ויקיטקסט:מזנון/ארכיון ספטמבר 2014

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


ויקיטקסט והספרייה הלאומית

שלום,

התנדבתי לשמש כאיש הקשר בין ויקיטקסט ומתנדביה לבין הספרייה הלאומית.

בשלב הראשון מה שאנחנו צריכים זה מכתב שמסביר מה בעצם אנחנו רוצים.

לא משהו ארוך, כדאי שזה לא יהיה יותר מעמוד כדי שלא יעמיס.

מה שאני צריך מכם זה את הבסיס. אני, חן ספקטור ומיכל עוד נעבור עליו אחר כך, אז לא צריך לדאוג לניסוחים, אבל חשוב שהמידע העיקרי יהיה שם.


1) צריך להסביר מה זה ויקיטקסט, מה אנחנו עושים ולמה זה טוב לאנושות.

2) צריך גם להגיד מה בדיוק אנחנו רוצים מהם. כעיקרון, אנחנו רוצים לקבל מהם חומרים שהם סרקו או יסרקו שכבר נמצאים ברשיון לשימוש חופשי. (חשוב להדגיש שאנחנו לא מצפים מהם לשחרר זכויות של שום דבר, רק מה שכבר חופשי).

3) כאן נמצא העמוד הראשי של הארכיון הדיגיטלי שלהם. אנא בקרו שם, דפדפו במדורים השונים ועיינו בקטלוג שלהם וראו מה יש שם שמעניין אתכם.

4) אני בינתיים מצאתי דברים שיכולים לעניין אותי ואולי עוד אנשים:

4.1) בסתנאי, מאיר ליהמאן, תרגום שמואל יוסף פין - גם ליהמאן וגם פין הלכו לעולמם לפני למעלה משבעים שנה
4.2) בממלכת כוזר היהודית, זליג שכנוביץ, תרגום שמואל ליב ציטרון - שוב, גם שכנוביץ וגם ציטרון נפטרו לפני למעלה משבעים שנה
4.3) משא בערב, שמואל רומאנלי - גם הוא הלך לעולמו לפני למעלה משבעים שנה

5) חשוב שנשתף פעולה בטקסטים מסוג זה (של הדוגמאות שהבאתי), שהם מסוג הספרות הכללית, עם פרויקט בן-יהודה, שלא נתחיל לעבוד מחדש על דברים שכבר בפיתוח אצלם ונעבוד סתם לחינם.

אני מציע שנפנה אליהם כדי להציע שנרכז את העבודה כאן, נעלה את הספר הסרוק לקומונז, נכין את התשתית להגהה ע"פ דפים, והם יעלו לכאן את הדפים שהם כבר עבדו עליהם ואנחנו נמשיך משם, וכשהכל יהיה מוכן ומושלם, הם יקחו מכאן ויעלו גם אצלם.

6) חן הציעה שניתן 2-3 דוגמאות לטקסטים שאנחנו רוצים, כדי שידעו במה מדובר. אם הדוגמאות שנתתי לעיל מקובלות עליכם, מה טוב; אם לא, אנא הציעו דוגמאות אחרות במקומן.

7) האם אנחנו רוצים רק להשתמש בקיים או גם לבקש סריקה של דברים שעדיין לא דיגיטאליים?

אם יש מספיק חומרים קיימים לשנה שנתיים הקרובות, אפשר להתמקד בזה, ולבקש סריקה מיוחדת רק אחרי שהקשר יהיה כבר יותר מבוסס ושהם יראו שהדברים שלהם עולים לאתר.

8) נראה לי שזה כל הספרים הסרוקים - [1]

או אולי כאן: [2]
יש שם איזה אלפיים ומשהו, אבל צריך לוודא למה יש ואין זכויות יוצרים.

9) הכי חשוב - צריך להסביר למה כדאי להם לתת לנו את החומרים האלו, ולמה ויקיטקסט יותר טובה מאתרי תוכן חופשי אחרים שיכולים לעשות עבודה דומה. נראה לי שכדאי להדגיש שאנחנו לא מתחרים באתרים אחרים, כדוגמת פב"י, אלא עובדים בשיתוף פעולה איתם.

ניתן לציין את הקישוריות בין טקסטים שונים בוויקיטקסט ואת הקישורים לשפות אחרות בוויקיסורס ולמיזמים אחרים בויקימדיה, כגון ויקיפדיה, ויקיציטוט וויקישיתוף. אפשר לדבר גם על הפן האידיאולוגי של הנגשה, כי כשזה בפורמט טקסט ובויקיטקסט אנשים יוכלו לחפש טקסט מתוך הספר בגוגל ואנשים יוכלו גם לעבד את זה כרצונם. זה גם נותן לספריה הלאומית אפשרות לקשר מויקיטקסט לאתר שלהם למען הקוראים שלהם.

10) אשמח לקבל מכם משוב, הערות והצעות נוספות. כשתהיה לנו פנייה מוסכמת, אעביר את זה לחן, והיא ומיכל יעברו על זה, ואז אפנה לספרייה הלאומית.

בברכה, נחום - שיחה 14:39, 1 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום נחום. עיינתי קצת. לא הבנתי, מדובר בשימוש מצידם של OCR או רק ספרים סרוקים לבד? בלי OCR מה יעזור לנו את הארכיון של הספריה הלאומית יותר מזה של היברובוקס שעוד לא התחלנו להעביר לכאן ללא עזרה בתוכנת OCR?--Roxette5 (שיחה) 07:54, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
ניתן לשאול אותם בקשר ל-OCR, ואם אין להם, ניתן לבקש מענק מקרן ויקימדיה עבור זה. נחום - שיחה 18:49, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
הטקסטים שהצעת ב-4 מעניינים, אבל באמת לא הבנתי, מה בדיוק יש לבקש מהם? הספרים כבר נמצאים באתר שלהם ואפשר פשוט להקליד ישירות משם. --אראל סגלשיחה • ח' באלול ה'תשע"ד 12:01, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
אני לא מצאתי את הספרים עצמם באתר שלהם ולא הצלחתי לסרוק אותם או להקליד מהם. -- נחום - שיחה 18:49, 3 בספטמבר 2014 (IDT)
אפשר לקרוא את הספרים ע"י לחיצה על התמונה שלהם שבצד ימין. הנה למשל הספר בוסתנאי. אמנם לא מצאתי דרך להוריד את הקובץ. --אראל סגלשיחה • י"א באלול ה'תשע"ד 21:09, 6 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום נחום, וסליחה על העיכוב. קודם כל יישר כוחך שלקחת את התפקיד! נראה לי שאתה האדם המתאים ביותר בדיוק לזה.

אשמח לעזור בהכנת פנייה כזו. לגבי פנייה כזאת חשבתי על כמה נושאים שצריך להעלות:

 1. נגישות לספרים הסרוקים: אולי אני עושה משהו לא נכון, או שלא הבנתי משהו פשוט. אבל אינני מצליח לחפש שם ספרים ולמצוא אותם ביעילות. ב-hebrewbooks.org זה הרבה יותר קל למצוא את הספר שאתה מחפש תוך שנייה ומיד להוריד אותו. האם בספרייה הלאומית מתכוונים שיהיה מידע מקוטלג המיועד דווקא לאוסף של הספרים הסרוקים בנחלת הכלל, לפחות לפי כותרת ומחבר ונושא? זה דבר חשוב, ואולי דבר שהציבור שלנו אפילו יכול לעזור בהכנתו.
 2. הורדת הספרים הסרוקים (סוג הקבצים): כדי להוריד ספר סרוק שאין עליו זכויות יוצרים, כעת נראה לי שצריך להוריד כל דף בתור JPG. זה יעזור מאוד אם הספרייה תתן להוריד ספרים שלמים בקבצים יעילים כגון PDF ו-DJVU (עדיפה אפשרות אוטומטית לשניהם ביחד כמו ב-archive.org). זה חשוב לא רק בגלל שהוא יותר שימושי לציבור, אלא גם בשביל ויקיטקסט. כי עד עכשיו לא עבדנו לרוב ב"Proofread Page", וזה בגלל שאנחנו עובדים על ספרים קלאסיים שיצאו בהרבה מהדורות, ואין חשיבות לחלוקת העמודים. אבל אחרי שרוב הספרות הזו כבר תהיה קיימת, אז יהיה יותר רצון לאנשים לעבוד עם "Proofread Page" ולערוך ספרים מול עמודים מצולמים. בשביל זה צריך הורדה קלה ב-PDF או ב-DJVU.
 3. הורדת הספרים הסרוקים (OCR): ככל שה-OCR לספרים הסרוקים בספרייה הלאומית תהיה איכותית יותר, כך העברתם למהדורות דיגיטליות בוויקיטקסט תתקדם יותר. חשוב שאנחנו נדע מה התוכניות שלהם בתחום הזה, ואולי אף נוכל לעזור בתהליך ע"י בדיקות והצעות.
 4. כתבי יד מצולמים: האם יש כוונה, עד כמה שאפשר מבחינת תנאי שימוש, לסרוק גם עשרות אלפים צילומים של כתבי יד במיקרופילם הנמצאים במכון החשוב המיועד לכך?
 5. תוכניות סריקה וסדר עדיפות: יהיה ממש יפה אם הציבור יוכל לקבל מידע על התקדמותו של מפעל הסריקה (כגון מה כבר נעשה, מה נעשה בזמן האחרון, ומה מיועד להיות הבא בתור), ואולי אפילו להשתתף בקביעת סדר העדיפויות. נגיד שיבוא מישהו לוויקיטקסט וירצה לעשות הקלדה/הגהה דיגיטלית לספר מסויים בנחלת הכלל. יהיה מצויין אם הייתה אפשרות שבקשתו של אותו אדם לסריקה תוכל להיכנס לתוך תהליך הסריקה של הספרייה.

אשמח לקבל כאן תגובות לנושאים הנ"ל. אולי הם יכולים כבר להיות בסיס לחלק מהפנייה של נחום. Dovi (שיחה) 08:55, 4 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום לכולם, למען הסר ספק שיתוף הפעולה עם הספרייה הלאומית לא כולל המרה של קבצים מפורמט של תמונה או PDF לפורמט של טקסט באמצעות תכנת OCR. זאת משום שהעמותה כבר בתהליכי רכישה של תוכנה כזאת במיוחד עבורכם. התוכנה תותקן על מחשב נייד של העמותה ותוכלו לעשות בה שימוש חופשי. ראו את המשך הדיון בנושא זה כאן.
בנוגע לספרייה הלאומית - ממה שהבנתי מכם יש כבר קבצים רבים של מקורות לשימוש חופשי שסרוקים באתר שלהם. לכן הבקשה הראשונה והעיקרית היא לקבל גישה נוחה לקבצים אלו (איזה פורמט אתם מעדיפים?). בנוסף אם יש קבצים חשובים שאינם סרוקים עדיין, ניתן לבקש מהם לסרוק אותם.
אני מצטרפת לרעיון של סדר העדיפויות, אם תתנו רשימה ראשונית של 10 קבצים שהכי חשובים אפשר לתת אותה כדוגמה ולבקש עדיפות עליהם. בתקווה שהם יסכימו להעמיד לרשותכם את הקבצים הללו, אפשר לשלוח את הרשימה הבאה בתור כל פעם שתקבלו את הקבצים מהרשימה הקודמת (את נהלי העבודה המדוייקים יהיה צורך כמובן לתאם ישירות מולם).
נראה לי הגיוני יותר למצות את מאגר הספרים הסרוקים לפני שמבקשים סריקה מיוחדת של ספרים חדשים, אבל זה לשיקולכם.
בהצלחה! Chenspec-WMIL (שיחה) 16:21, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
אולי נפתח דף עבור כתיבת משותפת של המכתב הנ"ל, כך שכל אחד מאיתנו יוכל להיכנס ולהוסיף את הדברים שהוא חושב שיש להוסיף או לערוך?• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו באלול ה'תשע"ד • 10:53, 21 בספטמבר 2014 (IDT)
מסכים עם אור. זוהי הדרך כנראה לקדם את העניינים. לא יודע עד כמה שנצליח להתקדם בזה לפני ראש השנה, אבל כדאי לפתוח את הדף ולהתחיל. שנה טובה ומבורכת לכולם, Dovi (שיחה) 23:35, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
פתחתי דף ויקיטקסט:ויקיטקסט והספריה הלאומית. יש שם קישור ל"מכתבים", ושם קישור (אדום בינתיים) ל"טיוטת מכתב ראשון". בעזרת ה' אטפל בזה יותר לאחר ראש השנה. נחום - שיחה 01:26, 23 בספטמבר 2014 (IDT)
רעיון יפה! תגידו לי אם אני יכולה לעזור במשהו Chenspec-WMIL (שיחה) 11:11, 29 בספטמבר 2014 (IDT)

זכויות יוצרים

אני מקווה שכאן זה המקום לשאול שאלות, אם לא אנא תקנו אותי. לא מזמן התפרסם בעיתון ידיעות אחרונות הנאום של משה דיין בעת ששהה בנחל עוז.

הנאום בעיתון רחב יותר מהערך הקיים נאום נחל עוז (משה דיין). השאלה שלי האם מותר לי להעתיק מהעיתון את הנאום? תודה Elmogo (שיחה) 00:04, 2 בספטמבר 2014 (IDT)

לדעתי השאלה נידונה כבר והוסכם כי על נאומים פומביים אין זכויות יוצרים, אך אינני מומחה ויתקנו אותי בבקשה המומחים אם אני טועה. נחום - שיחה 00:42, 2 בספטמבר 2014 (IDT)

Grants to improve your project

Apologies for English. Please help translate this message.

Greetings! The Individual Engagement Grants program is accepting proposals for funding new experiments from September 1st to 30th. Your idea could improve Wikimedia projects with a new tool or gadget, a better process to support community-building on your wiki, research on an important issue, or something else we haven't thought of yet. Whether you need $200 or $30,000 USD, Individual Engagement Grants can cover your own project development time in addition to hiring others to help you.

עדיין מצפה לתגובותיכם

להצעותיי למעלה. אני זקוק לתגובות מצידכם, כדי שאוכל לדבר בשם כולנו ולא רק בשם עצמי. אני יודע שזה המון טקטס לקרוא והרבה זמן לבדוק את הקישורים ולנבור בקטלוג הספה"ל, אבל זה מאוד חשוב להמשך הקשר בינינו לבינם. בברכה, נחום - שיחה 02:22, 3 בספטמבר 2014 (IDT)

חבל שאין הסברים לפשוטי עם

ארון היהודי בויקטקסט גדול אבל לאדם פשוט, שאינו בקיא בהם, כמעט ולא ברור ולו דבר בהם. אני מניח שכרגע הפרויקט הוא לרכז את החומר אבל חבל שאין כאן הסבריםם פשוטים, אפילו למשל לבראשית א' כדי שילדים יכלו להבין את הכתוב...--109.67.96.60 17:50, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

אני ממליץ בחום על המרחב של "ביאור:" על המשניות אם זה מוצא חן בעיניך ביאור:משנה--Roxette5 (שיחה) 18:11, 5 בספטמבר 2014 (IDT)
יש ביאור גם על רבים מספרי המקרא, למשל ביאור:בראשית א.
וגם על התלמוד, למשל ביאור:בבלי ברכות דף ב.

--אראל סגלשיחה • י"א באלול ה'תשע"ד 21:02, 6 בספטמבר 2014 (IDT)

ויקיטקסט כמקור בספר

לכל מי שלפעמים עולים לו הרהורים כגון: "בשביל מה אני מתאמץ להקליד את זה? ממילא הטקסט זמין ברשת... אני מבזבז את הזמן במקום לכתוב ערך בויקיפדיה...", הנה תשובה אפשרית:
אני בדיוק מסיים לקרוא את הספר "יהודים ומילים" מאת עמוס עוז ופניה עוז זלצברגר, והנה חיכתה לי הפתעה נעימה מאד. בפרק "מקורות", שכתוב בצורה הרבה יותר נרחבת מסתם רשימת מקורות, נתקלתי פתאום בהפניה ל"נגד אפיון" עם כתובת אינטרנט מלאה של ויקיטקסט, המובילה ישירות אל הפרק הרלונטי. מכיוון שאני הקלדתי את הפרק הזה באופן אישי (הקלדתי את מחציתו השניה של הספר, משתמשת:קול דממה דקה הקלידה את המחצית הראשונה), זכיתי לכמה רגעי אושר וסיפוק מהידיעה שעבודתי לא היתה לשוא. מישהו קרא את מה שהקלדתי, וזה לא סתם מישהו. זה עמוס עוז (או הבת שלו) - הסופר המצליח בישראל השתמש בעבודתי כמקור לספרו!
ולכן יש לי שאלה: האם יש איזו תבנית שניתן להציב בראש דף השיחה של הספר, שמציינת שצוטט או אוזכר במקום כלשהו (במקרה הזה כמקור בספר)? דוגמא לכך היא התבנית {{צוטט|...}} בויקיפדיה, למשל בדף השיחה הזה. Liad Malone (שיחה) 03:44, 6 בספטמבר 2014 (IDT)

בשורה משמחת! ייבאתי לך את התבנית הנ"ל. תודה על ההמלצה.--Roxette5 (שיחה) 20:33, 6 בספטמבר 2014 (IDT)
כל הכבוד! נחום - שיחה 20:43, 6 בספטמבר 2014 (IDT)
ברכותי! מוזמן להוסיף את התבנית בדף הרלוונטי. איתן96 (שיחה) י"ב באלול ה'תשע"ד • 23:57, 6 בספטמבר 2014 (IDT)
תודה רבה, הצבתי את התבנית בדף השיחה. אבל משהו בניסוח של התבנית ("דף זה הופנה ממקור חיצוני") לא כל כך מסתדר לי:
 • להבדיל מויקיפדיה, ששם כתוב "ערך זה", בויקיטקסט גם דף התוכן נקרא "דף" ולכן עלול להשתמע שהדף שהופנה כמקור הוא דף השיחה שבו נמצאת התבנית ולא דף הטקסט עצמו. לכן אולי כדאי להוסיף פרמטר לשמו של דף התוכן עצמו.
 • גם הניסוח "דף זה הופנה" נראה לי שגוי, שהרי לא מפנים את הדף, אלא אל הדף. אולי עדיף להחליף ל"דף זה אוזכר" וזהו?
 • דבר נוסף: הקטגוריה דפים שהופנו כמקור מאגדת משום מה את דפי השיחה ולא את דפי התוכן. אני לא מוצא בכך הגיון.
Liad Malone (שיחה) 13:48, 7 בספטמבר 2014 (IDT)

זכויות יוצרים על תמלילי שיחת טלפון

שלום, רציתי להעלות את תמלילי השיחות מפרשת הרפז לכאן, זה יכול להיות תוספת טובה ומעמיקה לערך בוויקיפדיה. אבל אני לא בטוח מהן זכויות היוצרים עליהם.

Fareed (שיחה) 11:58, 8 בספטמבר 2014 (IDT)

מצטער, אינני מבין בזה. תשאל אולי את משתמש:Fuzzy. נחום - שיחה 16:26, 8 בספטמבר 2014 (IDT)
אינני יודע, אבל נראה לי שזה קצת בעייתי. אני חושב שעדיף להפנות לאתרי חדשות. ‏– Fuzzy ‏– 18:05, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

זכויות יוצרים על תרגום

האם יש בעיה להעתיק לכאן תרגום של "על קיר הברזל" של ז'בוטינסקי שנפטר ב-1940 (דהיינו לפני 74 שנים). האם לתרגום עצמו לעברית יש מעמד של זכויות יוצרים? [3]. --אפי ב. (שיחה) 20:08, 8 בספטמבר 2014 (IDT)

זכויות יוצרים יש גם על המקור וגם על התרגום, אז אם ז'בוטינסקי כתב בשפה אחרת ותורגם לעברית, יש לחכות גם עד שבעים שנה ממות המתרגם. נחום - שיחה 00:44, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
מי המתרגם? אפשר לפנות אליו ולבקש שיעלה את הטקסט לכאן. איתן96 (שיחה) ט"ו באלול ה'תשע"ד • 09:04, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

Change in renaming process

Part or all of this message may be in English. Please help translate if possible.

-- User:Keegan (WMF) (talk) 9 September 2014 16.22 (UTC)

אגרות משה באתר של "ובלכתך בדרך"

יש לאתר של "ובלכתך בדרך" את הטקסט של איגרות משה חלק אורח חיים. האם מותר להעתיק משמה?--Roxette5 (שיחה) 10:33, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

צריך לשאול את מנהלי האתר ממי הם קיבלו רשות ובאלו תנאים. בלי אישור מהיורשים התשובה היא לא, כי עדיין לא חלפו שבעים שנה ממותו של הרב פיינשטיין. נחום - שיחה 12:31, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

תוכנת OCR לשימוש ויקיטקסט

שלום לכולם.

היום קיבלתי תשובה חיובית לבקשת המענק שהגשתי בעניין תוכנת OCR בבעלות העמותה שתאפשר לחברי ויקיטקסט לסרוק מסמכים. התוכנה תהיה ABBYY12 והיא תהיה על מחשב במשרדי העמותה שיהיה אפשר לשאול אותו או להשתמש בו שם. האם מישהו יוכל להגיע למשרדי העמתוה פעם בכמה זמן ולבצע סריקת OCR (דיגיטציה) של מסמכים שיועברו אליו? לצורך כך אני מזכיר את ההמלצה להקים תיקיה בענן אליה נוכל להעלות בקשות לסריקה.

איתן96 (שיחה) ט"ו באלול ה'תשע"ד • 14:03, 10 בספטמבר 2014 (IDT)

בשורה מאד משמחת!! למען ההבהרה, מדובר בסריקת ספרים דף-דף או בלהפעיל את התוכנה על קבצים שהינם כבר סרוקים (כמו למשל בהיברובוקס או ספריה הלאומית)?
אני יכול להצטרף בצורה של תורנות עם אנשים אחרים אבל לא יכול להבטיח שאוכל לעשות את זה באופן קבוע. הייתי מעדיף לחלק את המשימה יחד עם אחרים.--Roxette5 (שיחה) 14:48, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
יהיה לי די קשה להגיע למשרדי העמותה על בסיס קבוע. אני כנראה ארכוש לעצמי רשיון עבור גרסת הדמו שברשותי לכשיפוג הזמן או מכסת הדפים, כדי שיהי לי או סי אר במחשב שלי בבית, כי אני משתמש בזה די הרבה, גם לוויקיטקסט וגם לצרכים אישיים. אז אוכל גם לסרוק ולעשות דיגיטציית OCR למסמכים לפי בקשה.
אינני בקי בשימוש בענן, אודה אם מישהו יפתח תיקייה בגוגל דרייב לשימוש חברי ויקיטקסט. בברכה, נחום - שיחה 14:53, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
לדניאל: אפשר גם לסרוק דף-דף לקובץ פי די אף ולהפעיל עליו דיגיטציה, ואפשר גם לקובץ סרוק כבר מהיברובוקס. אני לא מכיר את פורמט הדפים של הספרייה הלאומית כי הם לא מוצגים היטב במחשב שלי. נחום - שיחה 14:53, 10 בספטמבר 2014 (IDT)


יצרתי תיק בדרייב שלי (מקווה שלא נעבור את המגבלה של 15GB כי אני גם צריך אותו לשימוש העסקי שלי). כרגע שמתי את ההרשאות פתוחות לגמרי, לכל מי שיש לו את הלינק הבא. יתכן שבהמשך נגביל את ההראשות למשתמשים ספציפיים בלבד. העליתי שמה לבינתיים את הקובץ של "תורה לשמה". בוא נראה מה אפשר לעשות בזה. https://drive.google.com/folderview?id=0B4Qjt4J7bE5zNWpaM2k0RkxiOXM&usp=sharing
--Roxette5 (שיחה) 15:23, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
שלום לכולם. אני רוצה לוודא שכולם מדברים פה על אותו הדבר, אז אני אעשה סדר במונחים. אנחנו לא מדברים פה על סריקה מנייר למחשב (זה דיון נפרד). תוכנת OCR מיועדת להמרה של קבצים דיגיטאליים בפורמט של תמונה או PDF לפורמט של טקסט, כך שיהיה ניתן לעריכה בוורד ובוויקיטקסט. הבנתי מכם שכבר יש מאגר של קבצי PDF סרוקים בוויקישיתוף ואתרי ידע חופשי אחרים ושצוואר הבקבוק הוא הצורך בהקלדה (הבנתי נכון?). -- הבנת נכון - דניאל
תוכנת ה- OCR יכולה לחסוך מכם את הצורך בהקלדה ולעשות זאת אוטומטית ובמהירות, עבור קבצים מרובי עמודים באחוז דיוק מאוד גבוהה ובכך לחסוך הרבה שעות עבודה. עדיין צריך מגע אנושי להגהות וויקיטקסטיזציה כמו כל טקסט חדש שנכנס לאתר, אבל אין צורך בהקלדה ידנית.
מטרת התיקייה בענן היא לאפשר לכם לשמור בה קבצים סרוקים שצריכים המרה - כל אחד שיש לו גישה לקובץ של טקסט סרוק לשימוש חופשי יכול פשוט לשמור אותו שם, כדי שימתין להמרה לטקסט באמצעות התכנה. המתנדב שייקח את זה על עצמו צריך להגיע לעמותה באופן תקופתי כדי להמיר את כל הקבצים שהצטברו - אני חושבת שפעם בחודשיים זה טוב, או כשמצטברים יותר מ- 30 קבצים. אין כוונה שתגיעו על בסיס יומי או שבועי.
אני מקווה שעכשיו זה יותר ברור - אם יש עוד שאלות תגידו לי Chenspec-WMIL (שיחה) 16:07, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
כמה זמן בערך זה לוקח לעשות דיגיטיזציה לספר בן 400 עמודים? 10 דקות? שעה? 5 שעות?
עשיתי עוד שינויים בקובץ גוגל דרייב למעלה. אין טעם להעלות לשמה קבצים סרוקים כי הרי רובם כבר נמצאים באינטרנט (בהיברובוקס, בספריה הלאומית, וכולי). לכן יצרתי שמה קובץ אקסל פשוטה שמכיל שמות של ספרים ומאפשר השמת קישורים אל האתר להורדה. כך שלא צריכים להוריד ואז שוב להעלות קובץ שלם שכבר נמצא ברשת. במידה ואין את הקובץ הסרוק ברשת -- אז יש את התיק שיצרתי שיכיל קבצים סרוקים שמשתשמשים רוצים להעלות (כרגע נמצאים בו 3 קבצים על אף שכבר הם בהיברובוקס -- רבינו בחיי חלק א-ב ותורה לשמה.--Roxette5 (שיחה) 17:19, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
אני חושב שפתרון פרקטי הוא להתקין את התוכנה על מחשב ייעודי, ולתת מספר קטן של הראשות של גישה מרחוק למחשב. ‏– Fuzzy ‏– 18:07, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
רעיון מצוין! אציע אותו לעמותה. איתן96 (שיחה) ט"ז באלול ה'תשע"ד • 18:14, 10 בספטמבר 2014 (IDT)
אכן רעיון משובח - אהבתי. דיברתי עם מיכל והיא אמרה שאין בעיה עקרונית עם זה, רק צריך להסדיר את זה טכנית ומנהלתית. בשביל זה אני כותבת לכם פה. מדובר במחשב שמיועד לשימוש עבור סדנאות ומרתוני עריכה בזמן שהוא לא בשימוש ל- OCR ולכן חוץ מהתכנה הזאת לא יהיה מותקן עליו שום דבר שאנשים חיצוניים יתעניינו בו (ביקשתי מראש לסמן אותו ולדאוג שאם אין צורך בכל המחשבים עבור מפגש מסויים שישאירו אותו בצד כדי לשמור עליו). לכן אם יש כמות מצומצמת של אנשים (4 למשל) שרוצים גישה לצורך ההמרה, לא נראה לי שתהיה בעיה לסדר סיסמה. צריך לברר אם ואיך אפשר לבצע את זה מבחינה טכנית - האם תוכלו לברר את זה? ויכול להיות שתצטרכו להגיע בפעם או פעמיים הראשונות כדי לראות שזה עובד ולסדר את הבאגים הראשוניים שבדרך כלל אוהבים לצוץ בדברים כאלו. לאחר מכן צריך לתאם איתנו שעות שבהן המחשב יהיה פתוח כדי שתוכלו לגשת אליו מרחוק. זה מצריך תיאום מראש ויש שתי אפשרויות בגדול. אפשר להסכים על שעות קבועות ביום מסויים (למשל בימי שלישי מ-10:00 עד 16:00), או לפנות במייל למועדים אחרים על פי צורך ולוודא שיהיה מישהו במשרד שיפתח את המחשב. כדאי שזה יהיה בשעות העבודה, אבל נראה לי שאפשר גם להשאיר את זה פתוח ללילה (צריך לוודא שהמחשב לא ייסגר לבד בעקבות איזה שומר מסך או משהו, אבל לא נראה לי שזה בעייתי טכנית). מה אתם אומרים? Chenspec-WMIL (שיחה) 10:01, 11 בספטמבר 2014 (IDT)
הסבר פשוט ניתן למצוא כאן. הרעיון שיהיה פתוח בשעות קבועות נראה לי רעיון טוב, זה יחסוך לנו תיאומים רבים. לדעתי הכי נוח שיהיה פתוח לילה שלם כדי שנוכל להריץ כמה סריקות שנרצה פעם בשבוע. סריקה זה דבר שלוקח זמן. אשלח את זה גם במייל שיהיה מסודר. איתן96 (שיחה) ט"ז באלול ה'תשע"ד • 10:48, 11 בספטמבר 2014 (IDT)
איתן96 - האם אתה יודע לעשות את זה? אם כן אשמח שתגיע באופן חד פעמי לעמותה כדי לסדר את כל ההיבטים הטכניים ולאחר מכן זה יהיה פתוח לכולם. המחשב והתוכנה נמצאים בשלבי רכישה מתקדמים, ברגע שיהיו מוכנים לשימוש אני אודיע לכם.
בנתיים אפשר להתחיל להעלות קבצים לתיקייה המשותפת כדי שיהיה מאגר מוכן. כמו כן, צריך לבחור יום. אני ממליצה לא בימי רביעי ושישי כי יש סיכוי גבוה יותר שיצטרכו את המחשב בהם לצורך פעילות בעמותה (בימי רביעי חדר הקהילה פתוח לשימוש חופשי ומרבית המפגשים מתקיימים בימי שישי לנוחות המתנדבים). תגידו לי מה אתם מעדיפים ואני אבדוק את זה מול הצוות במשרד. Chenspec-WMIL (שיחה) 12:07, 15 בספטמבר 2014 (IDT)
למה לא להגדיר שאפשר להשתמש כל לילה משעה מסויימת או בשעות הבוקר בתיאום? • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ד באלול ה'תשע"ד • 10:53, 19 בספטמבר 2014 (IDT)

סימון טקסטים שהומרו על ידי התכנה של העמותה

שלום לכולם, האם ניתן לסמן את הטקסטים שיועלו לויקיטקסט בעקבות תוכנת ההמרה שהעמותה רוכשת?
חשבתי על משהו כמו קטגוריה או תווית. מה דעתכם? Chenspec-WMIL (שיחה) 12:41, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

עקרונית לא בעיה לשים קטגוריה נסתרת, אבל למה? איתן96 (שיחה) כ"ב באלול ה'תשע"ד • 13:07, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
בעיקר לצורך מעקב ודיווחים לקרן. בתקווה שהפרוייקט הזה ירוץ יפה, זה פורמט עבודה שנוכל להציע לשאר הצ'פרטים ולקהילות בשפות אחרות. בעזרת הקטגוריה נוכל להראות במסודר את כל התוצרים שהופקו. במקביל זה יכול גם לשמש אתכם כדי לרכז את הדפים שהומרו ועוד צריכים הגהה או עריכה לפורמט של ויקיטקסט (אפשר לפתוח שם תת קטגוריות לצורך העניין). Chenspec-WMIL (שיחה) 11:23, 29 בספטמבר 2014 (IDT)

ויקיפדיה:מפגשים/סדנת פיתוח הדרכה בהנחיית טלי גל אפל

הנכם מוזמנים לסדנת פיתוח הדרכה בהנחיית טלי גל אפל שתתקיים במשרדי העמותה בתל אביב ביום ב׳, ה- 15 בספטמבר. טלי גל אפל, יועצת אישית ומומחית בפיתוח הדרכה, כותבת על שיטות תכנון מערכי לימוד, הדרכה ועמידה מול קהל. לפרטים והרשמה היכנסו לדף המפגש בויקיפדיה. Chenspec-WMIL (שיחה) 13:37, 11 בספטמבר 2014 (IDT)

סליק ספרי

תהילה לאל חי צורי.

בשעה טובה סוף סוף הושלם גם ספרי דברים.

Ahituvrs (שיחה) 11:45, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

מזל טוב! יפה ואיכותי. מחכים בכליון עיניים גם לסוף סדר טהרות :-) גם נהניתי מהכתיבה שמסרת לי, אבל עוד לא סיימתי. אצור קשר אישי ויהיה מעניין לשוחח על זה. Dovi (שיחה) 11:53, 15 בספטמבר 2014 (IDT)

העלאת קבצים, אשף ההעלאה?

Wikimedia Commons logo

Hello! Sorry for writing in English. It was noted that on this wiki there is little community activity around uploads: less than 50 "מחיקה" actions in "קובץ" last year.

I guess this wiki doesn't have the interest or energies to maintain complex templates and metadata, especially for EDP files. I propose to

so that no new work is needed on this wiki and all users can have a functioning, easy upload interface in their own language. All registered users can upload on Commons.

All this will be done around 2014-09-30.

 1. If you disagree with the proposal, just remove this wiki from the list.
 2. To make the UploadWizard even better, please tell your experience and ideas on commons:Commons:Upload Wizard feedback.
 3. In all cases, existing files will not be affected, but everyone is welcome to join m:File metadata cleanup drive. The goal is to give better credit to the authors who provided us their works.

Nemo 22:12, 18 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום לכולם, קיבלתי את ההודעה הזאת בדף שיחתי, וישר הורדתי את hewikisource מהרשימה שם. לפי דבריו הם מנתקים את האפשרות להעלות קבצים באופן מקומי כברירת מחדל בעוד זמן קצר.

לדעתי כדאי לנו להחזיק באפשרות הזאת. אין לנו בעייה לגבי קבצים. בדרך כלל זה כמובן עדיף להשתמש בוויקישיתוף וכך עושים למעשה, אבל לפעמים ייתכן שיותר טוב כאן. כגון לגבי הבדלים לגבי זכויות יוצרים בחוק הישראלי. ובכלל בגלל שבוויקישיתוף יש להם ביוקרטיה ומדיניות משלהם, וייתכן שלעתים זה לא יהיה מתאים לצרכים שלנו. אינני מפסידים שום דבר בכך שניתן להעלות כאן קצבים.

אם יש התנגדות, כלומר אם יש אנשים שדווקא רוצים לוותר על האפשרות להעלות קצבים כאן, אפשר כמובן להוסיף את hewikisource בחזרה ברשימה שם. Dovi (שיחה) 23:05, 18 בספטמבר 2014 (IDT)

בתור מישהו שפעיל רבות בוויקישיתוף אני מסכים לחלוטין עם ההסרה מהרשימה הנ"ל והמשך אפשרות העלאת קבצים לוויקיטקסט. פעמים רבות ישנם מחיקות ודיוני מחיקה מיותרים על קבצים שלעיתים אף נמחקים למרות שרשיונם מצוין. עדיף בהרבה שבמידת הצורך נוכל להעלות גם לכאן. איתן96 (שיחה) כ"ד באלול ה'תשע"ד • 07:50, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
אני בעד הסרת האפשרות להעלות קבצים כאן. אצל רוב הקבצים שהועלו באופן מקומי, יש בעיות ברישיון (כגון רישיון לא ברור או לא קיים), וההצעה הזו מתקנת את הבעיה. לגבי קבצים שנמחקים מוויקישיתוף: אם הקובץ נמחק שם, אז אני בטוח שלא באמת צריך אותו כאן (ואם באמת צריך אז זה למה מפעילי מערכת עדיין יוכלו להעלות קבצים). לגבי זכויות יוצרים בחוק הישראלי: ויקיטקסט העברי הוא עברי, לא ישראלי (אפילו שרוב התורמים הם ישראלים), והאתר צריך לקיים את חוקי מדינת קלפורניה (שם נמצא השרת), לא חוקי מדינת ישראל (אפילו שחלק התורמים מחויבים לחוקי מדינת ישראל). בברכה, Inkbug (שיחה) 08:31, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
גם אני בעד הגבלת האפשרות להעלות קבצים מקומיים למפעילי מערכת בלבד. כעיקרון, את כל הקבצים ניתן ורצוי להעלות לקומונז ולא כאן. אם יש יוצאים מן הכלל, ניתן לבקש ממפעיל מערכת להעלות, או לבקש גישת מפעיל מערכת לצורך העלאת הקבצים. בברכה, נחום - שיחה 09:03, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
Inkbug, אל תהיה כל כך בטוח לגבי מה שמוחקים שם... לגבי זכויות יוצרים, הדברים לא כל כך ברורים, ויש לא מעט מיזמים כמונו שפועלים לפי החוק של 70 שנה למות המחבר (שאינו תקף בארה"ב). לא יודע אם בשביל זה פשוט מעלימים עין או שלא, אבל זאת המציאות. לגבי עצם ההחלטה, בואו ונראה מה רוב האנשים רוצים ונפעל בהתאם. שבת שלום, Dovi (שיחה) 10:06, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
אינקבאג - היה על זה דיון מאוד ארוך בוויקישיתוף לפני כמה חודשים והוכרע שמקובלים גם קבצים שאינם חופשיים בארצות הברית, אבל יש עדיין מפעילים שהתנגדו להחלטה ההיא ועושים צרות מיותרות. איתן96 (שיחה) כ"ד באלול ה'תשע"ד • 10:09, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
בעד להשאיר את המצב הקיים ויקישיתוף עושים המון בעיות לאחרונה, בעיקרנלקבצים ישראליים ,לא לתת להם עוד כוח שיפעל נגדינו• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ד באלול ה'תשע"ד • 10:41, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
בעד לנסות את מה שאנשי המדיה ויקי מציעים. 1. האשף שלהם להעלאת קבצים, הרבה יותר ידידותי ומסביר פנים ממה שיש לנו ויכול לעודד העלאת קבצים לשם. 2. נעביר להם את כל הטיפול בבעיות של רישוי קבצים וכדומה. 3. תמיד נוכל להסיר את עצמנו ולחזור למצב הנוכחי. אפשר ללכת על תקופת ניסיון, ולראות אם הדבר לא מעמיס ואולי אף יעודד אנשים להעלות קבצים לויקישיתוף. אולי אף נרוויח מכך. --אפי ב. (שיחה) 12:39, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
דווקא רציתי להציע קודם ושכחתי: זה רעיון טוב לשים קישור עיקרי ב"העלאת קובץ לשרת" אל המנגנון בוויקישיתוף (כמו שהם מציעים), ורק להוסיף קישור משני בשביל העלאה מקומית. ובכל זאת חשוב שתהיה אפשרות להעלות צילומי ספרים כאן שעברו עליהם 70 שנה. שבת שלום, Dovi (שיחה) 14:42, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
אני מתנגד להגבלת העלאת הקבצים באופן מקומי. אין שום סיבה לכפות על משתמשים להעלות קבצים לוויקישיתוף במקום לכאן. בברכה, ‏Guycn2 (שיחה) 19:59, 20 בספטמבר 2014 (IDT)

נראה לי שחלק מהמתדיינים כאן לא מבינים (או אולי אני לא מבינה) האפשרויות הן:

 1. לאפשר העלאה גם לשרת המקומי וגם לשרת של ויקישיתוף כאשר בויקישיתוף יהיה ממשק ידידותי יותר בכל מקרה
 2. למנוע העלאה לשרת המקומי ותורמים יוכלו להעלות רק לויקישיתוף

בהתאם לבעיות שצצו לאחרונה עם מתנדבי ויקישיתוף אני מתנגדת בתוקף לביטול האפשרות להעלאה לשרת המקומי• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו באלול ה'תשע"ד • 10:50, 21 בספטמבר 2014 (IDT)

אז כאמור, אני תומך בהצעה הראשונה (וזה המצב הנוכחי, לא?) ומתנגד להצעה השנייה. בברכה, ‏Guycn2 (שיחה) 19:38, 21 בספטמבר 2014 (IDT)
אני גם מסכים עם משתמש:Guycn2. אפשרות אחת היא ההגיונית ביותר ולמעשה לא פוגמת באפשרות השנייה. לחסום משתמשים להעלאה מקומית, לשם מה?
מצד אחד, אם יום אחד משהו ירצה לעלות בחינות בגרות (למה באמת אף אחד לא העלאה?) או תכנים ממשלתיים, הוא יהיה חייב לעלות זאת תחת רישיון שימוש הוגן (כלומר יעלה לשרת של ויקיטקסט) כי מוגנים בחוק למשך 50 שנה אך מצד שני יש לנו האזרחים זכות לקבל את המידע באופן זמין. הבנתי שהתבצע שם דיון על הנושא כפי שספר איתן96 (ואני מניח שהטענה הייתה שאם זה באינטרנט אז מה זה משנה). אני לא השתתפתי בדיון אבל בכל מקרה לא רואה סיבה ממשית למיזמים אחרים להיות נזקקים לחומר שכזה. מה גם, שפרסום בויקישיתוף, זה קצת יותר מ"שימוש הוגן", זה פרסום עולמי ולא יודע על ההשלכות המשפטיות בנושא - כלומר טכנית זה בסדר אבל מוסרית ; קצת בעיתי, לפחות אני נרתע מהאפשרות. כל עוד החומר עולה לויקיטקסט הוא נותר פה וקל לעקוב אחריו, ברגע שיעלה לויקיששיתוף לא יהיה מי שיטפל בו מבחינת זכויות יוצרים.
מצד שני מסמכים ישנים (תמונות, אולי ספרים, עטיפות וכו') יכולים לשמש את כלל הויקיפדיות ואם אנשים מתאמצים לצלם אותם עדיף שכל הוויקפדיות יכלו להעזר בהם ולא רק ויקיטקסט. בנוסף, הממשק שלהם, לפחות באנגלית הרבה יותר נוח להעלאה עבור מספר תמונות ויותר משוכלל מהמערכת שיש לנו פה. העורכים שם דואגים להמיר תמונות ולשכלל תמונות שבהם משתמשים מספר מיזמי ויקיפדיה כמו מגוון התמונות שלהם בנושא ביולוגיה (איש מאיתנו לא היה מצליח ליצור תרשימים שכאלה שיכולים לעזור מאוד לתלמידים). אז אני חושב שהאפשרות הראשונה הרבה יותר יעילה ומבוקרת --Ahhh (שיחה) 14:08, 29 בספטמבר 2014 (IDT)

בוט הזנת תכנים אוטומטית

שלום וברכה

בשעה טובה הצלחתי סופסוף להביא את עצמי להשתמש בבוט שאראל יצר והזנתי באופן כזה את ירושלמי נידה (דפי ההלכות אבל לא הפרקים)
חשבתי ליצור דף הנחיות להזנת טקסטים שיעודד אנשים לבוא ולתרום טקסטים ולכן יהיה בנוי בצורה הזו:
 • מתחילים: כתובת למשלוח טקסטים בפורמט ניתן לעריכה (כלומר לא pdf אבל כן: txt, doc(x), odt וכו') שתורם חדש יוכל פשוט לשלוח את הטקסט שהוא תורם לאותו אדם שימיר את זה לפורמט שמתאים לבוט ויזין לאתר (אני מתנדבת לרכז את זה, אבל עדיין כדאי שיהיה מקום לשים את כל הקבצים שהגיעו במקום אחד ולרכז את העבודה סביב זה, למקרה שיהיה עומס ולמנוע צוואר בקבוק)
 • מתקדמים:דף הסבר להכנת הטקסט בפורמט שמתאים לבוט.
 • מתמחים:דף הסבר להפעלת הבוט עצמו + קישור לקבצי הקוד.

בשביל זה אני צריכה:

 • (כולם) לדון על המבנה שהצעתי לעיל ולתת הערות בונות
 • (אני) לפתוח שם משתמש חדש עבור פעולות בוט שזה לא תוכן שאני יצרתי (כי מה שאני יצרתי אני רוצה שיתווסף לרשימת המעקב שלי ולכן זה צריך להיות מהחשבון שלי)
 • (מישהו) לתת הרשאות בוט (יש כזה דבר בויקיטקסט?) למשתמש בוט שאצור
 • (אני + כולם) ליצור דפי הסבר הנ"ל
 • (אני) לפתוח דף לפרויקט שכולם יוכלו לעקוב ולעבוד על טקסטים ממנו
 • (מישהו) להסביר לי היכן אני יכולה לשים את הקבצים שהתקבלו, ואת הקבצים הנדרשים להפעלת הבוט, זה נדרש להיות כאן בויקיטקסט ולא בדרופבוקס או משהו כזה, לא אוהבת את הרעיון של שימוש כזה בתקייה חיצונית.

הצעות ורעיונות?• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו באלול ה'תשע"ד • 11:16, 21 בספטמבר 2014 (IDT)

ראשית, בשביל הדף הסבר ראי כאן. הרשאת בוט זה בתוך ויקיטקסט וכל ביורוקרט יכול לתת, אך כדאי קודם לנסות ולראות שהבוט עובד. איני יודע להפעיל בוט, אך אני יודע שזה לא קל. מתייג את שני מפעילי הבוטים - Fuzzy וErel Segal. איתן96 (שיחה) כ"ו באלול ה'תשע"ד • 17:38, 21 בספטמבר 2014 (IDT)
הי איתן, אראל שלח לי למייל את הקובץ של הבוט, עם הסבר של כל מה שצריך לעשות כדי להפעיל אותו, וכך סיימתי בכמה קליקים את שארית הירושלמי שנותר להעלות. דף ההסבר שלך יכול מאוד לסייע לפרויקט שאני מציעה. אני מחפשת פתרון כולל יותר עבור תורמים חדשים שבאים, לתת להם כלי שמאפשר להם בלי הרבה מאמץ לתרום הרבה טקסט לאתר (כי זה מה שחדשים חושבים, שלא צריך הרבה מאמץ). אני אישית העליתי בשימוש בבוט על המשתמש האישי שלי ולא נתקלתי בבעיות של הרשאות אז או שיש לי הרשאות בוט או שאין כאן את הקטגוריה הזו.• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז באלול ה'תשע"ד • 09:13, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
לא צריך הרשאות בוט כדי להריץ בוט. "הרשאות בוט" עושות רק דבר אחד - הן מסתירות את התרומות של הבוט מרשימת השינויים האחרונים. --אראל סגלשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ד 15:28, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

הדרן עלך ירושלמי

אשמח לביקורות שלכם, במיוחד בנושא תבניות הניווט.

המשימה הבאה - תוספתא!

אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו באלול ה'תשע"ד • 12:23, 21 בספטמבר 2014 (IDT)


חזק וברוך! יש בעיה לגבי ההקבלה במסכת נדה. בירושלמי כתבתם "נידה" ובבלי כתוב "נדה" ולכן בדפים של הירושלמי הקישורים אל דפי הבבלי לא עובדים.--Roxette5 (שיחה) 13:27, 21 בספטמבר 2014 (IDT)
אראל יש דרך אוטומטית לתקן את זה?• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו באלול ה'תשע"ד • 14:53, 21 בספטמבר 2014 (IDT)
להחליף שמות אוטומטית? זה אמור להיות אפשרי, אבל הבוט שלי לא יודע לעשות את זה.
אבל אם רוצים רק לתקן את הקישורים, אפשר להכניס מקרה מיוחד לתבנית של סרגל הניווט. --אראל סגלשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ד 15:29, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
כל הכבוד! שדרוג משמעותי לאתר. איתן96 (שיחה) כ"ו באלול ה'תשע"ד • 17:39, 21 בספטמבר 2014 (IDT)
קצת באיחור, אבל כל הכבוד ותודה! שנה טובה, Dovi (שיחה) 23:38, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
יישר כוחך!!!
לגבי התוספתא - זה חשוב מאד. האם יש לך קשר עם דן בארי, שמוציא גם הוא מהדורה של התוספתא? (לאט מדי, אבל בכל זאת.)? Ahituvrs (שיחה) 16:04, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
גם משתמש:שילוני עוסק בתוספתא. --אראל סגלשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ד 20:02, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
גם אני מצטרף לברכות. חשוב מאוד. עכשיו כשיש את התשתית, נראה שצריך לעמד ולפסק. --אפי ב. (שיחה) 17:52, 29 בספטמבר 2014 (IDT)

סטטיסטיקה - כמה דפים חדשים בממוצע בחודש או בחודש האחרון?

שלום

פנתה אליי מיכל לסטר, מנכ"לית ויקימדיה ישראל בשאלה היכן ניתן לראות כמה דפים חדשים יש בויקיטקסט בכל חודש, האם יש מקום מסויים שיכול לתת את המספר הזה?• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז באלול ה'תשע"ד • 12:23, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
מספר דפים חדשים ליום, מחולק על פי חודשים. איתן96 (שיחה) כ"ז באלול ה'תשע"ד • 12:49, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
תודה!!• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז באלול ה'תשע"ד • 13:22, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

תקליטורים תורניים על לינוקס

אני מנסה לעזור מרחוק למישהו, שרק היום התקין אובונטו לראשונה, להשתמש בתקליטור התורני של די בי אס. מכיוון שאין לי תקליטור, אני לא יכול לבדוק על המחשב שלי איך עושים את זה. האם למישהו יש אובונטו ותקליטור של דיביאס, ויכול לבדוק איך מתקינים אותו (אולי דרך wine)? תודה! --אראל סגלשיחה • ד' בתשרי ה'תשע"ה 14:05, 28 בספטמבר 2014 (IDT)

עלמפדיה - תוסף להקראת ערכים בויקיפדיה העברית

תוסף להקראת ערכים בויקיפדיה העברית

http://www.almapedia.com/

להלן דבריהם: בעקבות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג-2013, העלנו לאויר, ללא תשלום, פתרון נגישות לאתר ויקיפדיה. עלמהפדיה הוא סרגל כלים חינמי מבית עלמגו, המאפשר לשמוע בקול כל תוכן באתר ויקיפדיה בעברית. מרגע התקנת הסרגל, כל שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר ויקיפדיה בעברית, לסמן את התוכן המבוקש עם העכבר, וללחוץ על הכפתור המופיע אוטומטית ליד הטקסט המסומן. עלמהפדיה יכול לעזור ללקויי למידה, למתקשים בקריאה, לילדים וכד'. הסרגל מותאם לדפדפן כרום.

לעדכון הוויקיפדים. ותודה לאבנר על הסבת תשומת הלב.

מתוך כיכר העיר בויקיפדיה העברית, --109.66.118.226 11:47, 29 בספטמבר 2014 (IDT)

נחמד מאוד, קול די אנושי, אבל פועל רק בויקיפדיה ולא בויקיטקסט. היה נחמד אם מישהו היה יכול לבקש מהם להרחיב לויקיטקסט את השירות. מי יודע אולי יתרצו. --אפי ב. (שיחה) 17:38, 29 בספטמבר 2014 (IDT)
אפשר ומומלץ לפנות לתמיכה הטכנית שלהם (support-at-almagu.co.il). מנסיון אישי אני יכולה להגיד שהם מאוד נחמדים ופתוחים לרעיונות חדשים שיכולים לשפר את התכנה. בהצלחה Chenspec-WMIL (שיחה) 10:43, 20 באוקטובר 2014 (IDT)