ויקיטקסט:מזנון/ארכיון יוני 2013

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


תודה לד'. תגובתי:
ראשית דיוק. לא מדובר בדברי תורה ולא בחידושי תורה. אכן חלק מהדברים עוסקים ביהדות במנהגים ובשפה היהודית (העברית). חלק מהדברים פורסמו במקומות אחרים, חלקם אף אינם שלי, אלא עריכה מחודשת של טקסט שהועלה - למשל באתר ניווט לתנ"ך וגם כאן בויקיטקסט אך באופן שגוי ובלתי קריא. וכפי שרשמתי באותם דפים. יש גם מרחב ויקימדיה שנפתח לאחד מהדפים בפסודו - הדף על מלים עבריות ללועזות. ואחרים חוץ ממני תרמו לשם חלק נכבד מהערכים. לגבי רשימות האותיות - זהו סיכום עבודתם של כמה מלומדים, שאת מקורותיהם ציינתי במאמרים.
מצד שני, אין לי בעיה שתעבירו בינתיים למרחב המשתמש. בוודאי את הערכים שכרגע בשכתוב.
אגב, אני חולק על כך שזה מסוכן. אני דווקא חושב שמה שכתבתי והעתקתי שם בריא, משמח ומעניין, ולמיטב ידיעתי אין סכנה בקריאת חומר בריא מעניין או משמח, אלא אם עושים את זה אל תוך הלילה, בשעות לא שעות, ואז מתרגזים בבוקר על בני הזוג, על דברים של מה בכך. בכל מקרה דעתך היא, וביחוד שלקחת אישית את 'חידושי התורה' שלי. אגב, מה המקור לביטוי "בחור ישיבה ובר ישראל", ומהו הביטוי לפני שמי הר'?
ואבקש, אם אכן אתם מכבדים את העבודה הקשה שנעשית בעריכות כאן, שהצעה כזו ותלונה כזו תקבל הפניה כלשהי בדף השיחה שלי, עוד לפני שמתחילים לדון בה. ובוודאי ובוודאי אין זה תקין שהדבר לא מופיע בדף השיחה שלי כאן בויקיטקסט, עד עתה. אם יכולת לכתוב את שם המשתמש שלי, יכולת גם לפחות להפנות אלי את הדברים. ואם אינך יודע לעשות זאת, מדוע אתה מציג את עצמך כחרד למדיניות של האתר?
אחרון חביב, ובדיון נפרד לחלוטין, אני חרד לכך שמה שהעלה את חמתך הוא הקישור למאמר שלא הועלה ורק קישור אליו מהדף המרכזי קיים, והוא אכן התפרסם בשפות לועז אך לא סיימתי לתרגם אותו - בעניין ארגון אל קאעדה, וקשרי התקשורת של ארגון זה. וזהו העניין האמיתי ב'פסודו'.
אמנם אין זה שייך לדיון כאן, אך חשוב לי להדגיש בפניך את דעתי הפוליטית בעניין אסלאם, ובעניין הסכסוך היהודי ערבי (בא נקרא לילד בשמו). אני מקווה שלאחר שתקרא את הדברים, תגלה שאנו למעשה מסכימים בעקרון, ותנוח דעתך. בלא קשר אם מאמרי פסודו יעברו מויקיטקסט לעולם אחר.
אני בדעה שהסכסוך הוא טעות. אני בטוח שבנקודת זמן קרובה, היהודים והערבים יכירו בהוראות הדתיות שלהם לגבי היחס הטוב הנדרש האחד לשני, ומה האל האחד והמשותף באמת רוצה מאתנו כאן. אני בטוח שהפרשנות הקיצונית והאלימה, בשלב כלשהו תאבד את כוחה, בעוד הפרשנות הבונה והמאחדת תגבר. אך לשם כך, חייבים להאיר על המקומות החשוכים, ולהראות אותם כפי שהם. שלא כדת השיעה, תנועת אל קעאדה וגרורותיה מתגאים במעשיהם, ולא רוצים להסתתר מאחורי שקרים, כאילו לא הם עשו את פעולות הגבורה שלהם. לסיום - אכן "חידוש תורה": אמנם מהתלמוד - גר תושב, - "נכרי" כלומר איש שאינו בן הדת היהודית, ולא צאצא של בני ישראל, שמקבל עליו להמנע מעבודת אלילים, יש לתת לו לפי חז"ל, לגור במרכז הארץ במקום הטוב ביותר, כדי שתהיה לו פרנסה. (לא בדיוק "חידוש", אבל בהחלט הלכה לא מוכרת, שעסקתי בעימוד שלה כאן בויקיטקסט)
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג • 00:20, 3 ביוני 2013 (IDT)
על מה שפגעתי בך בנקודות השונות שהעלית כאן (שאני חייב לציין אני מתקשה כנראה מפני הרמה שלי בעברית להבין על בורים) -- צר לי לשמוע. סליחה.     עכשיו ממה שהבנתי מתוך דבריך: אתה אכן מסכים להעביר את הדף למרחב האישי שלך, כן? אם כן, רק חסר לי לדעת מי אתה רוצה שיעסוק בעבודה של העברת הדפים. אני או אתה? איך שאתה מעדיף, רק אני מבקש שבסופו של דבר חומר שאינו מודפס בציבור ואינו עומד בקריטריונים שנאמרו למעלה לא יופיעו במרחב הראשי. תודה רבה ויישר כח לך על כל תרומתך הרַבָה לאתר. בברכה,--Dmokhtar (שיחה) 01:17, 3 ביוני 2013 (IDT)
ראשית, תודה על היחס הענייני והמכבד. סליחתך מתקבלת במלואה, ביחוד מאחר שכתבת בדף השיחה שלי. תודה!
ובכל זאת, אני מבקש שוב ומדגיש: בפעמים הבאות שאתה כותב במזנון, והדברים נוגעים למשתמש כלשהו, אנא
(א) כתוב על כך גם בדף השיחה של אותו משתמש,
(ב) הפנה לדיון במזנון עם קישור לדיון (ולא סתם לכתוב: הדיון במזנון) לדוגמה מזנון#בקשה להעלות דיון להצבעה - פסודו של יום.
(ג) וכך גם במזנון, הפנה לדף השיחה של המשתמש, ולא כפי שכתבת, את שם המשתמש בלא קישור. דבר זה יראה כבוד למשתמשים, גם אם יש לך השגות לגבי הערכים שערכו.
ולעצם העניין:
אין לי עניין להעביר את הערכים. אין לי התנגדות, אבל רק אם כך מחליטה הקהילה. מכיוון שרוב הדברים אכן קיימים בחוץ, הדף הראשי, לדעתי (ואני מודע לכך שאני בעל עניין) יכול להשאר, ואחת לאחת אפשר לדון בהם. וכמה שאלות:
א: האם יש מניעה שמדפיס ספר או בעל מאמרים, יעלה את מאמריו הוא לויקיטקסט? מדבריו של אראל אני מבין כך: עקרונית, אם זה התפרסם במקום אחר כלשהו, אז זה שייך למרחב הראשי.
ב. האם מוטל עלי להוכיח מראש ועכשיו על כל אחד ואחד את מקומו? ואם כן, כמה זמן ניתן לי לשם כך? (זמני בויקיטקסט מצומצם, וחשוב לי לנצל אותו היטב)
ג. אם יש שינויים קטנים מהמאמר המקורי - האם זה פוסל את המאמר ממקומו במרחב הראשי?
ד. האם מאמר שנמצא בבלוג, יכול להופיע בויקיטקסט?
ה. האם אוכל להשלים את העתקת המאמרים החלקיים בהם יש תבנית בעבודה או 'להשלים'?
ו. כוונתי היתה שאחרים יוכלו לשנות ולהוסיף בדומה לקורה בערכי הויקיפדיה, ובמרחב הביאור. האם מאמרים כאלו יכולים להכנס תחת הגג של ויקיטקסט, ובמרחב הראשי?
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ז בסיוון ה'תשע"ג • 10:14, 5 ביוני 2013 (IDT)


שלום PASHUTE. כבקשתך אני ממשיך דברינו בדף שיחה שלך כאן. תשמע, אגיד לך ישר ולענין. אתה כנראה בן אדם אינטליגנטי, חכם, וכולי. אני לא יכול להגיב לבחינות הפרטיות השונות שהעלית כאן לגבי הענין הזה. איזה דפים, ואיזה נושאים, ואיזה מאמרים כן-לא-ואולי מתאימים לאיזה מקום. גם לא יכול וגם חסר לי את הזמן.
בעיקרון, כל הדיון הזה שהתחלתי כאן הינה כמתן כבוד והכרה על כך שאתה משתמש ותיק כאן, שתרם לאתר באופן משמעותי, ולכן נמנעתי מלקחת צעדים חד-צדדים באופן אוטורוטרי. אילו היה מדובר במשתמש חדש, הייתי בִן לילה מעביר את הדפים שבהם מדובר כראות עיני ורק אחר כך שואל שאלות או שומע לתגובות משאר הקהילה. (אם שאר אנשי הקהילה כאן מוחים על דברי הנ"ל כולם מוזמנים בשמחה להביע את דעתם ואני מוכן להיצמד לדעת הקהילה). בסופו של דבר שנינו מסכימים ויודעים שהדפים של "פסודו של יום" אינם במקומם הנכון לכל הדעות (היות ואין ספר שהודפס ששמו "פסודו של יום").
לכן, אני שואל אותך שוב -- מי אתה רוצה שיתחיל בתיקון הבעיה הזאת? אם זה אתה -- תגיד כמה זמן אתה צריך. אם אני - אני מתחיל באופן מיידי לעבור על החומר ולשבץ כפי ראות עיני את המאמרים השונים.--Dmokhtar (שיחה) 12:36, 10 ביוני 2013 (IDT)
ואני שואל אותך שוב, למה אתה עושה על דעת עצמך. איש לא ענה לאחר תגובתי. אם החלטת להעביר את זאת, בלי דעת הקהילה, תעביר.
אגב, אני לא רק משתמש ותיק כאן, אלא, כמוך, גם מפעיל מערכת...
גם לי אין זמן לזה. שאלתי שאלות חשובות לקהילה, ואני צריך עליהם תשובות. גם בלי קשר לפסודו...
ושוב, אם אתה פותח הצבעה, ידע אותי בדף השיחה על כך, והפנה לשם. (אותה ביקורת שהיתה קודם).
ארשום את שאלותיי שוב בקטע נפרד.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 13:46, 11 ביוני 2013 (IDT)

הכנסת קישורים ממרחב הביאור של משניות אל המרחב הראשי[עריכה]

מישהו יודע דרך קלילה ליצור קישורים בכל דפי הפרקים של משניות במרחב הביאור כדי שהקורא יכול לקפוץ מתוכם אל המרחב הראשי של המשניות? כרגע, הפניות שמפנות את הקורא אל דף של משניות בפרק הביאור מותיר את הקורא ללא יכולת לקפוץ בקלות ולהסתכל בטקסט המשניות הרגיל...--Dmokhtar (שיחה) 23:52, 3 ביוני 2013 (IDT)

יש תבנית:קישור לביאור, שמוסיפה אוטומטית קישור מדף במרחב הביאור לדף באותו שם במרחב הראשי. למרבה הצער, במשניות אין עקביות בשמות. הביאורים נקראים, למשל, ביאור:משנה אבות פרק א, בעוד שהדפים במרחב הראשי נקראים משנה אבות א. פתרון אחד הוא לשנות את השם של כל דפי הביאור, למשל לביאור:משנה אבות א, ואז להשתמש בקישור זה. פתרון שני הוא להוסיף תבנית מיוחדת בכל דפי הביאור. בכל מקרה זו לא דרך קלילה... --אראל סגלשיחה • כ"ו בסיוון ה'תשע"ג 08:53, 4 ביוני 2013 (IDT)

אני ממש לא מבין בתבניות הללו, אבל רק שאלה: יש מעבר מהמרחב הראשי של המשנה למרחב הביאור. למה קשה לעשות תבנית שתעביר בחזרה? - אם זה באמת מסובך, אני מוותר... Ahituvrs (שיחה) 21:55, 12 ביוני 2013 (IDT)

Trademark discussion[עריכה]

Hi, apologies for posting this in English, but I wanted to alert your community to a discussion on Meta about potential changes to the Wikimedia Trademark Policy. Please translate this statement if you can. We hope that you will all participate in the discussion; we also welcome translations of the legal team’s statement into as many languages as possible and encourage you to voice your thoughts there. Please see the Trademark practices discussion (on Meta-Wiki) for more information. Thank you! --Mdennis (WMF) (talk)

שלום, וסליחה על ההפצה באנגלית, אבל רציתי להפנות את קהילתכם לדיון-על בנושא שינויים אפשריים למדיניות בנוגע לשמות רשומים בויקיקשורת (ויקמדיה בלע"ז). אנא תרגמו הודעה זו אם תוכלו. אנו מקווים שתשתתפו בדיון. אנו גם נקדם בברכה את התרגום של הודעת הצוות המשפטי, לשפות רבות, וכל המרבה הרי זה משובח, ולהביע את דעתכם שם. אנא ראו דיון בנושא מדיניות שמות רשומים (בויקי-על) לדיון בכך. תודה! --מ. דניס - קרן ויקימדיה (שיחה) -- תורגם בידי (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ז בסיוון ה'תשע"ג • 10:32, 5 ביוני 2013 (IDT)

ירושלמי מכון ממרא[עריכה]

אם אני זוכרת נכון ניתן לקחת את הטקסט ממכון ממרא לאחר הסרת סימני פיסוק וניקוד, האם כן? (אם כן, זה אחלה פרויקט בשבילי...)• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו בסיוון ה'תשע"ג • 14:15, 4 ביוני 2013 (IDT)

אותה שאלה לגבי התוספתא ששם • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו בסיוון ה'תשע"ג • 14:16, 4 ביוני 2013 (IDT)
יש בעייה עם טקסט מנוקד שמסירים ממנו ניקוד, הוא עדיין בכתיב חסר, וכשמעלים טקסט לא מנוקד הכתיב צריך להיות מלא. נחום - שיחה 14:56, 4 ביוני 2013 (IDT)
אני חושבת שעדיף שיהיה טקסט בכתיב חסר מאשר שלא יהיה טקסט בכלל • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ו בסיוון ה'תשע"ג • 16:08, 4 ביוני 2013 (IDT)
אני לא מסכים. עדיף שלא יהיה טקסט בכלל מאשר טקסט שגוי. נחום - שיחה 03:03, 5 ביוני 2013 (IDT)
אפשר להעלות ולהשאיר עם תבנית להשלים, ובדף השיחה לרשום שמתבקשים להפוך הכתיב למלא. אני מוכן להצטרף ל"ממלאים". עוד מישהו?
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ז בסיוון ה'תשע"ג • 10:36, 5 ביוני 2013 (IDT)
כמובן שאני בעד, בוא נעשה חלוקה עבודה כלשהי. (אולי אתחיל עם הירושלמי ואתה תעשה את התוספתא?), איזו תבנית צריך להוסיף? האם {{להשלים}} אמור לעבוד?• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז בסיוון ה'תשע"ג • 14:56, 5 ביוני 2013 (IDT)
לא, אני אעשה את עבודת ההחלפה לכתיב מלא. האם התחלת? אם כן, תני קישור כאן. כן, בדיוק התבנית הזו - {{להשלים}}, ובראש הדף, ועם הוראה לשורה חדשה, כלומר: {{ש}} אחריו.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ד' בתמוז ה'תשע"ג • 01:12, 12 ביוני 2013 (IDT)
כמו שאמרתי, הטקטס לכתחילה לא מנוקד, אז אין צורך בלהעביר לכתיב מלא, אם אתה מעוניין נותר רק לפתוח ראשי תיבות, התחלתי כבר בירושלמי פאהאור שפיראשיחהתרומות • ד' בתמוז ה'תשע"ג • 11:57, 12 ביוני 2013 (IDT)

קישורים לוויקיטקסט מהוויקיפדיה[עריכה]

בוויקיפדיה הרבה מאמרים הם מאמרים אודות טקסטים ספציפיים שנמצאים גם בוויקיטקסט. במאמרים אלו, הקישור לוויקיטקסט נוסף בעזרת תבנית {{תבנית:מיזמים}}. הבעיה היא שהקישורים הללו מופרדים מבחינה קונספטואלית וויזואלית משאר הקישורים החיצוניים. למרות שלכאורה הקישור לטקסט במיזם ויקיטקסט אמור להיות הקישור הראשון והבולט ביותר, בפועל הקישור הרבה פחות מובלט מקישורים רגילים. לדוגמה, בערך חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, הקישורים החיצוניים נראים כך:

הקישור לטקסט מופיע בתיבה משמאל, תחת כותרת טבלאית של "מיזמי קרן ויקימדיה". לדעתי, צריך להחליף את הקישור כך שיופיע באופן ברור יחד עם שאר הקישורים החיצוניים. חשבתי בינתיים על משהו כזה:

אני מציע שנדון כאן במזנון מה הקישור שאנחנו מעדיפים, ואחרי שנסיים את הדיון, נפנה באופן מסודר לעורכים בוויקיפדיה. אז מה אתם אומרים? ‏– Fuzzy ‏– 21:37, 4 ביוני 2013 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד אני גם שמתי לב לבעיה הזאת בויקיפדיה (נתקלתי בזה בדף של ספר הזהר בויקיפדיה). החלון של מיזמים פחות בולט מאשר הקישורים החיצוניים, ובמיוחד כאשר רק קיים מיזם אחת או שתים. אהבתי את הצורה שבו שמת את הלוגו של המיזם לפני השורה.--Dmokhtar (שיחה) 21:45, 4 ביוני 2013 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד מסכים מאד ואוהב את העיצוב שהצעת. Ahituvrs (שיחה) 23:17, 4 ביוני 2013 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד גם אני מסכים לעיצוב של פאזי. נחום - שיחה 03:06, 5 ביוני 2013 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד מסכים בהחלט!! הפריע גם לי, ופתרונך הנהדר הוא מסוג "איך לא חשבתי על זה". מעורר ליתר מקוריות לגבי הסביבה. תודה!!! הוספתי סימוני 'בעד' בתגובות הקודמות כדי שיהיה ברור יותר הכיוון. מחילה, אם זה לא מקובל עליכם, אמחוק התוספת.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ז בסיוון ה'תשע"ג • 09:44, 5 ביוני 2013 (IDT)
Symbol question.svg רק שאלה: האם אפשרי שינוי התבנית, כך שכשיש כמה מיזמים (ויקיטקסט1, ויקטסט2, ויקימילון וכדומה) הדברים יוצגו בצורה נכונה? --- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • כ"ז בסיוון ה'תשע"ג • 10:50, 5 ביוני 2013 (IDT)
ברוב המקרים יש קישור יחיד. המטרה אינה לשלב את הקישור בתבנית {{מיזמים}}, אלא להוסיף תבנית חדשה, נניח {{ויקיטקסט בשורה}} (או להחליף את {{ויקיטקסט}}, שאינה כמעט בשימוש). ‏– Fuzzy ‏– 20:27, 5 ביוני 2013 (IDT)

המקום המתאים לדיון זה הוא בוויקיפדיה. ראו שם דיון קודם בנושא: w:שיחת תבנית:מיזמים/ארכיון 1#הצעה: תבנית בדומה לוויקיציטוט, לוויקיטקסט ולוויקימילון, שבו הצעה דומה לא יושמה בשל התנגדות. ‏– rotemlissשיחה 14:52, 5 ביוני 2013 (IDT)

קיימת תבנית מיועדת לכך והיא ויקישיתוף בשורה פחות משתמשים בה. אני חושבת שכדאי להציע בתור התחלה שהתבנית הנ"ל תהיה בצד ימין ולא בצד שמאל כמו רב התבניות • אור שפיראשיחהתרומות • כ"ז בסיוון ה'תשע"ג • 14:54, 5 ביוני 2013 (IDT)

המקום לדיון הוא קודם כל בין חברי הקהילה הכפרית שלנו, ואח"כ אצל אנשי החצר הביזנטית של ממלכת ויקיפדיה. עתה, שיש קונצנזוס מוחלט שהקישורים הקיימים מהממלכה אלינו פשוט איומים ונוראים, או לכל הפחות הרבה יותר גרועים מקישורים חיצוניים פשוטים, ניתן לערוך פנייה רשמית מטעם הפרויקט, ולבקש להוסיף תבנית קישור מתאימה. למרות אמונתי הבסיסית בטרוליזם השולט בוויקיפדיה, אני חושב שיש בוויקיפדיה פה ושם אנשים הגיוניים, שיכבדו את בבקשה. ברם, עקב אמנותי הנ"ל חסמתי עצמי לצמיתות שם, ואינני מתכוון להסיר את החסימה אפילו לא לצורך משימות דיפלומטיות קצרות מועד. לכן אשאיר למכובדי הקהילה את המשימה הנעימה של העברת הבקשה לאנשי ויקיפדיה. ‏– Fuzzy ‏– 20:27, 5 ביוני 2013 (IDT)


אוקיי, מי מוכן להעלות את התבנית הבאה לווקיפדיה, ולפתוח שם דיון בבקשה שלנו שיעשה שימוש בתמבנית קישור בשורה במקום בתבנית {{מיזמים}}? רותם, ההתנגדות שם הייתה בדיון בין שלושה עורכים, לפני בערך שש שנים. לא הייתי קובע כי קיימת "התנגדות", אלא כי בדיון הקודם הוחלט עיצוב מסוים, ועתה אפשר להחליט כי עדיך עיצוב אחר. נראה לי שאתה האדם המתאים ביותר להציע את השינוי בשם הקהילה שלנו. ‏– Fuzzy ‏– 19:12, 9 ביוני 2013 (IDT)

<li style="list-style: none; margin-right: -20px;">[[תמונה:Wikisource-logo.svg|16px|ויקיטקסט|link=]] '''[[s:{{{1}}}}|{{{1}}}]]''', באתר [[ויקיטקסט]]</li>
אני לא כל כך פעיל כרגע, לא כאן ולא בוויקיפדיה, בשל העדר זמן, ולכן אני מעדיף לא לפתוח דיונים בעניינים אלה.
התבנית "מיזמים" נוצרה כדי ליצור אחידות ומקום אחד לכל הקישורים - ורצוי לא לחזור למצב הקודם של ריבוי תבניות. אין בעיה לשנות את העיצוב של התבנית (גם ברוח שהצעת), ובוודאי שדיון ישן לא חוסם את האפשרות. לכן כל אחד מוזמן להעלות את הנושא לדיון בוויקיפדיה ולקשר לכאן, ולראות מה עמדת הוויקיפדים בנושא. ‏– rotemlissשיחה 19:46, 9 ביוני 2013 (IDT)
w:שיחת תבנית:מיזמים#יישור לימין בבקשה • אור שפיראשיחהתרומות • ב' בתמוז ה'תשע"ג • 13:43, 10 ביוני 2013 (IDT)

הצבעה על מקום לשים את הדפים של "פסודו של יום"[עריכה]

שלום חברים. כהמשך לנושא לעיל, הריני רוצה להציג במזנון הצבעה על איפה לשים את הדפים בשם "פסודו של יום". אם להשאיר אותם במרחב הראשי, אם להעירם כתת דפים במרחב המשתמש של משתמש PASHUTE. לקמן, נקודות לשיקול ומחשבה שמתמש PASHUTE העלה לעיל. נא להביע את דעתכם כדי שנוכל לוודא שאכן תוצאות ההצבה מייצגות את רוב דעת הציבור כאן. תודה.

(העתק נקודות מחשבה שהעלה משתמש PASHUTE לעיל:)

כמה שאלות:

א: האם יש מניעה שמדפיס ספר או בעל מאמרים, יעלה את מאמריו הוא לויקיטקסט? מדבריו של אראל אני מבין כך: עקרונית, אם זה התפרסם במקום אחר כלשהו, אז זה שייך למרחב הראשי.
ב. האם מוטל עלי להוכיח מראש ועכשיו על כל אחד ואחד את מקומו? ואם כן, כמה זמן ניתן לי לשם כך? (זמני בויקיטקסט מצומצם, וחשוב לי לנצל אותו היטב)
ג. אם יש שינויים קטנים מהמאמר המקורי - האם זה פוסל את המאמר ממקומו במרחב הראשי?
ד. האם מאמר שנמצא בבלוג, יכול להופיע בויקיטקסט?
ה. האם אוכל להשלים את העתקת המאמרים החלקיים בהם יש תבנית בעבודה או 'להשלים'?
ו. כוונתי היתה שאחרים יוכלו לשנות ולהוסיף בדומה לקורה בערכי הויקיפדיה, ובמרחב הביאור. האם מאמרים כאלו יכולים להכנס תחת הגג של ויקיטקסט, ובמרחב הראשי?

דעתכם?

  • אני בעד העברת כל הדפים שנמצאים בדף "פסודו של יום" אל מרחב המשתמש, אלא אם כן קיים משהו שהודפס בספר לרבים. להוציא בלוגים ולהוציא פאריפראזות של מאמרים-נדפסים שאולתרו במקצתם.--Dmokhtar (שיחה) 19:09, 5 ביוני 2013 (IDT)
  • גם אני בעד העברת כל הדפים אל מרחב המשתמש, אלא אם כן מדובר במאמר שהוא פירוש על טקסט קיים, שאז ניתן לשים אותו במרחב הביאור, או ספר שהודפס ומובא כאן בלי שינויים בכלל. Inkbug (שיחה) 08:31, 6 ביוני 2013 (IDT)
  • אני בעד מחיקת הדפים כולם. כפי שרשמתי ב#מאמרים בבלוג, ונגיעה אישית.
ובקשה: כאשר מבצעים העתקת דיון וביחוד הצבעה, יש להפנות קישור לכאן. רק עכשיו ראיתי שיש מישהו שהתייחס לשאלותיי.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ד' בתמוז ה'תשע"ג • 12:57, 12 ביוני 2013 (IDT)

מישהו יודע איפה המכילתא על עשר הדברות?[עריכה]

משום מה המכילתא דר' ישמעאל בויקי מדלגת מסוף שמות יט עד אמצע פרק כ, ואינה כוללת את הדרשות על עשר הדיברות.

האם מישהו יודע מדוע לא הוקלדו הדרשות הנ"ל? ואולי הן הוקלדו במקום אחר?

ובהזדמנות זו: יש דילוג גם בסוף פרשת ויקרא, בטקסט של הספרא (סוף דיבורא דחובה)...

דווקא לשני המקומות הללו רציתי להפנות, ואין טקסט!

Ahituvrs (שיחה) 10:59, 6 ביוני 2013 (IDT)


על האחרון אני יכול לענות. פשוט השהיתי לבינתיים את העבודה שלי בספרא. מפרק טו בויקרא חובה עד פרשת שמיני (כולל). קצת רוצה לסיים בעיצוב דפי הזוהר וגם קצת בגלל שארגון הפרקים של יד - יז הם קשים לכתוב על פי פירוש המלבי"ם (דרוש השקעת ריכוז שכרגע אין לי). אם אתה רוצה להקליד את אותו פרק שדרוש לך אין לי בעיה. בשמחה. רק תיצמד בבקשה לפורמט של שמות הדפים אם לא קשה לך. איזה פרק רצית בויקרא חובה?--Dmokhtar (שיחה) 17:30, 6 ביוני 2013 (IDT)
לגבי המכילתא - אני העברתי לכאן את כל המכילתא שהוקלדה באתר הניווט בתנ"ך, אבל המכילתא על עשרת הדיברות כנראה לא הוקלדה (לא מצאתי אותה אצלי) --אראל סגלשיחה • ל' בסיוון ה'תשע"ג 21:48, 8 ביוני 2013 (IDT)

טוב. הקלדתי את הטקסט הבסיסי לחלק החסר במכילתא. לא השלמתי, ואי"ה אשלים מחר את העיבוד, באופן ידני. בספרא הכנסתי רק פרשה אחת, ועדיין חסר לפניה ואחריה. Ahituvrs (שיחה) 23:34, 8 ביוני 2013 (IDT)

הודעות 404[עריכה]

האם קיימת אפשרות לראות איזה חיפושים אנשים עשו כדי לראות מה הוביל ל'הדף אינו נמצא, אתה יכול להוסיפו', אני מניחה שאפשר ללמוד מזה הרבה• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ט בסיוון ה'תשע"ג • 09:27, 7 ביוני 2013 (IDT)

שאלה טובה, גם אני אשמח לדעת --אראל סגלשיחה • כ"ט בסיוון ה'תשע"ג 18:23, 7 ביוני 2013 (IDT)

מצאתי! מיוחד:דפים_מבוקשיםאור שפיראשיחהתרומות • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 17:50, 17 ביוני 2013 (IDT)

הוספת פסוקים לסטטיסטיקה[עריכה]

שלום אראל,

ניסיתי לעדכן את הסטטיסטיקה כאן לפסוקים ויקרא כה יח. כא, כב, וקיבלתי הודעה שיש שגיאה. האם אתה יכול לעזור? ilan sendowski 19:27, 9 ביוני 2013 (IDT)

הוספתי --אראל סגלשיחה • ב' בתמוז ה'תשע"ג 19:54, 10 ביוני 2013 (IDT)

בקשה - להקטין את מספר ההערת שוליים של תבנית {{הערה}}[עריכה]

הייתי רוצה קצת להקטין את מספר ההפניה שנמצא בתוך הטקסט. הסיבה לכך שבמסך שלי, כאשר אני מסתכל על טקסט בויקיטקסט בגודל של 150% (בדפדפן של כרום), יש חוסר איזון משמעותי פתאום בין השורות בגלל ההערה. מישהו יכול להקטין את זה טיפה? ברגע שאני רואה איפה בדיוק עושים את התיקון אני יכול כבר לשחק עם הגודל עד שזה נראה לי בסדר...--Dmokhtar (שיחה) 11:39, 10 ביוני 2013 (IDT)

רתב יכול להקטין את כל הדף, (קונטרול וגלגלת העכבר). לדעתי, האות המוקטנת בהערות גם כך קטנה - ואולי הגיל קובע כאן את הדיעה...
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 13:35, 11 ביוני 2013 (IDT)

תקלה קטנה בירושלמי[עריכה]

בדפי הפרקים אני לא יודעת אם בטעות או בכוונה רשום "ירושלמי {מסכת} פרק {פרק}". המילה פרק מיותרת ומפריעה (כי כאשר מדובר בהלכה לא מציינים את המילה פרק אלא רק שמים את האות) האם יש דרך אוטומטית לתקן את כל דפי הפרקים שנעשו עד כה?• אור שפיראשיחהתרומות • ב' בתמוז ה'תשע"ג • 12:51, 10 ביוני 2013 (IDT)

להיפך, אני לא מבין איך זה קריא כאשר עושים בלי מלת "פרק". כך למשל הדף של ירושלמי דמאי ב. מה זה 'דמאי ב'?--Dmokhtar (שיחה) 13:06, 10 ביוני 2013 (IDT)
כך זה בכל התנ"ך ובבלי, אין לי בעיה לדון בזה, אבל זה חייב להיות אחיד. לא יכול להיות שכשניגש לפרק בלבד נצטרך את המילה 'פרק' וכשניגש להלכה בודד נדלג עליה. אנא עיין בw:תבנית:ירושלמי והגד לי כיצד עליי להנגיש אותה כך שניתן יהיה לקשר לפרק שלם או להלכה בודדת• אור שפיראשיחהתרומות • ב' בתמוז ה'תשע"ג • 13:42, 10 ביוני 2013 (IDT)
אור שלום! כלל וכלל לא חייב להיות אחיד. בבבלי החליטו (לצערי) ללכת לפי דפוס וילנא - שאין לו משמעות כלשהי, ורק גורמת לפירוק הסוגיות. אפילו אנו, לומדי "הדף היומי" לא עומדים בשיבוש זה, וגולשים אחרי, או עוצרים מעט לפני. וזאת רק מפני האילוץ והרצון לאחד את הלומדים בעולם, רעיונו היפה של החסיד הרב שפירא, זכר צדיק - לברכה. בירושלמי כך רשום בדפוס, כך מקובל לקרוא לדפים והדבר ברור. במשנה היה רצוי לעשות זאת כך - אבל לכי תאחדי את כל ההפניות וכו'.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 13:32, 11 ביוני 2013 (IDT)
נדמה לי שלא הבנת את כוונתי, הכוונה היא להעביר את העמוד שנקרא ירושלמי פאה פרק א להיות ירושלמי פאה א וכן הלאה לכל דפי הפרקים. אנא שים לב שכשמדובר בדף הלכה הקישור הוא ירושלמי פאה א א ולא ירושלמי פאה פרק א א או ירושלמי פאה פרק א הלכה אאור שפיראשיחהתרומות • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 13:57, 11 ביוני 2013 (IDT)
כן, הבנתי את כוונתך, וכמו ד' מוכתר אני מעדיף את ירושלמי פאה פרק א כדף של הפרק. ואגב, ירושלמי פאה ב א מבלבל - האם דף ב' עמוד א' בדפוס ורשא, או פרק שני הלכה א.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 14:30, 11 ביוני 2013 (IDT)

שבירה[עריכה]

פתחתם בדיון שאני לא התכוונתי לפתוח. כרגע המצב הלא הגיוני הוא שהקישור הרגיל לדף הלכה הוא ירושלמי ברכות א א ואילו הקישור הרגיל לדף פרק הוא ירושלמי ברכות פרק א, יש לבחור בין שתי אפשרויות:

השילוב של שניהם לא הגיוני ויוצר בעיות לקשר לויקיטקסט. לריב כאן עד אין קץ לא יביא לפתרון הבעיה. אם אף אחד לא יביא כאן פתרון של בוט אמשיך להעביר את דפי הפרקים להיות ירושלמי x באופן ידני משתי סיבות:

  1. יש יותר דפי הלכות מדפי פרקים (ולכן יותר מהר לעבודה ידנית)
  2. אני מאמינה יותר בשיטה הזו (ואני כנראה היחידה שמוכנה לעשות משהו בנידון)

אור שפיראשיחהתרומות • ד' בתמוז ה'תשע"ג • 12:03, 12 ביוני 2013 (IDT)

סיימתי לעשות את ההעברות באופן ידני, אין צורך בבוטאור שפיראשיחהתרומות • ו' בתמוז ה'תשע"ג • 13:11, 14 ביוני 2013 (IDT)

שיבושים בספרא ובמלבים[עריכה]

נא ראו במעלה הדף #הקלדות ספרא ומלבים משובשות. אני מציע את עצמי לתיקון הליקויים, או לפחות להתייעצות בנושא. נא דעתכם. (הגיבו נא שם).
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 13:27, 11 ביוני 2013 (IDT)


עניתי על כל הנקודות שלך בפרוטרוט ואני בהלם שמחקת את כל מה שכתבתי ובמקום זאת שמת את הדיון הזה עוד פעם כאן במזנון ללא התשובות שלי. הנימוסים שלך, הן בצורת הדיבור שלך והן בהתנהגות, פוגעות ממש.--Dmokhtar (שיחה) 21:59, 11 ביוני 2013
תשמע. אישית לדבר אתך לא מוצא חן בעיני. ויקיטקסט וכל העבודה שעשיתי בו - אינו ברשותי ואתה חפשי לעשות כטוב בעיניך. הריני מסלק את עצמי מהדיון הזה. ואגב, כבר רשמתי לך את כל המקורות שבו התבססתי בדף שיחה שלי, עיין שם.--Dmokhtar (שיחה) 22:10, 11 ביוני 2013 (IDT)
ראשית, אני מבקש את סליחתך! לא רציתי להרגיז איש, ובוודאי לא אותך.
לא מחקתי דבר. העברתי אותם מתוך הכיתוב שלי - כי כתבת את תגובתך בתוך הדברים שלי. לא היה רגע שהיית צריך להיות בהלם. עשיתי את זה בשני שלבים. תחילה הסברתי מה אני עומד לעשות, ואחר כך העברתי את הדברים, תוך נתינת כבוד לדבריך.
שים לב: אתה הוא זה שערכת את מה שכתבתי (בזה שהכנסת את תשובתך לתוך דבריי). שמרתי על כבוד לדבריך, והעברתי אותם להמשך, כפי שמקובל בדיוני ויקיפדיה וויקיטקסט. ובכל זאת, אני מבקש סליחה, על כך שהרגזתי אותך, ועל הרושם שאני נגדך.
ולעצם העניין - שנמצא בנפשי, ואסביר מדוע, אגיב בדף השיחה שלך, כפי שביקשת
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ד' בתמוז ה'תשע"ג •

מאמרים בבלוג, ונגיעה אישית[עריכה]

כמה שאלות, שתשובתן לא ברורה לי:

א: האם יש מניעה שמדפיס ספר או בעל מאמרים, יעלה את מאמריו הוא לויקיטקסט? מדבריו של אראל אני מבין כך: עקרונית, אם זה התפרסם במקום אחר כלשהו, אז זה שייך למרחב הראשי.
ב. אם יש שינויים קטנים מהמאמר המקורי - האם זה פוסל את המאמר ממקומו במרחב הראשי?
ג. האם מאמר שנמצא בבלוג, יכול להופיע בויקיטקסט?
ד. האם יש מקום במרחב הראשי לטקסטים שהחלו כמאמר - אך שהציבור יכול לעורכם ולשנותם? (בשונה מבלוג - בו הציבור רק מגיב)


-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 13:52, 11 ביוני 2013 (IDT)

לטעמי ויקיטקסט מיועדת לטקסטים קנוניים שיש לכלל הציבור עניין בהם (למשל תנ"ך, ספר החוקים של מדינת ישראל וכן המניפסט הקומוניסטי ועוד) הטקסט, לדעתי, צריך להיות בעל ותק מסויים בהיסטוריה או להיות חשוב מספיק. אני לא בטוחה אם כל החברים כאן מסכימים לדעתי • אור שפיראשיחהתרומות • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 13:59, 11 ביוני 2013 (IDT)
תודה אור. אני מבקש את דעתם של עורכים ותיקים, ואם אפשר הפניה לכללים, ולהגדרות.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 14:26, 11 ביוני 2013 (IDT)
קצת מעליב, אבל בסדר... (אני די ותיקה כאן למרות שאני כל הזמן באה והולכת, מוזמן להציץ בבן סירא... ובכלל בתרומות שלי• אור שפיראשיחהתרומות • ד' בתמוז ה'תשע"ג • 12:06, 12 ביוני 2013 (IDT)
טוב, הנה התשובה - מתוך ויקיטקסט:מה ויקיטקסט איננו:
...אם הספר יצא לאור בהוצאה מוכרת, ואתה הוא בעל הזכויות על היצירה, וברצונך לשחרר אותו לרשות הרבים תחת רשיון שימוש חופשי, תבורך--מקומו כאן, בוויקיטקסט. אבל רק לאחר שהספר יצא כבר לאור במהדורה מודפסת.
יוצא מן הכלל הוא ביאור שנכתב על טקסט קיים, כגון על פסוק או פרשה מהתנ"ך, על סוגיא מסויימת בתלמוד, או על כל ספר שראוי להתפרסם כאן באתר. פירושים כאלה מתקבלים כאן במרחב השם "ביאור:", אולם לא במרחב השם הראשי.
ובכל זאת, ישנם מאמרים - כמו מאמרי אראל הלוי סגל וחבריו באתר ניווט בתנ"ך על התורה, ובאתר דעת, המובאים כאן כלשונם, למרות ש"ראו אור" רק במרשתת, ולא בהדפסה, בודאי לא "בהוצאה מוכרת". לפיכך - הייתי רוצה את תשובתם של עורכים ותיקים.
ובינתיים, ד' מוכתר - אנא מחק את פסודו של יום, (ואל תעבירו למרחב המשתמש).
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ג' בתמוז ה'תשע"ג • 14:40, 11 ביוני 2013 (IDT)
מאמרים של אראל וחביריו מובאים במרחב "ביאור" ולא במרחב הראשי. נחום - שיחה 03:00, 12 ביוני 2013 (IDT)
נכון מאוד. Dovi (שיחה) 05:43, 12 ביוני 2013 (IDT)
אם כן מצויין! תודה לכם. ואני נשאר בבקשה למחוק את דפי הפסודו מהאתר.
-- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ד' בתמוז ה'תשע"ג • 12:57, 12 ביוני 2013 (IDT)

לידיעתכם:דפי משנה אינם עוזרים במידת מחיקת של דפים, רק בהעברת דפים[עריכה]

גיליתי מתוך כמה נסיונות שהמערכת לא נותן אפשרות למחיקה גורפת של דף יחד עם דפי המשנה שלו (גם אם שמים אותם קודם כתת-דפים במרחב משתמש של מישהו), למרות שבהעברה הדבר אכן כן אפשר להעביר דפי משנה במכה אחת. לידיעתכם.--Dmokhtar (שיחה) 07:55, 12 ביוני 2013 (IDT)

מה לגבי מיוחד:מחיקה מרובה? לא מצאתי הרבה מידע לגבי איך הדף עובד, אבל יש את mw:Extension:Nuke, ואולי ניתן לשאול מפעילים מנוסים בוויקיפדיה (העברית או האנגלית). ממה שאני רואה, יש לדף את היכולת למחוק דפי משנה של דף מסוים בבת אחת. Inkbug (שיחה) 09:22, 13 ביוני 2013 (IDT)

חיפוש תבנית ל"סוף קטע" -[עריכה]

שלום לכולם.

לפעמים נראה לי זה שימושי לשים איזה 'תמונה' (IMAGE) בין קטעים, ללא רצון בקו רחבי ארוך מצד אל צד וללא רצון ביצירת קטע חדש בויקיטקסט. רק משהו ויזואלי שמראה שעוברים מ'ענין לענין באותו ענין'. הספר מתוק מדבש משתמש בתמונות כאלה במהדורה שלו על הזוהר ולמרות שאין לי כוונות להכניס תבנית כזאת בזוהר כרגע (כי אני לא נכנסתי לתוכן החומר ע"פ המפרשים, ובזוהר במיוחד זה קשה מאד להכריע איזה פסקאות הינם המשך של מעלה ואיזה מהם ענינים חדשים. לכן כדאי להיצמד להבנת המפרשים הקדמונים לדעתי), עדיין כדאי ליצור תבנית כזאת לדעתי.

חיפשתי קצת. משהו בדומה לתמונות של כאן (לא כולם, רק אחד מתוך הקבוצה שמוצג) או כאן.

שאלתי האם קיים כבר תבנית כזאת? משהו visually ornamental.
--Dmokhtar (שיחה) 10:58, 12 ביוני 2013 (IDT)

הצבעה בעניין הקישור לויקיטקסט בויקיפדיה[עריכה]

בהמשך לדיון לעיל: הצביעו והשפיעו!! w:שיחת תבנית:מיזמים#יישור לימין -- (משתמש:פשוט [משה]שיחה) • ד' בתמוז ה'תשע"ג • 15:31, 12 ביוני 2013 (IDT)

יצירת יחידות (תבניות) בלואה[עריכה]

הי, האם ניתן ליצור יחידות (תבניות) בשפת לואה כפי שניתן לעשות בפדיה? (למשל w:יחידה:גרשיים)• אור שפיראשיחהתרומות • ו' בתמוז ה'תשע"ג • 13:31, 14 ביוני 2013 (IDT)

כן. Inkbug (שיחה) 14:08, 14 ביוני 2013 (IDT)

תלמודון[עריכה]

רק עכשיו נודע לי על קיומו של האתר "תלמודון" [[1]]. יש שם ביאור לתלמוד הבבלי.

האם מישהו יצר איתם קשר והציע להם להשתלב במרחב הביאור אצלנו, או לפחות לעשות הפניות הדדיות?

אם לא אקבל תשובה תוך יומיים - אשמח לעשות כך בעצמי. (זה לא איום, אלא הבטחה...)

Ahituvrs (שיחה) 08:34, 16 ביוני 2013 (IDT)

יהיה נהדר אם נוכל לשתף פעולה. הרי אנחנו עושים בדיוק אותו דבר, ואפילו הממשק זהה. --אראל סגלשיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ג 09:59, 16 ביוני 2013 (IDT)

משימות ויקיגמד[עריכה]

חשבתי לעצמי שזה יכול להיות רעיון נחמד לפתוח דף של משימות לויקיגמדים, משימות טכניות קטנות שירוכזו במקום אחד שאם יבוא מישהו ויגיד שהוא רוצה לתרום אבל פחות מכיר את הדברים ואין לו גישה לספרים וכו' יהיה לו דף ובו רשימה של משימות לעשות ברחבי הויקיטקסט.
חשוב שבדף יהיה את כל ההסבר הנדרש כדי להבין מה בדיוק צריך לעשות במשימה ואולי אפילו להכיל מישהו אחראי על אותה משימה (כלומר אחראי להסביר מה בדיוק צריך לעשות) שכן הוא מיועד לתורמים שפחות מבינים את הממשק.
רק כדי לסבר את האוזן, הייתי שמה שם משימה של הוספת תבניות ניווט לירושלמי ({{ניווט ירושלמי}} או {{הלכה ירושלמי}}
האם זה קיים כבר? האם זה רעיון טוב?
אור שפיראשיחהתרומות • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 15:38, 17 ביוני 2013 (IDT)


לדעתי רעיון מצוין (אבל לא הייתי רוצה להיות אחראי על ניהול הענין. לא מתמחה בשפת עברית). יהיה יותר משפיע ככל שהאתר ימשוך אליו קוראים במשך הזמן.--Dmokhtar (שיחה) 16:40, 17 ביוני 2013 (IDT)
(אין לי בעיה לנהל את זה)• אור שפיראשיחהתרומות • ט' בתמוז ה'תשע"ג • 17:25, 17 ביוני 2013 (IDT)
כשתפתחי את זה יש לי כמה וכמה משימות להכניס.--Dmokhtar (שיחה) 21:08, 17 ביוני 2013 (IDT)

תיקון תבנית {{סרגל ניווט}} כדי להשתלב עם פורמט החדש של דפי-משנֶה[עריכה]

כך למשל העברת שמות הדפים שערכתי עכשיו על צדקת הצדיק. עקב השינוי שערכתי אל הפורמט החדש של דף-משנה צדקת הצדיק/נט במקום [[צדקת הצדיק נט]] -- הסרגל ניווט שמה לא עובד (היות והוא מתוכנת לקבל פרמטר של מספר הדף בלי '/') כזה {{סרגל ניווט|צדקת הצדיק||נח|נט|ס}}.

שאלתי: האם ניתן להוסיף חישוב תנאי תוך התבנית של {{סרגל ניווט}}. במידה וקיים '/' בתוך השם של הדף (דהיינו דף שקיים בו דפי-משנה) אז התבנית יוסיף '/' לפני כל אחד מן השלשה פרמטרים של מספרי דפים?    או דרך אחר עדיפה של תיקון הבעיה.... לא משנה.--Dmokhtar (שיחה) 21:07, 17 ביוני 2013 (IDT)

תיקנתי, צריך לוודא שזה עובד בכל המקרים ולא גורם נזקים... ומתישהו כדאי להעביר את התבנית ללואה כך שיהיה קל יותר לתחזק אותה... --אראל סגלשיחה • ט' בתמוז ה'תשע"ג 21:42, 17 ביוני 2013 (IDT)
צודק. חשבתי אולי שיתכן שיהיו בעיות במקרה של רובד שלישי של דף משנה (כמו למשל צדקת הצדיק/נט/עמוד א) אבל לבינתיים לא יודע על דף שקיים כזה כרגע עם סרגל ניווט... תודה רבה על התיקון!--Dmokhtar (שיחה) 21:58, 17 ביוני 2013 (IDT)
אוקיי :-) נתקלתי עכשיו במקרה של בעיה. כאן בראשית חכמה/שער הקדושה/א. לא עובד הסרגל ניווט למרות שכן עובד בדף של ראשית חכמה/שער הקדושה. גם שב שמעתתא/שמעתא א/פרק ד. יש פתרון?--Dmokhtar (שיחה) 19:21, 30 ביוני 2013 (IDT)
תיקנתי, אבל משום-מה הסרגל נעשה יותר צר. צריך לעבוד על זה. --אראל סגלשיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ג 23:06, 30 ביוני 2013 (IDT)
נראה לי מצוין בכל אופן. תודה רבה!--Dmokhtar (שיחה) 23:21, 30 ביוני 2013 (IDT)

ניתוח כותרת הדף הנוכחי בשפת לואה[עריכה]

אני מנסה לבנות יחידה בשפת לואה, שתיצור קשרים אוטומטיים בין דפים בהתאם לכותרות שלהם, למשל, אם היחידה נקראת מדף ירושלמי פסחים א, היא תיצור קישור לדף משנה פסחים א. אפשר כמובן להעביר פרמטרים ידנית, אבל אני רוצה להקל על הכותבים, שיוכלו לקרוא לפונקציה בלי פרמטרים, והיא תיצור את הקישור בהתאם לדף הנוכחי. האם זה אפשרי? ואם כן - איך אפשר לגשת לכותרת של הדף הנוכחי מתוך היחידה --אראל סגלשיחה • י"א בתמוז ה'תשע"ג 07:53, 19 ביוני 2013 (IDT)

בmw:Extension:Scribunto/Lua reference manual יש פירוט של כל הכלים שמדיה ויקי נותנת לנו בלואה. נדמה לי שהחלק על Title library מכיל את המידע שאתה צריך. Inkbug (שיחה) 09:03, 19 ביוני 2013 (IDT)
הי אראל, אני יושבת עכשיו על משהו דומה, אולי נעבוד יחד (או שתבהיר לי קצת יותר מה אתה מנסה לעשות ואנסה לעזור לך)
((מה שאני עושה זה להפוך לאוטומטי את סרגל הניווט בירושלמי גם כן לפי כותרת הדף))
אור שפיראשיחהתרומות • י"א בתמוז ה'תשע"ג • 17:14, 19 ביוני 2013 (IDT)
אתה מוזמן להסתכל ב{{כותרת כפרמטרים}} שעשיתי היום, זה יכול להיות לך לעזר • אור שפיראשיחהתרומות • י"א בתמוז ה'תשע"ג • 19:32, 19 ביוני 2013 (IDT)
התכוונתי בדיוק לזה, אבל אני לא בטוח שזה עובד - למשל בדף ירושלמי פאה ח ח אני רואה שכתוב "{{ניווט ירושלמי|פאה|ח|ח }}", אבל התבנית עצמה לא נקראת... --אראל סגלשיחה • י"א בתמוז ה'תשע"ג 21:37, 19 ביוני 2013 (IDT)
כן, אני יודעת, ואין לי מושג למה זה לא עובד, כי אם אני עושה העתקה והדבקה של אותו טקסט במקום אחר זה עובד מצוין, פשוט לא ברור.
יכול להיות שיש הגבלה בתבנית שקוראת לתבנית שקוראת לתבנית?
אור שפיראשיחהתרומות • י"ב בתמוז ה'תשע"ג • 16:34, 20 ביוני 2013 (IDT)
כן, נראה לי שיש הגבלה כזאת, ננסה לחשוב על פתרון אחר. --אראל סגלשיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג 19:28, 20 ביוני 2013 (IDT)

שמות מסכתות בעלות שתי מילים[עריכה]

שלום וברכה
היום עמלתי על תבנית {{כותרת כפרמטרים}} שמיועדת לשימוש כתבנית עזר לתבניות ניווט. המטרה היא לחסוך הקלדה של פרטים שנמצאים בכותרת. מה שהתבנית עושה זה להמיר את הכותרת לפרמטרים לתבניות על ידי החלפה של הרווחים בסימן "|".
תוך כדי עבודה על התבנית הגעתי למסקנה שייתכנו מקרים בהם הפרמטר שלי מכיל רווח במקור. למשל עבור מסכתות בעלות שתי שמות (בבא קמא, בבא בתרא, מעשר שני, עבודה זרה ועוד).
רציתי להציע להחליף את שמות המסכתות הללו שבמקום שיהיה רווח שיהיה מקף. למעשה זה גם יותר הגיוני מבחינה לשונית, כי הרווח שבין שם המסכת לפרק הוא לא בעל אותה משמעות של הרווח בשם המסכת והרבה יותר הגיוני גם ככה לחבר את השם במקף
האם אתם חושבים שיכולה להיות בעיה מסויימת בשינויים אלו?
אור שפיראשיחהתרומות • י"א בתמוז ה'תשע"ג • 19:42, 19 ביוני 2013 (IDT)
אישית זה נשמע קצת קיצוני. אין שום מקום למיטב ידיעתי (גם בדפוס וגם בהוצאות של ימינו) שמשימים מקף בשמות האלו. האם את יכולה ליצור דפים בשמות כאלו עם מקף ואז להפנות אותם אל הדפים הקיימים? לא בדיוק הבנתי...כל זה עושים כדי לחסוך מלהקליד '|'? יש דוגמאות איך זה עובד? למה זה כל כך עוזר? נראה לי שלא הבנתי את הענין...אם לא קשה לך להביא דוגמא אשמח. תודה.--Dmokhtar (שיחה) 22:05, 19 ביוני 2013 (IDT)
נראה לי שיש דרך טובה יותר לטפל בנושא - במקום לבצע החלפה של רווח בקו, אפשר להשתמש בתבניות - אפשר לבנות תבנית שתזהה את שתי המילים האחרונות בכותרת (שהם מספר הפרק ומספר ההלכה), וכל המילים שלפני-כן ייחשבו לשם המסכת. --אראל סגלשיחה • י"א בתמוז ה'תשע"ג 22:27, 19 ביוני 2013 (IDT)
אני מסכים עם Dmokhtar מבחינה עקרונית, ועם אראל מבחינה מעשית: אין שום מקום בו בבא קמא נקראת בבא-קמא או בבא־קמא, ופשוט צריך תבנית יותר חכמה (שכנראה תצטרך להשתמש ב־Patterns של לואה). Inkbug (שיחה) 08:00, 20 ביוני 2013 (IDT)
אראל - אשמח לשמוע אם תצליח לעשות משהו כזה• אור שפיראשיחהתרומות • י"ב בתמוז ה'תשע"ג • 16:36, 20 ביוני 2013 (IDT)
בעצם אראל, אני לא חושבת שזה עוזר לי, אני צריכה גם את שם המסכת בתור פרמטר ואפילו כדאי שגם הירושלמי יהיה פרמטר (כדי לאפשר שימוש באותה תבנית עבור כמה פרויקטים)• אור שפיראשיחהתרומות • י"ב בתמוז ה'תשע"ג • 16:39, 20 ביוני 2013 (IDT)
ב"ה הצלחתי להבין איך זה עובד :) ראו יחידה:כותרת, תבנית:כותרת לפרק, ירושלמי פאה ח, ירושלמי בבא קמא א. עכשיו נשאר רק לערוך יפה את תבנית:כותרת לפרק. --אראל סגלשיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג 21:21, 20 ביוני 2013 (IDT)
עדכון: הוספתי ליחידה פונקציה בשם "תבנית", שמקבלת תבנית כלשהי ומציבה בה את שם הספר, הפרק והמסכת. ראו שימוש בתבנית:כותרת לפרק במסכת, ודוגמה ב: ירושלמי פסחים א. עכשיו צריך לעצב את תבנית:כותרת לפרק במסכת בצורה יותר יפה. --אראל סגלשיחה • ט"ו בתמוז ה'תשע"ג 00:43, 23 ביוני 2013 (IDT)

דפים יתומים[עריכה]

אני ממש לא מבין בזה, ולכן אני שואל, להשכלתי הכללית:

הקטגוריה "דפים יתומים" שבתוך "דפים מיוחדים" כוללת הרבה חומר המחובר דרך העמוד הראשי (למשל: כתבי ח"נ ביאליק למיניהם). מדוע הדפים הללו נחשבים "יתומים"? Ahituvrs (שיחה) 08:30, 20 ביוני 2013 (IDT)

אתה יכול לתת קישור לדוגמה? הרשימה מורכבת מדפים שאין להם דפים המקושרים להם. לדוגמה, מספר 5 ברשימה כרגע הינו אגרות של ביאליק, שאין לו דפים המקושרים אליו. Inkbug (שיחה) 13:30, 20 ביוני 2013 (IDT)

מה המשמעות של זה שאין דפים מקושרים לשם? האיגרות של ביאליק נגישות כרגע, דרך קטגוריה: אגרות (ביאליק), וגם בשאר הדפים - גם אם אין קישור - יש בדרך כלל נגישות דרך קטגוריה (למשל: אגרת הקודש לרמב"ן נגישה דרך קטגוריה: רמב"ן). חוץ מזה, עכשיו שהערנו על שני הדפים הללו הם יצאו מהרשימה...

לדעתי יש כאן הרבה עבודה לויקיגמד: לקשר את הדפים הללו למערכת, איכשהו. Ahituvrs (שיחה) 15:47, 20 ביוני 2013 (IDT)

ברגע שאתה יוצר קישור אל הדף (גם במרחב זה של המזנון) הדף כבר אינו בגדר: "אין דפים מקושרים לכאן"...--Dmokhtar (שיחה) 18:17, 20 ביוני 2013 (IDT)

X!'s Edit Counter[עריכה]

ירושלמי פאה ח ח - עזרה בתבניות[עריכה]

אשמח לעצה מדוע התבנית שם לא עבדת כראוי. (נראה כאילו הכנסתי לnowiki למרות שלא עשיתי כך)• אור שפיראשיחהתרומות • י"ז בתמוז ה'תשע"ג • 14:37, 25 ביוני 2013 (IDT)

יש בירושלמי כמה תבניות ניווט: ראי התבנית בירושלמי פאה ג ד לעומת התבנית בירושלמי פאה ו ג. התבנית בסוף כנראה לא מוצלחת.Ahituvrs (שיחה) 17:44, 25 ביוני 2013 (IDT)

כמובן, התבנית ששמתי אמורה להיות פיתוח של התבניות הקיימות (לחסוך הקלדת תוכן שניתן לקחת מכותרת הדף ועוד)• אור שפיראשיחהתרומות • כ"ב בתמוז ה'תשע"ג • 16:40, 30 ביוני 2013 (IDT)

מה קרה ללשוניות?[עריכה]

עד לא מזמן כל הלשוניות חוץ מ"העברה" היו זמינות, ולא היה צריך ללחוץ על החץ בשבילן. "הצגת היסטוריה" ו"הוספת נושא" נעלמו לתוך האפשרויות הנוספות! זה באג אצלי או שזה כך אצל כולם? ואם זה לא באג, האם אפשר להחזיר את זה איכשהו בהעדפות או באמצעות סקריפט מסוים? תודה רבה מראש, Guycn2 (שיחה) 21:00, 25 ביוני 2013 (IDT)

כנראה ככה זה. צריך להתרגל. לא נורא, לדעתי.Ahituvrs (שיחה) 09:32, 26 ביוני 2013 (IDT)
עכשיו זה חזר. תודה למי שהחזיר את זה! נחום - שיחה 10:51, 26 ביוני 2013 (IDT)

לואה מתוך לואה[עריכה]

איך אפשר להשתמש בפונקציות של יחידה:גימטריה מתוך יחידה:כותרת? --אראל סגלשיחה • י"ז בתמוז ה'תשע"ג 23:01, 25 ביוני 2013 (IDT)

תוסיף את local g = require('יחידה:גימטריה') בתחילת היחידה. Inkbug (שיחה) 10:51, 27 ביוני 2013 (IDT)
הוספתי, עכשיו איך אני משתמש בפונקציות שביחידה? ניסיתי כל מיני דרכים ביחידה:כותרת וזה לא הצליח... --אראל סגלשיחה • כ' בתמוז ה'תשע"ג 10:07, 28 ביוני 2013 (IDT)
הצלחתי! אבל הייתי צריך לעשות כמה שינויים קלים ביחידה:גימטריה, אני מקווה שזה בסדר. --אראל סגלשיחה • כ"ד בתמוז ה'תשע"ג 20:04, 2 ביולי 2013 (IDT)