במרץ 2015 (IST)
הקלדתי. נשאר להגיה קטע קטע. או אני או אתה נעשה את זה. בברכה,--Roxette5 (שיחה) 09:05, 23 במרץ 2015 (IST)

תבנית {{הערה}} ותוכן עניינים[עריכה]

לפעמים יהיה לך יותר קל להשתמש בתבנית הנ"ל במקום הכנסת התגים של REF באותיות אנגלית.. תראה איך החלפתי חלק מההפניות שם בדף של הצעטיל. לידיעתך.--Roxette5 (שיחה) 13:17, 26 במרץ 2015 (IST)

אני לא רושם אותיות אנגליות. אני רק לוחץ על הכפתור למעלה זה הרבה יותר קל. (תיקנתי לך 2 תקלדות בקטע שכתבת כאן. זה לא בדיוק חוקי, אבל מקוה שלא איכפת לך). השוחט (שיחה) 13:25, 26 במרץ 2015 (IST)
נכון אבל במקרים ספציפיים, למשל כאשר קיים בשורה מספרים, תסתבך הרבה עם התגים של REF ולכן כדאי להיות מודע לדרך שני. לידיעתך בלבד.--Roxette5 (שיחה) 14:18, 26 במרץ 2015 (IST)
יישר כח על הייעוץ. ראיתי מה שכתבת לי על עשיית כותרות. לא ראיתי שמה שעשית לדוגמא נתן תוכן עניינים. כמו כן בדף השער, בגלל התמונה (שאגב נעלמה משום מה) המירכוז לא מדויק. השוחט (שיחה) 00:29, 27 במרץ 2015 (IST)
באמת, אתה לא רואה תוכן עניינים עדיין בדף של ליקוטי שושנה? נורא מוזר. אצלי זה מופיע...
בדף השער אני הפחתתי את מרחק השורות בין שורה לשורה וגם מיעטתי את גודל התמונה מ220 ל200. ענין של המירכוז בדף השער עושה לי גם הרבה כאבי ראש ואני לא מומחה מספיק בעניין כדי לפתור את הבעיה על מכונה. כמו כן, הבנתי שהדבר גם משתנה ממסך למסך. לכן, לבינתיים, עד שיבא מישהו שיודע את הענין יותר טוב, אין לנו הרבה יותר לעשות חוץ מלשחק בגודל של תמונת דף השער. לצערי.--Roxette5 (שיחה) 09:46, 27 במרץ 2015 (IDT)
א. בינתיים ראיתי את התוכן שנוצר. אבל כשזה ייגמר זה יהיה באורך כמה עמודים. כל סעיף מקבל שורה נפרדת. ב. אתמול לא ראיתי את התמונה של השער בכלל. השוחט (שיחה) 12:20, 27 במרץ 2015 (IDT)
א. שומע את הבעיה... אפשר לעשות את הכל שטוח כמו שהתחלת לעשות על ידי הכנסת מילים אלו {{תוכן עניינים שטוח|}} איפה שתרצה שתוכן עניינים יתחיל. --Roxette5 (שיחה) 12:48, 27 במרץ 2015 (IDT)
 • לר' דניאל. דומני שאתה עוקב כאן. סיימתי אתמול בס"ד גדולה את עריכת ליקוטי שושנה. הדפסתי לעצמי לצורך ליטוש סופי. נתקלתי בשתי בעיות. א. זה לא נתן לכותרות שורה נפרדת. (בגלל זה הכנסתי שורה רווח אחרי כל כותרת, בתקוה שזה יפתור את הבעיה בהדפסה הבאה). ב. זה לא הדפיס את תוכן העניינים. האם יש דרך לגרום לו להדפיס גם את התוכן יחד עם הספר? בתודה מראש, ג' אייר תשע"ה. 18:41, 22 באפריל 2015 (IDT)
ככלל, אם תרצה להודיע לי על משהו עדיף שתכתוב לי משהו בדף השיחה שלי, כך אקבל על זה הודעה במייל וגם הודעה מערכתי כאשר אני נכנס לאתר.
לא הבנתי בדיוק איך ניסית להדפיס... הלכת לימין הדף ולחצת על המילים "גירסת הדפסה"?--Roxette5 (שיחה) 19:58, 22 באפריל 2015 (IDT)
לא היה לי דחוף, לכן לא הצקתי לך בדף שיחתך. אכן הדפסתי בדיוק כפי שתיארת. השוחט (שיחה) 03:03, 23 באפריל 2015 (IDT)
לא יודע באמת. אצלי זה בדיוק הפוך. הכל יוצא בהדפסה בדיוק כמו שמופיע והרווחים שהכנסת דווקא מזיקים את התצוגה כי עכשיו הכותרות נמצאים במרחק שווה בין הפסקא הקודם והבא אחריו. לפחות ככה זה נראה אצלי... אולי תנסה במחשב אחר ובמדפסת אחרת... לפעמים זה ענין של תוכנות שונות במחשבים שונים...--Roxette5 (שיחה) 10:11, 23 באפריל 2015 (IDT)
אני הדפסתי דרך הורד קובץ, כי בגירסת הדפסה זה נראה לא יפה על המסך. זה הדפיס לך גם את התוכן? השוחט (שיחה) 15:40, 23 באפריל 2015 (IDT)

שומת מקרקעין[עריכה]

כמו תמיד אתה מוזמן לערוך את הנ"ל אבל לדעתי חבל כי הOCR יצא על הפנים ויש המון המון עבודה לעשות שמה. לא יודע אם זה כדאי לזמן שלך. --Roxette5 (שיחה) 06:37, 30 במרץ 2015 (IDT).

הכוונה שלך שכנראה יעשו המרה אחרת? אם לא, אכן חבל על הזמן מצד מניחין חיי עולם ועוסקין בחיי שעה, אבל מאידך דוקא דינים אלו נוהגים בהם בבתי הדין התורניים "הכל כמנהג המדינה", ויש בזה משום אתה למד להבין ולהורות. (כוונתי אני מגיה בתור היכי תימצי בשבילי לקרוא). השוחט (שיחה) 11:30, 30 במרץ 2015 (IDT)
בסדר גמור. כרגע רק אני עובד על זה (ובקושי) ואין שום תכניות לגבי עבודה בעתיד. אתה מוזמן לערוך.--Roxette5 (שיחה) 19:56, 22 באפריל 2015 (IDT)
עבר זמנו...השוחט (שיחה) 03:01, 23 באפריל 2015 (IDT)

איך להקליד ניקוד במקלדת[עריכה]

שלום לך. לידיעתך--Roxette5 (שיחה) 07:57, 26 באפריל 2015 (IDT)

שב שמעתתא[עריכה]

תודה רבה לך על כל התרומה. אשמח לכל עריכה או אפילו הודעה לתקלדות על החומר של הטיוטה, כך שאוכל לבצע תיקונים גורפים לפני שאני אחלק את הטקטס לפרקים הבודדים. חזק וברוך.--Roxette5 (שיחה) 20:00, 3 במאי 2015 (IDT)

בלי נדר אחשוב יותר מאוחר. כרגע עולה בדעתי כל "משוס" = "משום". כוומאה - טומאה. מפק - ספק. השוחט (שיחה) 21:42, 3 במאי 2015 (IDT)

נועם אלימלך סטטיסטיקה[עריכה]

שלום לך. לידיעתך, הדף הראשי של נועם אלימלך קיבל ב30 יום שעברו 118 צפיות. חזק וברוך!--Roxette5 (שיחה) 21:09, 25 במאי 2015 (IDT)

יישר כח. אם ככה צריך לחזור לעבודה. פרשת במדבר ונשא. הסחתי דעת עם השמעתתא. השוחט (שיחה) 18:38, 26 במאי 2015 (IDT)
לידיעתך, ב30 הימים האחרונים הדף הראשי של "נועם אלימלך" קיבל 169 צפיות, (מלבד כמובן הצפיות בדפים של הפרשיות עצמם). לעומת זאת הדף הראשי של "חוות יאיר" שהעליתי קיבל רק 10 :( . חזק וברוך שוב על תרומתך.--Roxette5 (שיחה) 00:03, 30 באוגוסט 2016 (IDT)
יישר כח גדול על דברי החיזוק. השוחט (שיחה) 01:44, 1 בספטמבר 2016 (IDT)

טור - שורות חסרות[עריכה]

אני גם לצערי הרב גיליתי היום שחסר שורות שלימות בחומר של הטור. הדבר מביך. אבל מה לעשות -- זה המקור היחידי באינטרנט של טקסט הטור (לוקח מאתר SAFARIA והם אפילו לא מציינים בכך שהטקסט איננה תקינה). אילולי ידעתי שבאמת חסר שורות או תיבות שלימות לא בטוח שהייתי מעלה את זה מלכלתחלה אבל עכשיו שכבר העליתי אני אשתדל לתקן עד כמה שאני יכול. תודה לך על העזרה.--Roxette5 (שיחה) 17:41, 31 במאי 2015 (IDT)

דניאל, אני שמח שטרחת מאוד כדי להעלות את הטקסט הלא-תקין, כי השיטה מוכיחה את עצמה: אם יש התחלה, אז יש גם הזדמנות להשלים ולתקן (ותודה רבה מאוד למתקן!). האמת שקורה כאן בפומבי את מה שקורה בכל מיזם מאחורי הקלעים: קודם כל ה-OCR בלתי מושלם, ואח"כ תיקונים. לפחות כאן כל השלבים גלויים לעיני הציבור, והציבור יכול גם להיכנס ולעזור. Dovi (שיחה) 17:54, 31 במאי 2015 (IDT)
נכון מצד אחד אבל מאידך אסור לקיים ספר תורה לא מתוקנת בבית ואני מקווה שהמצב הנוכחי לא יגרום להכשיל את הרבים בגירסה של טור מוטעית...--Roxette5 (שיחה) 18:18, 31 במאי 2015 (IDT)

פרשת בהעלותך[עריכה]

הדף היה די גדול. תודה רבה על ההגהה. בברכה,--Roxette5 (שיחה) 16:23, 8 ביוני 2015 (IDT)

יישר כח על תשומת הלב. זכינו בס"ד לכל חומש ויקרא, וג' פרשיות בחומש במדבר, כן יעזור השי"ת הלאה. (הרגע ראיתי שמישהו טיפל קצת בטור סימן שיח, אז נכנסתי וערכתי אותו כדבעי. מקוה מדי פעם לקדם קצת טור או"ח). כא סיון תשע"ה. השוחט (שיחה) 16:33, 8 ביוני 2015 (IDT)
אכי"ר. לידיעתך הכללית, המשתמש הוסיף קישור לדף של טור אורח חיים שיח באתר הפורטוגזית של ויקיטקסט. כך שמשתמש פורטוגזית יכול לצפות בתרגום של הסימן בפורטוגזית וגם לצפות את העברית המקורי. סתם לידיעתך.

CTRL-C CTRL-V[עריכה]

ניסיתי לעזור לך קצת בפרשת שלח בכדי שתוכל לעמוד בקצב של הפרשיות. טיפ קטן אני רוצה לתת. בביטויים שאתה רואה שהם יחזרו על עצמם הרבה, כמו למשל הצורך להקליד את תיבות {{צ|, אפשר להקל את העבודה על ידי העתק והדבק. זאת אומרת, אתה מסמן את הביטוי הרצוי ואז אתה לוחץ על C בעוד שהאצבע שלך לחוצה גם כן בו בזמן על הכפתור CTRL. ככה אתה שומר ומעתיק את הביטוי למחשב. ואז, כל פעם שתרצה להדביק ביטוי זה אתה רק צריך ללחוץ על V בעוד שאצבע השני שלך גם כן תהיה לוחצת על כפתור CTRL. כך תוכל לחסוך הרבה זמן בעבודתך לדעתי. לשיקולך. יישר כחך.--Roxette5 (שיחה) 09:29, 11 ביוני 2015 (IDT)

ראה כאן ליתר הבנה אם תרצה.--Roxette5 (שיחה) 09:31, 11 ביוני 2015 (IDT)

יישר כח על העזרה. אפילו בור כמוני יודע איך לעשות העתק הדבק... במקרה הזה אין לי צורך כי אחרי שהתרגלתי אני עושה זאת כהרף עין. השוחט (שיחה) 16:16, 11 ביוני 2015 (IDT)

בספרי הקדוש מקבציאל[עריכה]

שלום שוחט יקר, כתבתי כך ע"פ מה שכתוב בספר "בן איש חי" המודפס. תזכה למצוות. Er11cohen (שיחה) 08:16, 20 בנובמבר 2015 (IST)

אם זה דפוס חדש, סביר שהם פתחו את ראשי התיבות בטעות. זו לא סיבה שאנחנו נשמר את הטעות.--נחום - שיחה 09:12, 20 בנובמבר 2015 (IST)
גם אני מצטרף לדברי ר' נחום, בישנים זה תמיד בראשי תיבות, ובפעמים הנדירות שזה פתוח , זה "הקטן". אגב אתמול הגהתי קצת בהלכות נטילת ידים. מקוה ששמת לב ושמצא חן בעיניך, הרב הכהן שליט"א. השוחט (שיחה) 10:02, 20 בנובמבר 2015 (IST)
גם בעד ״הקטן״ על פי ההגיון. אגב לידיעתכם בקר של יום ששי ראיתי הערת החושט והגהתי ושיניתי ל״קטן״ בכל מקום שערכתי חיפוש. --Roxette5 (שיחה) 16:15, 20 בנובמבר 2015 (IST)

השלמת נועם אלימלך[עריכה]

שלום וברכה,

לידיעתך, אלה הם הדפים שכעת נשאר בהם אזהרת או.סי.אר וכנראה דורשים השלמה.

חזק וברוך,--Roxette5 (שיחה) 00:41, 29 בפברואר 2016 (IST)

יישר כח על המעקב. אגרות והסכמות וליקוטי שושנה פשוט לא ידעתי אז להסיר התראה. אבל בלי נדר אבדוק ליתר ביטחון. מה שבאמת חסר בחומש שמות זה רק כי תשא, מכיון שהתחלתי שנה שעברה מפקודי, וערכתי את כל ויקרא במדבר דברים, ושמות חוץ מכי תשא. בבראשית חסר לי באמת את הפרשיות שציינת בראשית נח לך-לך וירא ויגש ויחי. וכמו שמצויין בדף המשתמש שלי. בלי נדר במרוצת החודש הבא אקוה לסיים עד היא"צ בעוד חודש בדיוק. (אגב. ניסיתי כמה פעמים להדפיס לעצמי, ואז זה יוצא או ב2 טורים מאד יפה אבל ההדגשות לא באות לידי ביטוי. או בגירסת הדפסה ואז ההדגשות בסדר אבל בטור אחד מכוער. מחפש דרך להדפיס בצורה יפה, שאוכל לכרוך לעצמי וליהנות מזה בתור ספר. או אולי מישהו יקבל רשות מויקי וידפיס לתועלת הרבים. עוד יותר טוב) השוחט (שיחה) 04:11, 29 בפברואר 2016 (IST)
בניתי את הספר על ידי הכלי של "יצירת ספר" בצד ימין. תראה אם הדפסה זאת מוצא חן בעיניך. בעבר זכור לי שהיו לנו כמה בעיות עם ההדפסה שלא יכולנו להתמודד איתם מבחינה טכנית... אולי אפשר להציע שוב במזנון ממישהו להתגבר על זה...--Roxette5 (שיחה) 07:57, 29 בפברואר 2016 (IST)
יישר כח ר' דניאל. כמה שאלות לי.
 • א. האם יש אפשרות להדפיס בינתיים רק חלק מהספר שהכנת לניסיון, שלא ייגמר חבילה שלימה של ניר ומחסנית של דיו, לפני שאווכח שזה מוצלח.
בוודאי אבל זה עניין שאתה צריך לעשות דרך המחשב והמדפסת האישי שלך. בהחלט יש אפשרות כאשר לוחצים על הדפסה לבחור איזה דפים מתוך סך כל הדפים שאתה רוצה להדפיס. זה עניין פשוט של היכרות בממשק המחשב. תשאל כל מי שקרוב אליך ובטח הם יכולו להראות לך.--Roxette5 (שיחה) 19:46, 7 במרץ 2016 (IST)
 • ב. האם הפרשיות שאני עורך כעת, [מאז שדיברנו כאן כבר ערכתי את כי תשא ואת וירא ויגש ויחי], גם נכנסות אוטומטית לספר שהכנת?
אני כמעט בטוח שכן. אני רק קיבצתי את הדפים של ויקיטקסט ביחד לתוך ספר אחד אבל הספר נבנה על פי תוכן הדפים שקיים בעת שיוצרים את הספר. ככה נראה לי. אבל הכי בטוח זה לבדוק בעצמך. תוריד את הספר ותראה איזה תוכן קיים בדף פרשת ויגש למשל.--Roxette5 (שיחה) 19:46, 7 במרץ 2016 (IST)
 • ג. האם אתה יכול לצרף את התפילה קודם התפילה (זה נמצא אצלינו מאד יפה) לשלימות הספר. הכוונה לספר עצמו במאגר.
לא הבנתי את הבקשה.. איזה תפילה מדובר? באיזה דף?--Roxette5 (שיחה) 19:46, 7 במרץ 2016 (IST)
 • ד. הייתי רוצה לכתוב הקדמה קטנה וחשובה שתסביר את מהות העריכה שלי. האם יש לזה מקום? השוחט (שיחה) 15:05, 7 במרץ 2016 (IST)
נראה לי שכן. אם לא בדף במרחב הראשי אז בדף שיחה של הספר. אני בינתיים אצור דף במרחב הראשי ומקסימום אם יש התנגדות נוכל להעביר אותו למרחב דף השיחה. בכל אופן, הדבר בהחלט יכול להיות בהדפסה של יצירת הספר.--Roxette5 (שיחה) 19:46, 7 במרץ 2016 (IST)
א. אם זה אפשרי אזי בס"ד אסתדר לבד. ב. אבדוק בס"ד. ג. הדף נקרא "תפילה קודם התפילה". זה הדבר היחיד של רבי אלימלך שנמצא מחוץ לספר והיום נהוג לצרף אותו בכל המהדורות. ד. יישר כח. בכל מקרה זה יהיה ניסיון מעניין. אין לי שום בעיה להדפיס מה שאני רוצה בקובץ פרטי משלי, ולצרפו לדפים המודפסים. אני רק באמת חושב שזה נחוץ כאן מאד ושבדף השיחה פחות יראו את זה השוחט (שיחה) 21:22, 7 במרץ 2016 (IST)
הוספתי קישור בהתחלה אל הקדמה של הויקיעורך, והוספתי בסוף (בכותרת של נספחים) את הקישור לתפילה קודם לתפילה. --Roxette5 (שיחה) 22:45, 7 במרץ 2016 (IST)
יישר כח (קיויתי שתצרף את התפילה לגמרי, לא רק קישור. אבל אני מבין שיש מניעות). השוחט (שיחה) 22:52, 7 במרץ 2016 (IST)
לא ידעתי מהי התוכן של תפילה זו. חיפשתי בגוגל ומצאתי שזה כבר קיים כאן באתר ויקיטקסט :-). הוספתי.--Roxette5 (שיחה) 23:01, 7 במרץ 2016 (IST)
לא שמת לב שכתבתי לך בתחילה שהתפילה "נמצאת אצלינו יפה מאד". יישר כח על ההוספה ועל הכל. ההקדמה כבר כתובה באופן בסיסי, אפשר להכחיל את הקישור.השוחט (שיחה) 23:35, 7 במרץ 2016 (IST)

הוספתי שני הדפים הנ"ל אל תוכן הספר של הדפסה.--Roxette5 (שיחה) 00:05, 8 במרץ 2016 (IST)

אפשר כעיקרון להכליל את כל הדף של תפילה קודם התפילה בתוך אחד מדפי המשנה של הספר, או ליצור עבורו דף משנה, ואז נראה לי שזה ייכלל בהדפסה.--נחום - שיחה 01:20, 8 במרץ 2016 (IST)


דיווח.
סיימתי הערב את עריכת כל הספר כולו. הורדתי התראות מאגרות וליקוטי שושנה. גם את ההסכמות ערכתי כעת והורדתי התראה. לדעתי כרגע הספר מושלם. "תם ונשלם - השבח לקל בורא עולם".
דומני שעדיין ישנה את הבעיה בהדפסה. אמנם ניתן להורידו בכמה מיני פורמטים, אבל הוא מאבד את ההדגשה המיוחדת של הציטוט, הוא מביא אותה בהדפסה כמו מרכאות רגילות לפני ואחרי. בגירסת הדפסה הוא כן נותן את הציטוט, אבל בגירסה ההיא זה בטור אחד ובאותיות ממש מכוערות. אולי מישהו יעלה את הבעיה במזנון או בפני מומחים לפונטים. אור לכ"ו אדר ב' תשע"ו. השוחט (שיחה) 01:00, 6 באפריל 2016 (IDT)

חזק וברוך! לסיום נועם אלימלך[עריכה]

אין מילים על ההישג. יישר כחך וחזק וברוך. המהדורה נפלאה לדעתי ואני מקווה שתהווה בסיס ליתר מאגרי המידע של ספרי קודש.

לגבי הבעיות של הדפסה -- מצטער, זה פשוט מעבר ליידע שלי. גם למומחים באתר שפגשתי במהלך הזמן שלי כאן -- לא מצאתי מישהו שהציע פיתרון לבעיה...--Roxette5 (שיחה) 02:22, 6 באפריל 2016 (IDT)

יישר כוחך! כן תזכה להתחיל ספרים אחרים ולסיימם ללמוד וללמד לשמור ולעשות ולקיים את כל דברי התורה. --אראל סגלשיחה • כ"ז באדר ב' ה'תשע"ו 05:31, 6 באפריל 2016 (IDT)

תודה על התגובות מחממות הלב. וכאן המקום להזכיר את תרומתו הרבה של ר' דניאל, שאלמלא תמיכתו לאורך כל הדרך לא היה הפרוייקט בא לאויר העולם. השוחט (שיחה) 12:40, 6 באפריל 2016 (IDT)

סיום טור אורח חיים[עריכה]

מקוה שישימו לב גם לעבודתי הצנועה בטור אורח חיים. תרמתי לזה ממש כל רגע פנוי במשך כל חודש ניסן שאין לימודים בישיבה.

אני בלבטים לגבי מה הפרוייקט הבא. אשמח מאד אם ר' דניאל ור' נחום (אולי יש עוד שאני לא מכיר בתחום), ימליצו. אור לב' אייר תשע"ו. השוחט (שיחה) 02:59, 10 במאי 2016 (IDT)

יישר כוח עצום!
אולי תרצה לעבוד מכאן ואילך על המשנה ברורה? (לא עליך המלאכה לגמור.) פתיחת ראשי תיבות, נקודה בסוף משפט, חלוקה לקטעים של ס"ק ארוכים במיוחד, וכאלה. מה דעתך?--נחום - שיחה 03:06, 10 במאי 2016 (IDT)
אני מלא רגשות שמחה על ההישג האדיר שלך וכמו כן בכך שיכולתי להשתתף בכך במידה קטנה. שתזכה ללמוד וללמד לשמור ולעשות. העיקר המנחה לדעתי לאורך כל הדרך חייב להיות "מה שלבו חפץ", אם להמשיך בטור, משנה ברורה, שו"ת, וכן כל תחום או דבר אחר. לך לאן שלבך חפץ ותצלח. בברכה רב, --Roxette5 (שיחה) 07:53, 10 במאי 2016 (IDT)
תודה רבה על התגובות החמות. לא ידעתי בכלל שהמשנה ברורה צריך טיפול. זה רעיון מצויין. בעבר נגעתי קצת בשולחן ערוך אבן העזר וגם קצת בשו"ע יורה דעה, וגם לא כל כך קצת בשב שמעתתא. מבחינתי כולם שוים לטובה. השאלה היא האם יש אינדיקציה כלשהיא לדעת מה יותר נחוץ ומביא תועלת לציבור. השוחט (שיחה) 14:39, 10 במאי 2016 (IDT)
שאלה אליך, החל מסימן תקנ"ד רוב הסימנים בטור אורח חיים עדיין יש בהם אזהרת או.סי.אר. האם זה בכוונה או בטעות?--Roxette5 (שיחה) 13:32, 19 במאי 2016 (IDT)
הנה הבית יוסף עכשיו עומד לפניך לעריכה :-)--Roxette5 (שיחה) 16:14, 20 ביולי 2016 (IDT)

שב שמעתתא[עריכה]

כפי ששמת לב איכות ההמרה של הספר גרועה ביותר מאשר אתה רגיל בספרים אחרים. הסיבה לכך היא שההמרה של ספר זה בוצעה על ידי התוכנה שלנו בויקימדיה, תוכנה שהיא גרועה בהמרה לעומת התוכנה שבו משתמשים באתר סאפריה. אם ברצונך לעבוד על ספר פחות מאתגר מבחינת תיקון התקלדות אני ממליץ לך לפנות אל ספרים שייבאתי מאתר סאפריה. תשאל ואני אגיד לך על כל ספר מה המקור שלו בלי נדר.--Roxette5 (שיחה) 20:33, 15 במאי 2016 (IDT)

גם נועם אלימלך הומר על ידך, ולא היה בכיוון של זה. דומני שגם הטור. לכן חשבתי שאולי זה קצת תלוי בטקסט המקורי שממנו ממירים. (ואז עדיין יש תקוה להמרה יותר מוצלחת). בכל אופן אם אין ברירה, זה חייב להיעשות... השוחט (שיחה) 20:41, 15 במאי 2016 (IDT)
נכון זה גם כן תלוי במידת מה באיכות המקור אבל ככלל ההמרה שלנו אינה מוצלחת כמו זו של סאפריה. הטור הוא משלהם לא משלנו. או שתיכנס לעובי הקורה ותתחיל לעבוד על השב שמעתתא שמופיע לנו כרגע באתר או שתחכה עד שהם ימירו את זה משלהם באתר סאפריה. לשיקולך.--Roxette5 (שיחה) 21:04, 15 במאי 2016 (IDT)
היום ניסיתי לחזור לעבודה הזו. בשמעתא א' פרק ט"ו, היה ממש בסדר, ואף אחד מעולם לא עשה שם את העבודה הזו. זה מלכתחילה היה בסדר. שם זו המרה של איתן. ופרק ט"ז זו המרה שלך. לכן אני חושב אולי יש דרך למזער נזקים טרם העבודה הסיזיפית הזו.
נראה לי שפרק ט"ו הוקלד ע"י איתן ידני... בכל אופן, הדרך היחידה שאני יכול לחשוב עליו עכשיו הוא במידה ואתה רואה סגנון של טעויות שחוזרות על עצמם תמיד, ניתן להשתמש בכלי של "חיפוש/והחלפה" (למעלה צד שמאל) בכדי להחליף את הכל בבת אחת. אפילו שמיש במקרים של פתיחת ראשי תיבות. נגיד למשל שאתה רוצה לפתוח את הר"ת של ע"א להיות עד אחד. קודם כל אני עושה CTRL-F ומקליד את הביטוי של ע"א. אז המסך מדגיש לי את כל המקרים בדף שמופיע ביטוי זה. אחרי שאני מוודא שכל המקרים בדף הם אכן מתאימים לפתיחת ר"ת ל"עד אחד", אני לוחץ על "חיפוש והחלפה" ומחליף את כל המקרים בדף במכה אחת. מקווה שזה יעזור קצת.--Roxette5 (שיחה) 21:36, 15 במאי 2016 (IDT)

חוסר התראת או.סי.אר[עריכה]

אכן לצערי הרב כנראה שחסר אזהרת המרה בדפי הטור אבן העזר. את האמת שאני לא זוכר בדיוק למה לא הכנסתי, אבל לרוב הסיכויים זה או בגלל שפשוט שכחתי להכניס, או שלא היה קיים באותו זמן.אני מתלבט אם כדאי לי להשקיע זמן עכשיו בזה להיכנס לכל דף רלוונטי ולהציג את ההודעה או לנצל את הזמן בהעלאת חומר חדש..עלות מול תועלת... יש לך דיעה בעניין?--Roxette5 (שיחה) 07:19, 19 במאי 2016 (IDT)

אין לי דעה. מעלה נקודה למחשבה. יכול להיות שההתראה נצרכת לא רק כדי שהקורא יידע ויוזהר, אלא גם כדי שכל סימן שנוקה, מוחקים ממנו את ההתראה, וכך לפחות ידוע מה כבר טופל ומה לא. (נניח שמישהו ירצה למפות מה כבר נעשה, ויצטרך להיכנס לכל דף לגירסאות שלו וכדומה, זה ייקח יותר זמן...
למעשה, אין לי דעה. באמת הזמן יקר ואין לו תחליף. אולי כדאי לפחות לרשום בדף שיחה של טור אבן העזר. השוחט (שיחה) 08:42, 19 במאי 2016 (IDT)
החלטתי להכניס. למען הסר מכשולים לעתיד, גם עבור גולשים של וויקיטקסט וגם עבור שאר מאגרי מידע שאולי יעתיקו מאיתנו. תודה.--Roxette5 (שיחה) 13:29, 19 במאי 2016 (IDT)

התנגשות עריכה[עריכה]

ראשית אני מצטער על הנזק שנגרם לך. בטח שזה מאד מעצבן ומתסכל. אבל,

 • אני מתחנן לך, במקרים כאלה של התנגשות, אין צורך לוותר על כל העריכות שלך, פשוט רק תעתיק את כל החומר המתוקן (כפי שערכת), או באמצעות לחיצה על CTRL-C או על ידי לחיצה ימיני ובחירה COPY, ואז תפתח את הדף מחדש ותדביק את כל מה שכתבת ותדרוך את העריכה שלי. זה דבר יחסית קל מאד וחבל שתוותר ותתייאש ברגע שאתה רואה מסך של התנגשות.
 • שמתי לב שאתה ערכת לאחרונה את פרק י' אז אמרתי בכך שאני אשים רווח של 3 פרקים בינינו לא יגרום לך נזק אלא להיפך יעזור לך.

בכל אופן,משכך, אני אמנע מלהיכנס בכלל בדפים של מיזם כל עוד שאני רואה שאתה עוסק בדף אחד ממנו. (אבל במטותא ממך, נא ללמוד את המיומנות שציינתי בהתחלה לגבי העתק/והדבק, חבל לוותר על כל העבודה שלך בגלל בעייה טכנית יחסית קטנא.). מצטער ומתנצל על הנזק, שוב.--Roxette5 (שיחה) 20:12, 23 במאי 2016 (IDT)

זה לא כזה לאחרונה. אם ראית בשינויים אחרונים, אני ממש הייתי באמצע עבודה סילקתי התראה מפרק ז, מפרק ח, מפרק ט', מפרק י' - שאת אלו כבר ניקיתי לפני כמה ימים. ואז דילגתי על פרק יא ויב כי הם חסרים, ועבדתי על כל הפרק כולו פיקס. אנסה לזכור את העצה שלך. לא צריך להימנע מכל המיזם, לא להגזים. אבל באותן רגעים שאני ממש עובד, קצת חבל לקחת ריזיקה על האיזור הסמוך ממש. השוחט (שיחה) 20:24, 23 במאי 2016 (IDT)
טוב. אשים מרחק יותר גדול בינינו. לא פחות מ6 פרקים בינינו. אגב פרקים יא וי"ב הושלמו. --Roxette5 (שיחה) 20:32, 23 במאי 2016 (IDT)
סתם נזכרתי למה רציתי להיצמד קרוב אליך. חשבתי בכך שאני מוסיף את הקישורים תוכל להיעזר בהם בכדי לערוך ולהבין את הסוגיא יותר. אין בעיה. אני אשאיר הרבה מרחק מעכשיו.--Roxette5 (שיחה) 21:12, 23 במאי 2016 (IDT)
אני לא פותח במקורות. אני ב"ה מכיר את השמעתתא כמעט כמו את כף ידי. למען האמת כשיש קישורים עוד לפני העריכה דוקא קצת קשה לראות מה הנוסח במקור אם אין בו טעות. זה לא כל כך מפריע, אבל מצידי באמת ממש אין צורך בזה. אני מגיה בתחילה את הפרק מסברא רק לסלק את תקלדות ההמרה ורק אחר כך בסוף אני משווה מול המקור, ובדרך כלל ברוך השם כל ה"ניחושים" שלי נכונים.

שמעתא ד' פרק כ"א[עריכה]

אינני רואה שום חסרון. אצלי במסך הכל נראה פיקס... מתחיל במילים וליישב ומסתיים במילים יקח מן הקבוע.--Roxette5 (שיחה) 18:06, 5 באוגוסט 2016 (IDT)

אכן כדבריך. זה היה רק אצלי בגלל חסימת אתרוג. בינתיים ביקשתי והם פתחו את כל האתר של ויקי טקסט לגמרי. וכבר השלמתי כל מה שהיה חסר בשמעתתא ד' (כחמישה פרקים), וכבר ב"ה אני בשמעתתא ה' במלוא התנופה. השוחט (שיחה) 23:01, 11 באוגוסט 2016 (IDT)
שמתי לב. תודה רבה ושמח לראות. אני אתחיל בהוספת קישורים לפרקים בשמעתא ד'. תודה רבה.--Roxette5 (שיחה) 23:03, 11 באוגוסט 2016 (IDT)

התנגשות??[עריכה]

מתנצל מראש, אני מקווה שלא גרמתי לך התנגשות עריכה שוב בטור יורה דעה שמ. ראיתי שערכת שמה ונכנסתי ונסחבתי ביצירת קישורים בבית יוסף ולא נזכרתי בכך להמתין ולחשוש מפני התנגשות עריכה. במידה ואכן יצרתי בשבילך התנגשות עריכה בבקשה בבקשה, זה מאד קל, רק צריך לסמן את כל הקטע שאתה ערכת, לעשות העתק (ע"י לחיצה של CTRL + C ביחד באותו זמן) ואז תפתח את הדף מחדש ותדביק את הטקסט על ידי CTRL +V ואז הכל נשמר. גם אם תמחוק על ידי כך טקסט אחר אני כבר יכול לתקן ולסדר את הכל.--Roxette5 (שיחה) 13:53, 14 באוגוסט 2016 (IDT)

ערכתי רק בטור עצמו ואתה קישרת רק בבית יוסף. בינתיים כבר גמרתי עם הסימן הזה. לטיפולך בכבוד. השוחט (שיחה) 18:20, 14 באוגוסט 2016 (IDT)

כף החיים[עריכה]

לר' נחום! סליחה שאני כותב כאן, זה כדי שאשים לב אם תענה. אני מקוה שאתה עוקב אחרי ההגהה שלי בכף החיים. אני כבר בסימן כ. (כבר הגהתי את הלכות השכמת הבוקר ואת הלכות תפילין מה שכבר העלית. ובהלכות ציצית ח-כ). מקוה לסיים הלכות ציצית בקרוב. ובזה יושלם הגהת כל מה שהועלה. היה לי אישית ממש תועלת מרובה מלימוד כף החיים. אני מקוה שאתה מרוצה. זה אמנם מורגש שאתה מגיה לעילא ולעילא, אך בכל זאת לא יימלט שיישארו מעט טעויות. אני בטוח שגם אחרי הגהתי עוד נשארו. בכל אופן באתי בזה בעיקר כדי לעורר את תשומת לבך שהיו כמה מקומות שהסעיפים בטעות באות קטנה. כל הסעיף. אני לא יודע לסדר זאת. ציינתי במקומו של כל אחד מהם. אני מקוה שתוכל למצוא אותם בקלות בלי שתצטרך לעבור על כל המקור. השוחט (שיחה) 19:01, 17 באוגוסט 2016 (IDT)

לר' דניאל. יישר כח על התיוג. אמנם איני יודע לעשותו, אך השארתי להודעה לר' נחום בדף שלו שכתבתי לו כאן. השוחט (שיחה) 23:25, 17 באוגוסט 2016 (IDT)
אבדוק את נושא האות הקטנה. תודה ויישר כוח עצום. אני אמנם מגיה במקצועי, אך שגיאות סריקה הן קשות ביותר לבדיקה ותמיד נחוץ זוג עיניים נוסף. בברכה, נחום - שיחה 02:51, 18 באוגוסט 2016 (IDT)
מצאתי לעת עתה רק בסימן יד, משם והלאה לא מצאתי. אמשיך לחפש משם ולפני כן.--נחום - שיחה 03:01, 18 באוגוסט 2016 (IDT)
הנה עוד אחד שהעליתי בקלות במצודתי - יא,ו. השוחט (שיחה) 03:11, 18 באוגוסט 2016 (IDT)
אני מקווה שמצאתי את כולם. בסימנים שאני עובד עליהם מכאן ולהבא הבעייה לא אמורה להימצא בגלל שיטת עבודה שונה. בכל אופן, אם תמצא עוד, פשוט תוסיף "</small>" בסוף האות או הסימן הקודם, וזה אמור לפתור את הבעייה. בברכה, נחום - שיחה 03:17, 18 באוגוסט 2016 (IDT)

סיום שב שמעתתא[עריכה]

מזל טוב לסיום הגהת ה"שב שמעתתא". חילך לאורייתא ויישר!--נחום - שיחה 03:09, 22 באוגוסט 2016 (IDT)

מצטרף לפרגון. אשריך על הישג זה. אודיע לאתר סאפריה על הכנת הספר במידה והם רוצים להעתיק ממנו עבור האתר שלהם.--Roxette5 (שיחה) 05:44, 22 באוגוסט 2016 (IDT)
ואף הוא היה מתכוון כנגד המברכים, ואומר להם יישר כח על תשומת הלב המיידית. מי יתן ויזכנו ה' יתברך כולנו כאחד להגדיל תורה ולהאדירה. השוחט (שיחה) 10:36, 22 באוגוסט 2016 (IDT)

ספר המסעות[עריכה]

שלום השוחט,

תודה על עזרתך בבדיקה והגהה של ספר המסעות. אני משתדל ומבקש גם ממך, במחילה מכבודך, להיצמד לטקסט המקורי גם אם הוא שגוי. Geagea (שיחה) 09:26, 23 בנובמבר 2016 (IST)

אין לי גישה למקור. הריני מציע, או שאמשיך לתקן ואתה תעבור על תיקוניי, ואם אינם תואמים תמחוק, או תעביר כהערה. או לחילופין, שאציע את תיקוניי כהערה, ושוב תמחוק או תשאיר. האם אתה מסכים? אם לא, לא אגיה. זה הפרוייקט שלך אני רק רוצה לסייע. [בכל מקרה כדאי לשים לב שיש הבדל מהותי בין כתיב מוזר של המקור שיש מקום להשאירו, לבין טעויות ממש פשוטות שהתרשלו בהגהת המקור שלא נתקדשו לדורות]. השוחט (שיחה) 10:30, 23 בנובמבר 2016 (IST)
אין לי בכלל ספק שכוונתך לעזור. כוונתי הייתה שתמשיך בתיקונים אבל פשוט תצמד למקור. אני מעדיף שהטקסט המקורי יישאר כמות שהוא כולל שגיאות. במידת האפשר אני מוסיף קישורים למיזמי ויקימדיה אחרים שמבארים את האמור. זה לא ספר קריאה עכשווי. לא הבנתי למה המקור לא נמצא מולך. הוא נמצא בדף המפתח (קובף בוויקישיתוף) וגם כאן אם נוח לך יותר. Geagea (שיחה) 10:45, 23 בנובמבר 2016 (IST)
אני אדם מבוגר יחסית ולא יודע לעבור לקבצים במקום אחר בקלות. אז ככה. זה הבנתי לא לפתוח ראשי תיבות ולשנות כתיב מיושן שלא מובן היום. אבל במקומות שזו פשוט טעות, או בהקלדה החדשה או במקור, אנסה להגיה בצורת הערה למטה שצ"ל כך וכך. [ואני מגיה מומחה ומנוסה, לא נעים להתפאר, אבל לצורך העניין]. והיה אם גם זה לא ימצא חן בעיניך, פשוט אפסיק. זה לא "בוער" בעצמותיי. ותודה על היוזמה היפה. ספר מרתק מאין כמוהו. כבר למדתי ממנו מספר דברים שלא שמעתים מעולם. [אגב. בכמה מקומות שעשית 'מרווחות' כדי להדגיש את המועד, למשל ח ג המצות וכדומה, אין רווח לפני שם המועד והוא מתחבר למילה שלפניו. לא הצלחתי לסדר]. השוחט (שיחה) 11:04, 23 בנובמבר 2016 (IST)
כן, טעויות תקלדת ושגיאות ברורות בוודאי שתתקן. אני אעבור על זה. חבל שאתה לא יכול לראות את המקור (קובץ בפורמט PDF).
לגבי מרווחות. ככה ההדגשה במקור. ריווח של המילים כולל המילה חג.
הספר באמת מעניין (אותי לפחות) ובפרוייקט הזה למעשה אני מעמיק בו. Geagea (שיחה) 12:32, 23 בנובמבר 2016 (IST)
לא הסברתי את עצמי נכון לגבי המרווחות. כוונתי שבחלק מהמקרים, נפל הרווח שלפני המילה חג למשל, שאמור להבדיל בינה לבין המילה שקדמה לה. ראה נא בכל החגים ותמצא כך בכמה מהם. השוחט (שיחה) 12:55, 23 בנובמבר 2016 (IST)
לא רואה אצלי בעיה. אם רוצים רווח נוסף לפני המילה חג אפשר לעשות רווח מחוץ או בתוך התבנית או להוסיף {{רווח|1}} ובא לציון גואל. Geagea (שיחה) 13:47, 23 בנובמבר 2016 (IST)

סיום טור יורה דעה[עריכה]

מדווח לציבור המומחים והחברים שהערב סיימתי בס"ד את עריכת כל טור יורה דעה. והוא מצטרף לאחיו טור אורח חיים. הטורים אבן העזר וחושן משפט על הפרק. השוחט (שיחה) 21:27, 27 בנובמבר 2016 (IST)

יישר כוח. חילך לאורייתא!--נחום - שיחה 21:39, 27 בנובמבר 2016 (IST)
הישג אדיר. חזק וברוך!--Roxette5 (שיחה) 22:29, 27 בנובמבר 2016 (IST)

Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey[עריכה]

אני מבין שזו הזמנה להשתתף בסקר, אך כמעט אינני קורא אנגלית, ונבצר ממני. השוחט (שיחה) 17:52, 17 בינואר 2017 (IST)

נועם אלימלך באתר סאפריה[עריכה]

מאד שמח לבשר לך שסאפריה העלו את העבודה שלך על נועם אלימלך באתר שלהם. ממבט ראשוני נ"ל שהם גם הוסיפו קיטוע וחלוקה לפי הפסוקים עצמם. יישר כחך ויפוצו מעיינותך חוצה.--Roxette5 (שיחה) 14:00, 16 בינואר 2017 (IST)

יישר כח על העידכון. השוחט (שיחה) 17:53, 17 בינואר 2017 (IST)פיסוק הטור[עריכה]

יישר כוחך שוב על הדבר הנהדר שאתה עושה בפיסוק דברי הטור. לימוד יסודי של הטור עם מפרשיו (ובראשם הבית יוסף) הוא דבר יחסית נזנח (לטובתם של השו"ע ונושאי כליו). לדעתי (וממש בלי להגזים) בזכות עבודתך (ושל אחרים כגון דניאל) יש לנו כאן באתר את סימני הטור הכי נגישים ואסתטתיים ונוחים ללימוד בכל עולם! זוהי תרומה אדירה לטובת הציבור...

יש לי הצעה קלה בשבילך שבאה רק כדי לתת הכרה ראויה לעבודתך ולעבודתם של קודמיך. ברוב דפי הטור שערכת יש כיתוב אוטומטי למעלה שאומר: "אין בדף זה גרסאות שנסקרו, וייתכן שהוא מעולם לא עבר בדיקת איכות." אבל הכיתוב הזה לא נכון, כי אתה בעצמך עברת על הדף! הייתי מציע שאחרי שאתה שומר את העריכות שלך בפיסוק סימן בטור, שפשוט תציין סקירה של הדף לפי דעתך: שרוב או כל הטקסט של הטור ומפרשיו קיים, שיש הגהה משמעותית (הרי אתה עברת על דברי הטור), ושיש עיצוב משמעותי או מלא (הרי רואים את דברי המפרשים מאורגנים כמו שצריך בדף).

אם נעשה כך, אז מי שמגיע לסימן בטור יידע שיש לפניו דף בעל ערך שניתן לסמוך עליו. גם אני אנסה לעשות מזה קצת לחלקים שכבר ערכת (מהם אגב?). בתודה ובברכה, Dovi (שיחה) 21:01, 13 באוגוסט 2017 (IDT)

קודם כל יישר כח גדול, דובי, על העידוד. אני ערכתי כבר את כל טור אורח חיים וכל טור יורה דעה, ואני בשליש האחרון של טור אבן העזר. אכן אני עובר פעמיים מול הטור המקורי. מבחינה זו זה כן נסקר לכאורה. אבל אני עובר רק על הטור עצמו ללא המפרשים כלל. לכן אני לא נוגע בזה. אני רק מוחק את התראת ההמרה. אגב. אני שותף לדעתך על כך שהטור לא זוכה למקום הראוי לו. אני יודע אישית מניסיון שהשולחן ערוך הוא לי כספר החתום, והטור זורם... יש לי חלום שמישהו ידפיס טור בלי מפרשים, אבל שיהיה קריא טכנית. דומני שאני הייתי קובע בו הרבה לימוד. השוחט (שיחה) 00:05, 14 באוגוסט 2017 (IDT)

סיום טור אבן העזר[עריכה]

מדווח לציבור המומחים והחברים שהערב (אור לכ"ד ניסן תשע"ח) סיימתי בס"ד את עריכת כל טור אבן העזר. והוא מצטרף לאחיו טור אורח חיים וטור יורה דעה. טור חושן משפט בס"ד על הפרק. השוחט (שיחה) 01:56, 10 באפריל 2018 (IDT)

יישר כוח גדול עצום כמה שנאמר!--נחום - שיחה 11:30, 10 באפריל 2018 (IDT)
וואו. מרשים. חזק וברוך!--Roxette5 (שיחה) 14:23, 10 באפריל 2018 (IDT)
לייק! נדב ס (שיחה) 09:45, 11 באפריל 2018 (IDT)
יישר כוחך על אבן העזר! יברך ה' את פעלך בחושן משפט! Dovi (שיחה) 11:42, 11 באפריל 2018 (IDT)
ואף הוא היה מתכוון לברך כנגד המברכים, ואומר אני לכם יישר כחכם שאתם מחזקים אותי.

יהי פעלכם מבורך, כל אחד באשר יעסוק. השוחט (שיחה) 20:24, 11 באפריל 2018 (IDT)

הערות[עריכה]

 1. ^ This survey is primarily meant to get feedback on the Wikimedia Foundation's current work, not long-term strategy.
 2. ^ Legal stuff: No purchase necessary. Must be the age of majority to participate. Sponsored by the Wikimedia Foundation located at 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Ends January 31, 2017. Void where prohibited. Click here for contest rules.

עריכות בוסתנאי[עריכה]

שלום לך ותודה רבה לך.

בבקשה מכאן והלאה אל תבצע עריכות בדפים במרחב של "עמוד" אלא תבצע עריכות בדפי הפרק של בוסתנאי עצמו דהיינו בוסתנאי/פרק כג, פרק כד, וכולי.--Roxette5 (שיחה) 00:45, 7 במאי 2018 (IDT)

אני כבר בסיבוב האחרון של העמוד האחרון.... השוחט (שיחה)
אין בעיה. לא ילך לאיבוד. תסיים פרק כ"ד ותתחיל מפרק כה והלאה בדף בוסתנאי/פרק כה.--Roxette5 (שיחה) 00:53, 7 במאי 2018 (IDT)
משם והלאה כבר עשיתי קודם. מה שעשיתי בחצי שעה האחרונה בפרק כד. בעמוד 77 לא עבר. וחבל באמת על ההתנגשות הזו. השוחט (שיחה)
צר לי על התקלה שלך אבל זה לא בגללי. לא ערכתי שום עריכה בעמוד 77 או בכל העמודים האחרים בזמן האחרון. נראה לי שזה בעייה בחיבור שלך לאינטרנט אולי.--Roxette5 (שיחה) 01:05, 7 במאי 2018 (IDT)

אין לי שום בעיה באינטרנט. העתקת בהעתק הדבק את הנוסח בדיוק בזמן שאני הגהתי אותו. והוא עבר במהדורה קמא. השוחט (שיחה)

אה הבנתי. אבל אמרתי לך אל תדאג. אני אדאג להבטיח שהכל יתועד. אני מקבל עליי עבודה מיותרת זו. סמוך עליי.--Roxette5 (שיחה) 01:13, 7 במאי 2018 (IDT)
תיקנתי שוב מהזיכרון ישר שם כמו שביקשת. אין שם מקור צמוד, וזה לא מוצלח כל כך. אבל סיימתי. זהו. (כנראה העונש שלי ששרפתי זמן על שטויות). כפרה עלינו ועל כל ישראל. שלא יהיו צרות גדולות מזה.

אני לא יודע כמה זמן זה היה אצלך מועתק. יכול להיות שאולי גם עמודים קודמים הסתבכו בגלל זה. אבל באמת יצא לי הטעם... (זה היה עבודה משוגעת לגמרי. בגלל שלתקן את כל הפסיקים הללו זה שיגעון. ולא עוד, אלא שזה נראה מתוקן ואחרי השמירה רואים שזה לא עבר, ואז שוב על כל פסיק בעייתי צריך טיפול מיוחד וכו'). כל מה שעשיתי עד שהעתקת זה די מושלם. לא נראה לי שכדאי עכשיו להעתיק מחדש את עמוד 77, בגלל שאת הסיבוב הסופי על 77 כבר לא עשיתי בדפים הישנים. רק בחדש). השוחט (שיחה)

טוב. אולי לא הבנת אותי. לא רציתי שתבצע עריכות חוזרות מהזיכרון. אני התכוונתי להעתיק אותם בעצמי. אבל לא משנה. עבר. תודה רבה. --Roxette5 (שיחה) 02:28, 7 במאי 2018 (IDT)

נאור שליו בן רות[עריכה]

מדובר בנער בן 13 שנפצע אנוש בפיגוע, הוא התאושש ופקח את עיניו אך למיטב ידיעתי עדיין זקוק לתפילות. אני נידון מהמידע שמזמן לי מיסטר גוגל ברשת.--נחום - שיחה 14:58, 7 ביוני 2018 (IDT)

להגיה ספר אור החיים[עריכה]

שלום, כפי הבנתי אתה מגיה, אולי ברוב טובך תואיל להגיה הספר אור החיים שהקלדתי, יש כבר כל ספר בראשית, שמות, ויקרא, ואצלי יש אף השאר ובימים הבאים אכניסנו בויקיטקס, ישר כח יצחק פריד (שיחה) 00:20, 15 בינואר 2019 (IST)

מדובר על ספר שלם, זה פרוייקט אדיר, ומנין יצוצו השעות הללו? הגהתי חצי פרק מתחילת פרשת השבוע, בשלח, (ומצאתי שורה חסירה...) השוחט (שיחה) 01:36, 15 בינואר 2019 (IST)
יישר כוח, ולא עליך המלאכה לגמור.--נחום - שיחה 02:07, 15 בינואר 2019 (IST)
צודק כרגיל... אגב, ר' נחום אם יש משהו להגיה בלבוש או כף החיים וכדומה, כדאי להשאיר לי כאן הודעה, כי אני לא כל כך יודע לעקוב בדרכים המקובלות. השוחט (שיחה) 02:41, 15 בינואר 2019 (IST)
אם עיתותיך בידיך, העף מבט על לבוש אורח חיים תכח. הוספתי שם טקסט לאחרונה על חישוב התקופות (עד היכן שסרקתי מעותק שנמצא אצלנו בביהכ"נ).--נחום - שיחה 02:51, 15 בינואר 2019 (IST)
הבנתי שהיא מלאכה קשה, וישר כח על מה שכבר עשית, אבל שמה תכתוב לי 'יש מקום להציג בקשה לכל הבודקים בויקי מי שיכול ליטול חלק במצוה?'יצחק פריד (שיחה) 21:38, 15 בינואר 2019 (IST)
אני לא יודע איך עושים את זה. יש לוח מודעות במזנון, וכל מיני כגון דא. אולי ר' נחום שהוא ותיק ומראשי העושים כאן יידע איך אפשר לעניין מגיהים. ט' שבט ע"ט. השוחט (שיחה)
לר' נחום. הגהתי את הלבוש בסי' תכח. אולי זה ידוע לך כבר על ידי מעקב על הדפים. השוחט (שיחה) 14:32, 16 בינואר 2019 (IST)
יישר כח!--נחום - שיחה 16:12, 16 בינואר 2019 (IST)
אם תוכל, אנא תן מבט בתפארת האדם/הקדמה.--נחום - שיחה 00:02, 17 בינואר 2019 (IST)
בוצע בס"ד.

לבוש הל' ר"ח[עריכה]

סיימתי בשעטו"מ להעלות את הלבוש להלכות ר"ח, ונשלם סימן תכ"ח הארוך. אודה לך אם תוכל להמשיך בהגהת הסימן ממקום שבו הפסקת. בברכה, נחום - שיחה 13:36, 3 באפריל 2019 (IDT)

הגהתי. אבל כדאי לבדוק אחרי. בעיקר היתה שם טעות שחזרה על עצמה פעמים רבות "ואדר" במקום "אדר", איני יודע אם זה קרה בגלל איזה החלף, או שאני לא מבין, אולי הכוונה לאדר ב', וזו אינה טעות. השוחט (שיחה) 17:36, 3 באפריל 2019 (IDT)
אכן זו לא טעות, הלבוש קורא כך לאדר ב'.--נחום - שיחה 17:59, 3 באפריל 2019 (IDT)
יישר כוח!--נחום - שיחה 19:28, 3 באפריל 2019 (IDT)

Community Insights Survey[עריכה]

RMaung (WMF) 17:31, 9 בספטמבר 2019 (IDT)

Reminder: Community Insights Survey[עריכה]

RMaung (WMF) 22:12, 20 בספטמבר 2019 (IDT)

Reminder: Community Insights Survey[עריכה]

RMaung (WMF) 20:02, 4 באוקטובר 2019 (IDT)

לבוש[עריכה]

אודה לך אם תגיה את הלבוש מאיפה שהפסקת בפעם האחרונה עד סוף סימן נ"ח. בברכה, נחום - שיחה 23:42, 21 בינואר 2020 (IST)

בדיוק עכשיו אני באמצע לחפש היכן הפסקתי.

ודרך אגב. משהו מוזר בסימן מד, חסר סעיף על בית המרחץ. נראה כאילו היה ונמחק. השוחט (שיחה) 23:44, 21 בינואר 2020 (IST)

הסעיף על בית המרחץ נמצא בסימן מה, שם הוא גם אמור להיות.--נחום - שיחה 23:48, 21 בינואר 2020 (IST)
טעיתי. כוונתי לסי' מה. בדוק נא אם הוא שם. השוחט (שיחה) 23:54, 21 בינואר 2020 (IST)
נסיתי להשלים, וגיליתי דבר מדהים. האתרוג לא פותח לי אותו, כיון שמדובר שם על בני אדם ערומים. לא יאומן. שלחתי להם מחאה נמרצת. השוחט (שיחה) 00:16, 22 בינואר 2020 (IST)
תודה רבה ויישר כח.--נחום - שיחה 00:22, 22 בינואר 2020 (IST)