ויקיטקסט:מאגר הספרים היהודי

מתוך ויקיטקסט, מאגר הטקסטים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מאגר הספרים התורני[עריכה]

מאגר הספרים התורני - הינו מיזם בת של וויקיטקסט העברי. המאגר מבוסס על טקסטים חופשיים מתרומות המשתמשים המקדישים מזמנם לכתוב ולהעלות כאן ספרים, ורשימת הספרים גדילה והולכת מיום ליום. המגמה היא ליצור מאגר מקיף וכולל לכל ספרי היהדות בכל מקצועות התורה.

כתיבת ספרים[עריכה]

הטקסטים בספרים הם רק טקסטים מקוריים, וכל העתקה מספר חייבת להיות צמודה לטקסט המקורי ואין לערוך בו שינויים. במקרה שיש טעות מוכחת במהדורת הדפוס, יש להקיף ב(סוגריים) את הטקסט השגוי ולכתוב את התיקון ב[סוגריים מרובעות].
עריכות שאינן בגוף הטקסט, כגון ניקוד ופיסוק ניתן ומומלץ להוסיף, לתועלת הקוראים. כמו כן ניתן לעצב בחפשיות, במטרה להקל ולהנעים על הקוראים.
כשאתם רוצים להוסיף על ספר שכבר נמצא בשלבי עריכה, יש להתחשב בכללי העריכה של הספר למען אחידות הטקסטים, ניתן תמיד לפנות בדף השיחה של הטקסט לשאול, להתייעץ ולייעץ.

ביאורים[עריכה]

לעומת הטקסטים המקוריים, קיים "מרחב הביאור", המרחב מיועד להסברים, ביאורים וסיכומים, בדרך כלל בנושאים הקשורים לטקסטים שבוויקיטקסט. המרחב מחולק לשתי קטגוריות:

  1. ביאורי מילים הבנוי על טקסטים קיימים, בהם אפשר לראות את הפירוש תוך כדי קריאת הטקסט. דוגמת הביאור על התנ"ך.
  2. ביאור פרק (דוגמא). או ביאור נושא (דוגמא), שהם דפים בפני עצמם ב"מרחב הביאור".

איך מתחילים ספר[עריכה]

התחלתם לכתוב ספר חדש, הכינו לו דף שער שהוא הדף הראשי בספר, בו תהיה האפשרות להגיע לכל חלקי הספר. והוסיפו את הדף הראשי לקטגוריה: "ארון הספרים היהודי" כך תהיה אפשרות למצוא את הספר בקלות.

כללי הכתיבה[עריכה]

כמובן שהכתיבה ב"ארון הספרים היהודי" כפופה לכל כללי הכתיבה בויקיטקסט, ראה על כך בכללים פשוטים בויקיטקסט, ובויקיטקסט:עזרה, ושאר דפי ההדרכה בשער הקהילה.