ויקיטקסט:מזנון/ארכיון דצמבר 2007

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


הודעה על "#קיים" או "#ifexist"

החל מהשבוע הבא תוגבל אפשרות השימוש ב"#קיים" או "#ifexist" ל-100 מופעים בדף. בדפים מסוימים אצלכם קיימים יותר מזה - פרטים כאן (זהירות, קובץ גדול; חפשו hewikisource), ופירוש הדבר שיהיו בעיות בטיפול בהם. כדאי לטפל בכך. ‏– rotemlissשיחה 21:27, 2 בדצמבר 2007 (IST)

זה דורש מאיתנו לשנות את כל המבנה של תבניות במקראות גדולות. לדוגמה, אחד הדפים ברשימה הוא רש"י על ספר יונה, וקל להבין למה - יש בו 4 פרקים, בכל אחד יכולים להיות עד 72 פסוקים, בסה"כ לפחות 288 קריאות ל"#קיים".
ייתכן שנצטרך לוותר על תבנית:פרשן על ספר קצר ולהשתמש רק בתבנית:פרשן על ספר ארוך.

תסלחו לי שאני לא לגמרי מבין עדיין את שיטת התבניות, אבל נראה לי שבפרקים של רש"י על יונה אין בכלל שימוש ב#קיים אלא סתם הכללה. איפה טעיתי?

Hebräisk läsebok för begynnare

Hi there! I've digitized a Swedish "Hebrew textbook for beginners" (1827) which you can find at http://runeberg.org/hebrlase/ One problem is that I don't understand Hebrew (and I'm not very likely to learn it from this book), and I guess none of you speak Swedish... If there is any interest, you can download the 103 images (300 dpi, 75 megabytes) from http://runeberg.org/hebrlase.zip The images are in the public domain. --LA2 13:56, 4 בדצמבר 2007 (IST)

Thanks. This looks like it might be a job for Project Gutenberg Europe. -- נחום 05:13, 5 בדצמבר 2007 (IST)

LA2, I have always been highly impressed with your work on scanning and digitizing texts. Thanks for making this available. In terms of content, though, it is in Swedish (even though it teaches Hebrew) and is thus appropriate for the Swedish Wikisource.

Would you have an interst or be willing to scan other books that are in Hebrew?Dovi 14:11, 5 בדצמבר 2007 (IST)

דובי, סריקת ספרים היא החלק הקל. הדבר כבר נעשה כמעט לכל אוצר הספרים היהודי, בפרוייקט "אוצר החכמה". הבעייה העיקרית היא בקטע של ה-OCR וההגהה. -- נחום 01:33, 9 בדצמבר 2007 (IST)

אמת, אבל זה לא נגיש לכולם. ראה hebrewbooks.org למודל באמת נגיש לסריקות ספרים (גם שם יש כמעט הכל). בעלי האתר פועלים היום גם ליישם OCR נגיש לכולם.
שיבחתי את LA2 עבור העבודה המצויינת שהוא עושה בוויקיסרס הגרמני שכולל לא רק סריקת ספרים, אלא גם העלתם לתוך מערכת הויקי והגהה ממש מקצועית. בתחם הזה האתר הגרמני מוביל היום בפני כולם. Dovi 08:54, 9 בדצמבר 2007 (IST)
להגיד על מישהו (או על עצמם) "אנחנו פועלים ליישם OCR" זה קל, הבעייה היא בביצוע. טכנולוגיית ה-OCR הזמינה היום בעברית עדיין מצריכה כמות עצומה של עבודת-הגהה. אני לא רואה עבודה כזאת מתבצעת בפועל בהיקף נרחב בעתיד הנראה לעין. -- נחום 21:25, 9 בדצמבר 2007 (IST)

ציטוטים מהתנ"ך בויקיפדיה

הוספתי הפניה לחגי ב י כאן בדף w:כ"ד בכסלו, אבל לא הצלחתי להוסיף ציטוט ישיר. ניסיתי: {{#קטע:S:חגי|ב י}} {{:S:תבנית:צת|חגי|ב|י}} {{:S:צת|חגי|ב|י}} {{S:צת|חגי|ב|י}}

שום דבר לא עבד. יש לכם רעיון, איך אפשר לעשות את זה? --Erel Segal 23:07, 4 בדצמבר 2007 (IST)

תשאל במזנון שם, אולי מישהו שם יודע... -- נחום 05:08, 5 בדצמבר 2007 (IST)
למיטב ידיעתי אי אפשר "לצטט" מתוך ויקיטקסט לויקיפדיה (ולהפך). הם כנראה יושבים על שרתים\DB שונים. שים לב שגם כאשר אתה יוצר קישור לויקיפדיה ככה: W:חנוכה, הצבע שלו כחול (קצת תכלת) גם אם הדף בויקיפדיה לא קיים - כמו כל קישור חיצוני. אוֹרי
אין אפשרות כזו. ‏– rotemlissשיחה 10:00, 5 בדצמבר 2007 (IST)

הכללה (transclusion) זה רק בתוך האתר, ולא מוויקי אחד לשני. Dovi 14:15, 5 בדצמבר 2007 (IST)

סרגל ניווט

עשיתי תבנית שמאפשרת להוסיף סרגל ניווט לכל דף שהוא חלק מספר גדול יותר, למשל ספר החינוך ב, ספר המצוות עשה רטו, רמב"ן על במדבר ח ב.

אני רוצה לגרום לכך שהסרגל יופיע רק בדף עצמו, לא בדפים שכוללים אותו (למשל מ"ג במדבר ח ב).

אפשר כמובן לשים את הסרגל בתוך noinclude בכל דף בנפרד, אבל זה מסובך. היה יותר טוב אילו התבנית היתה יודעת לבד, שהיא צריכה לשים את הסרגל ניווט רק בדף שכולל אותה, ולא בדפים שכוללים אותו.

אבל אם שמים noinclude בתוך התבנית, אז הסרגל לא יופיע בכלל, ואם לא שמים noinclude, אז הוא יופיע בכל שרשרת הדפים הכוללים.

ניסיתי להשתמש בתבנית #שווה:

{{#שווה:{{PAGENAME}}|{{{1}}} {{{2|}}} {{{4}}}| ... }}

כך שהתבנית תציג את סרגל הניווט רק בדף ששמו שווה לדף שנמצא בסרגל. אבל זה לא הלך - הסרגל לא הוצג בכלל.

למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות, או למי לפנות? --Erel Segal 07:20, 5 בדצמבר 2007 (IST)

אולי תסמן את הכותרת/סרגל לבד ואת גוף המאמר בלבד, כל אחד מהם בתוך section בפני עצמו בסימני LST. אז כשתכלול אותו, לכלול לא את הדף כולו אלא רק את גוף הטקסט ללא הכותרת על ידי LST. בדיוק בשביל זה LST מיועד. Dovi 14:20, 5 בדצמבר 2007 (IST)
מצאתי פתרון אחר - שמתי בתוך התנאי, לא את כל התבנית, אלא רק את המילים "display:none" בתוך ה div, כך שאם שם הדף שונה מהדף שבו מוכלל הסרגל, הסרגל יופיע ב html אבל יהיה מוסתר.
היתרון: אפשר להמשיך להשתמש בסרגל כרגיל - אין צורך להוסיף שום סימנים. ראו למשל בדף שערי תשובה ג קפז, לעומת הדף שערי תשובה - כת החנפים שמכיל אותו. --אראל
אבל עדיין יש בעיה בדפים שבכותרת שלהם יש מרכאות - למשל לקוטי מוהר"ן ג. נראה לי שיש בעיה במאקרו PAGENAME בדפים כאלו - ראו ויקיטקסט:ארגז חול לעומת ויקיטקסט:ארגז חו"ל. כנראה שהבעיה לא פשוטה, בינתיים צריך להשתמש ב " במקום גרשיים --אראל

חדש! ברשימת התבניות שבחלון העריכה, מצד ימין למעלה, נוספו שתי תבניות - "סרגל ניווט לספר" (עבור ספר שיש בו רק חלק אחד, כמו לקוטי מוהר"ן או שו"ת צפנת פענח) ו"סרגל ניווט לחלק בספר" (עבור ספר שיש בו כמה חלקים, כמו שערי תשובה (גירונדי)). התבנית מזהה את שם הדף ויוצרת אוטומטית את הסרגל המתאים, כולל האות הקודמת, האות הנוכחית והאות הבאה. --אראל

תערוכת ויקיפדיה

אז סוף סוף. לאחר חודשים שהפרויקט "קפא", הוא יצא לפועל. התקציב הושג, הגרפיקות הוכנו והתערוכה כבר בבית דפוס, על רול-אפים מקצועים. באמת יצא מרשים, ותודה לכל מי שעמל למען הגשמת ה"פנטזיה". עכשיו - תורכם. כל אחד מכם. יש לנו תערוכה בשווי אלפי שקלים שמחכה שכל אחד מכם יעזור למצוא מקום להצגתה. בין אם באוניברסיטאות, מקומות ציבורים, מתנ"סים וכו'. מקומות לא יצוצו לבד ואנו עדין מחפשים את המקום המכובד הראשון שיציג אותה כדי גם להזמין את העיתונות לצפות בתערוכה. אז קדימה, זה ממש לא דורש יותר מדי מאמץ. יש לציין, כפי שמופיע בהודעה הקודמת, כי מיזמי האחות מופיעים אף הם בתערוכה, בכרזה המוקדשת להם. עידן ד 18:58, 10 בדצמבר 2007 (IST)

תמונות נוספות - commons:Category:Wikimedia Israel

יוזמה יפה - כל הכבוד.
בW:ויקיפדיה:תערוכה#נושאים כתוב: "שני הפוסטרים הנותרים "נייטרליות" ו"מיזמי אחות" לא עומדו והוכנו לדפוס, מאחר שבעת הקפאת התכנים התוכן שבהם היה להערכתנו לא מגובש מספיק. ניתן ורצוי להמשיך ולשפר את שני העמודים הללו על מנת שנוכל לעמד, להדפיס, ולהוסיף אותם לתערוכה בשלב שני."
אבל בW:ויקיפדיה:תערוכה/מיזמי אחות כתוב שהפוסטר הוקפא. מה נכון? אוֹרי
הפוסטר על מיזמי האחות הודפס. עקב העומס של הוצאת התערוכה לדפוס לא הספקתי עדיין לעדכן לגמרי את דף התערוכה בויקיפדיה (למשל להעלות תמונות של כל הפוסטרים בפריסת רול-אפ, להעלות את הפוסטר של מיזמי האחות, ולעדכן את הפסקה הנ"ל). Costello 09:41, 11 בדצמבר 2007 (IST)

שימוש בתבניות הציטוט החדשות

ניתן לבחור מהרשימה "בחר תבנית כדי להוסיף" את תבנית הציטוט המתאימה, ואז למלא אותה; וניתן גם לסמן את התוכן המצוטט ואז לבחור את התבנית (זה נוח כשעובדים על מאמר קיים, שבו כבר יש ציטוטים, ורוצים להכניס אותם לתוך התבנית). --Erel Segal 07:55, 11 בדצמבר 2007 (IST)

WikiTalmud

From my Talk Page:

I see that you are working very hard on the talmud here. I have recently opened a website, www.wikitalmud.com, and we are working toward a similar goal to your work on wikisource, with additional goals including learning and discussion of various Jewish texts. Your contributions would be welcome. (In both English and Hebrew)

Eric

Hello Eric, I have seen your message by chance. From my experience ([1] and other's ([2],[3]), it is not a good idea to start a new wiki site when you can join effort with an existing one. Lets Hear what are your plans for wikitalmud, and I'm sure we can find a place for them here. אוֹרי

Our goals are different from wikisource. We want to have all of the content (like Wikisource), but use our talk pages for discussion and questions about the topics. The goal is Jewish education, rather than simply offering the texts.


We could do that here too, either in the Talk Pages like you suggested, or even better, in the namespace ביאור: ("Biur," "Explanation"), which is designated especially for Commentary on the texts. -- נחום 07:45, 17 בדצמבר 2007 (IST)

P.s. I'm moving this discussion to the Scriptorium. -- נחום 07:52, 17 בדצמבר 2007 (IST)

For example, see: ביאור:בבלי ברכות דף ב

-- אוֹרי