ויקיטקסט:צעד אחר צעד/5

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שיחות

צד חשוב בוויקיטקסט הוא היכולת לשוחח על ערכים עם ויקיעורכים אחרים. אם יש לכם הערה, תהייה או שאלה בקשר לערך כלשהו, גשו לדף השיחה דרך לשונית השיחה למעלה וכתבו את הערותיכם. שימו לב: אם הקישור לשיחה אדום אין זו סיבה לדאגה, פשוט דף השיחה טרם נכתב.

בדפי שיחה ארוכים מומלץ להשתמש בלשונית "פסקה חדשה" המופיעה לצד "עריכה", שמאפשרת הוספה של נושא חדש.

לא רק לערכים, גם למשתמשים ישנם דפי שיחה. תוכלו לגשת לדף השיחה שלכם בקישור משמאל למעלה במסך, היכן שכתוב "שיחה". כשמישהו משאיר לכם הודעה בדף השיחה שלכם, תקבלו על כך התראה בכל מקום שתהיו בוויקיטקסט, יחד עם קישור לדף השיחה שלכם. תוכלו גם לכתוב הודעות לוויקיעורכים אחרים, בדף השיחה שלהם (ניתן לגשת אליו דרך לשונית ה"שיחה" בדף המשתמש הרלוונטי, או פשוט להקליד בתיבת החיפוש: "שיחת משתמש:פלוני", כאשר "פלוני" הוא שם המשתמש).

כוויקיעורכים חדשים אתם עשויים להיתקל בדף השיחה שלכם בשפע של הצעות, טענות ומענות שנראות לעתים כמו ביקורת ולעתים כמו התקפה של ממש מצד הוויקיעורכים הוותיקים. כל הפניות באות מתוך כוונה טובה וכדי לשפר את כתיבתכם בוויקיטקסט. במקרה שבו אתם מקבלים מבול של פניות שנראות בהתחלה כהטרדה לשמה עדיף לפנות לאחד המציעים ולבקש את הדרכתו.

סדר

כשמשיבים להודעה, יש לכתוב את ההודעה לאחר תו רווח מההודעה אליה אתם מגיבים. הוספה של נקודתיים (":") בתחילת השורה תאפשר לכם להזיח את תגובתכם.

אם מישהו השאיר לכם הודעה בדף השיחה האישי שלכם, ענו לו באותו דף ולא במקום אחר. הוא יראה שעניתם כאשר יצפה ב"רשימת המעקב" שלו.

חתימה

חשוב לחתום על הערות הנכתבות כדי שמשתמשים אחרים ידעו מי כתב אותן. ניתן לחתום פשוט באמצעות הוספת ארבעה סימני ~ (~~~~), שיהפכו לאחר שמירת הדף באופן אוטומטי לחתימה עם שמכם ושעת כתיבת ההודעה. על סגנונות ועיצוב חתימה ראו עזרה:חתימה.

הזחה

בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת – נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. כך נשמר הסדר והעיצוב בהודעות.

תרגול

מומלץ לנסות לתרגל את הנושא. לתירגול, היכנסו לארגז החול וכתבו הערה כלשהי כולל הזחות ובסופה חתמו עם ארבעה סימני ~ כפי שהוסבר לעיל.