שיחה:מגילות ים המלח

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זכויות יוצרים[עריכה]

הי, אשמח לתרום מזמני להקלדות. האם עניין זכויות היוצרים בסדר לגבי הטקסט הזה? האם יש את החומר סרוק איפשהו ברשת שאפשר להקליד מתוכו?--לאה צחור 12:05, 2 בדצמבר 2009 (IST)

שלום לאה, ותודה על כל היוזמות המגוונות! מגילות ים המלח הן תחום לא-פשוט שדורש מומחיות גדולה. וגם המצב של זכויות יוצרים בעייתית וסבוכה בזה. חוץ מזה יש כל הזמן התפתחויות בתחום (כגון יוזמות להעלות תמונות, הקלדות, ותרגומים לאינטרנט), ולמרות שפעם ידעתי קצת את התחום הזה, היום אני ממש לא מעודכן. בקיצור צריך לעשות הרבה מחשבה מראש לפני שניגשים לפתוח את התחום הזה. Dovi 15:49, 2 בדצמבר 2009 (IST)
אשמח לקבל הפנייה למי שמכיר את המצב כרגע.
תגובה שקיבלתי מאדם שבקיא בעניינים:
"אין לי מושג בעניין הזכויות. יש לברר זאת תחת פרסום אחד: DJD יענו : Discoveries in the Judaean Desert שאינני יודע איזו אוניברסיטה (או אוניברסיטאות, מהיוקרתיות) מוציאה פרסומים אלו לאור. עם נתונים אלו, יהיה קל להשיג את המידע." יש למישהו מושג על מה מדובר?
--לאה צחור 03:55, 4 בדצמבר 2009 (IST)
אני לא חושב שיש זכויות יוצרים על הטקסטים של המגילות. התמונות שלהם פתוחות לכול. או באתר רשות העתיקות או באתר המוזיאון או בספרי ה-DJD. הבעיה תתחיל אם מישהו ישתמש בהשלמות שלקסטים שנכתבו על ידי מומחים. למעט ספרי המקרא, לא הייתי כותב השלמות בכלל. כל אחד ישלים איך שנראה לו. --ריהטא (שיחה) 16:19, 3 ביוני 2019 (IDT)
נכון ש-DJD הוא המקום העיקרי לפרסומים של הטקסטים במשך המאה ה-20. גם שאלת זכויות היוצרים וה"בעלות" של החוקרים על המידע במגילות אותן הם מפענחים היא אחת הדרמות המשפטיות של המאה ה-20. כדי להתייעץ עם אנשים שעוסקים בתחום לפני שניגשים לעבודה. Dovi 09:33, 4 בדצמבר 2009 (IST)
  • לדעתי, עדיף שנעזוב את זה כרגע ונתרכז בספרים לגביהם אין בעייה של זכויות יוצרים. -- נחום - שיחה 10:08, 4 בדצמבר 2009 (IST)